Skocz do zawartości

przerwanie urlopu wychowawczego-jak napisa...

wróć do serwisu Kadry 96 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 14:05

jak napisać podanie o przywrócenie do pracy,ponieważ przerywam urlop wychowawczy

#2 Gość_surowa

Gość_surowa
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 14:07

na kartce:))

#3 Gość_Anjaa

Gość_Anjaa
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 13:09

Przede wszystkim musisz poinformować pracodawce najpóźniej na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczecia pracy o tym , że chcesz juz pracować. Podanie może wyglądać np. tak: Informuję, że z dniem (data) zamierzam zrezygnować z urlopu wychowawczego i podjąc pracę. Termin 30 dni nie obowiązuje jeśli uzyskasz zgode pracodawcy na powrót w szybszym terminie.Pozdrawiam ;-)

#4 Gość_darius

Gość_darius
  • Goście

Napisano 04 maj 2009 - 16:07

czy mogę jednocześnie zrezygnować z urlopu wychowawczego i wypowiedzieć umowę o pracę dotychczasowemu pracodawcy? Jak to napisać?

#5 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 04 maj 2009 - 16:42

data...Zawiadomienie o rezygnacji z urlopu wychowawczegoNa podstawie art. 186 par 3 pkt 2 k.p. rezygnuję z udzielonego mi wdniu ... urlopu wychowawczego. Proszę o dopuszczenie mnie z dniem ... do pracy na zajmowanym dotychczas stanowisku , bądź na stanowisku równorzędnym lub na innym stanowisku odpowiadającym moimkwalifikacjom zawodowym z wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia zajmowanego przeze mnie przed urlopem.podpis

#6 Gość_markodi

Gość_markodi
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2009 - 17:16

Czy data powrotu do pracy (z zachowaniem 30 dni) to musi być pierwszy dzień miesiąca czy może to być każdy kolejny dzień?

#7 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2009 - 17:38

nie musi to być pierwszy dzień miesiąca

#8 Gość_markodi

Gość_markodi
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2009 - 18:01

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź ;-)

#9 Gość_agnieszka

Gość_agnieszka
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 23:22

A jak chcę wrócic do tej samej firmy tylko na inne stanowisku, to podac na jakie stanowisko chcę wrócic??

#10 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:45

...(miejscowość, data)...(imię i nazwisko pracownika)......(adres zamieszkania).........(nazwa i adres pracodawcy, który udzielił urlopu wychowawczego)Oświadczenie pracownika o rezygnacji z urlopu wychowawczegoOświadczam, iż rezygnuję z dalszego korzystania z urlopu wychowawczego udzielonego mi dnia...r. i zawiadamiam, że zamierzam przystąpić do pracy w dniu ...r....(podpis pracownika)

#11 Gość_Celestyna

Gość_Celestyna
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 15:14

Chciałam się zapytać czy jak przerwę urlop wychowawczy(płatny) i po paru miesiącach będę chciała znowu wrócić na urlop czy będzie on dalej płatny??czy znowu będę musiała składać dokumenty o zarobku??

#12 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 15:19

tak, możesz do ukończenia przez dziecko 4 lat (max łaczna długość wych. 3 lata) - mozna podzielić max na 4 części (art. 186)

#13 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 15:20

jej chodzi o to czy będzie musiała po raz kolejny składac papiery w MOPSie.

#14 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 15:25

o w duszy, powinnam się już wyłaczyć, bo słabo kontaktuję:-)) Przepraszam. Oczywiście, że będzie musiała składać drugi raz, bo zmieni sie jej sytuacja finansowa.

#15 Gość_j....

Gość_j....
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 22:15

witam mam pytanie czy jesli pracodawca mnie zwolnil po 5 miesiacach z 2 lat naleznych z nieuzasadnionej przyczyny podczas urlopu wychowawczego to czy moze mnie przywrocic do pracy aby uniknac konsekwencji tego zwolnienia w okresie ochronnym to jesli moze przywrocic to bede znow uzyskiwala wychowawcze od zusu??

#16 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 17:49

a z jakiego powodu pracodawca cię zwolnił ? Jeśli w ramach zwolnień grupowych ,to miał takie prawo.

#17 Gość_ABC

Gość_ABC
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 16:22

A co z kolei, gdy obecnie przebywam na urlopie wychowawczym (udzielony do marca 2012) i obecnie jestem ponownie w ciąży. Chcę jutro wysłać podanie o rezygnacji z urlopu wychowawczego a za 30dni wysłać zwolnienie lekarskie. czy momentalnie znowu będę uzyskiwać wynagrodzenie? Z tego co czytałam, to nie muszę nawet się pojawiać w pracy, wystarczy, ze w dniu, w którym miałabym rozpocząć pracę wysłać pocztą lub dostarczyć zwolnienie lekarskie.. Jak się mają przepisy wobec takiego "zagrania" ?

#18 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 16:24

ABC - przede wszystkim, to musisz być chora, bo ciąża to nie jest choroba.

#19 Gość_ABC

Gość_ABC
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 16:26

ale jakoś lekarze dają zwolnienie jak się jest w ciąży, byłam na zwolnieniu prawie całą poprzednią ciążę

#20 Gość_MarcoPolo

Gość_MarcoPolo
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 16:30

Jasne ABC, zgodnie z zasada jak dają to brać. Tylko nie dziw sie potem pracodawcy ani swojemu ani żadnemu innemu że ciężarne "to tylko kłopot". Pozdrawiam pracujace mamy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy