Skocz do zawartości

ZFŚS - oświadczenie o dochodzie

wróć do serwisu Kadry 60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 13:02

Witam, proszę o jakiś wzór oświadczenia o dochodzie do celów uzyskania świadczenia z ZFSS. chodzi mi konkretnie o przyzananie zapomogi świątecznej.

#2 Gość_wwww

Gość_wwww
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 13:23

Oto wzór oświadczenia jakim posługuję sięZałącznik Nr ..... do Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.......................... dnia....................... 2006r.( miejscowość)........................................................(imię i nazwisko)........................................................( stanowisko)O Ś W I A D C Z E N I EO dochodach rodziny pracownika występującego z wnioskiem o otrzymanie pomocy z ZFŚS w 2006 rokuUprzedzony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań , oświadczam że:1. Moje dochody brutto w 2005 roku z tytułu zatrudnienia w.................................................... wyniosły .................................. zł brutto. ( nazwa jednostki organizacyjnej)2. Moje dochody z innych źródeł wyniosły ...........................................zł brutto.3. Dochody osób prowadzących ze mną wspólne gospodarstwo domowe wyniosły w okresie 2005 roku ......................................................... zł brutto.(W oświadczeniu należy uwzględnić wszystkie dochody , bez względu na źródło ich pochodzenia - zgodnie z zeznaniem za 2005 rok).Ogółem dochód brutto w mojej rodzinie w całym 2005 roku wyniósł....................................................................... ............................................. .Ilość osób w rodzinie prowadzących wraz ze mną wspólne gospodarstwo i utrzymujących się z tego dochodu .............................................................. .Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych informacji wyłącznie w celu zawartym w treści oświadczenia...........................................................................( podpis pracownika)Pouczenie:W przypadku złożenia niezgodnego z prawdą oświadczenia o sytuacji materialnej i rodzinnej albo w przypadku wykorzystania świadczenia niezgodnie z jego przeznaczeniem, uprawniony zostaje wyłączony z prawa do korzystania ze środków Funduszu na 2 lata.Wypełnia pracodawca:Średni dochód przypadający na jedną osobę w rodzinie w okresie 2005r. wyniósł ............................................. zł.Wysokość dofinansowania ................................. %.

#3 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 13:53

do "www" a czy mogłabym zrobić sobie tak, że załóżmy dochód na członka rodziny mieści się w granicach do 400 zł.później załóżmy 400-800 zł.800-1200 i od 1200 w górę i od tego uzależnić wysokość zapomógZ góry dziękuję za podpowiedź.

#4 Gość_zaba

Gość_zaba
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 14:51

W dzisiejszych aktualnosciach INFOR jest wszystko o swiadczeniach z okazji swiąt. również o progach. Wejdź na stronę główną i tam znajdziesz obszerne informacje.pozdrawiam.

#5 Gość_wwww

Gość_wwww
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 14:56

Należy napisać nastepny załacznik do Regulaminu ZFŚS i ustalić progi przy którym pracownicy otrzymują świadczenie, wysokość progów jest dowolna i ustala pracodawca mając na względzie śeodki ZFŚS przeznaczone na ten cel w swoim preliminażu wydadków z funduszu.

#6 Gość_m

Gość_m
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 15:10

Do wwww, w oświadczeniu napisałaś o odpowiedzialności karnej za podanie fałszywych "zeznań", powiedz jaką karę otrzyma pracownik gdy popełni takie przestępstwo? czy jest na to paragraf?

#7 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 15:28

Zadałam to pytanie, ponieważ mam ok 200 pracowników i łatwiej byłoby mi przyzanać zapomogi kiedy miałabym wzór mówiący w którym z progów dochodowych mieści się dany pracownik, a nie konkretnie jaki ma dochód. Tym bardziej, że zostało mi bardzo mało czasu.

#8 Gość_m

Gość_m
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 15:45

Ja mam troche więcej pracowników i zrobiłam to w ten sposób:dochód do 500, od 501 do 1000, od 1001 do 1600, od 1601 do 2400 i od 2401 do powyżej. Zróżnicowałam między jedna grupą a kolejną średnio o 40 zł.

#9 Gość_zaba

Gość_zaba
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 16:02

polecam raz jeszcze PORADNIKI (wczesniej pisałam aktualności) w Gazecie Kadrowego na głównej stronie. masz przykladowe progi.

#10 Gość_iwona

Gość_iwona
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 16:30

ja nauczona doswiadczeniem żądam od pracownikó zaświadczenia o dochodach netto, nigdy brutto, od emerytów decyzji ZUS. Ponieważ pracownicy kłamią i wpisuja cuda, od współmażonkow też zaswiadczeń o dochodach z ich zakładow, o dzieciach studiujacych zaswiadczeń z uczelni. I uwazam że jest przez to mniej naciągactwa. Komu zalezy to pozbiera wszystkie zaświadczenia, a tym "biednym" to się już dla tych paru groszy nie chce ganiać za papierkami albo wstydzą sie że przy ich wysokich dodchodach wyciagają łape po te zapomogi marne

#11 Gość_m

Gość_m
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 16:49

Jeżeli netto żądasz to dla niektórych jest korzystnie ponieważ, ktoś spłaca np.pożyczki i ma netto niskie i zakwalifikowany jest do progu niskiego a drugi nie ma długów i wg tego kryterium ma większy dochód. A tak na marginesie, to trudno określić kto jest bardziej "biedny".

#12 Gość_do iwony!!! magdzia6

Gość_do iwony!!! magdzia6
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 20:01

nie wiem czy wiesz , ale nie masz prawa zbierać żadnych "zaświadczeń", robisz to nielegalnie! możesz jedynie żądać "oświadczenia" !

#13 Gość_m

Gość_m
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2006 - 09:45

Do magdy: jezeli jest zapis w regulaminie zfśs, że warunkiem uzyskania pomocy z zfśs jest przedstawienie zaświadczenia lub do wglądu PIT, to nie jest nielegalne. Na dowód tego orzeczenie SN, w wyroku z dnia 8 maja 2002 r. (I PKN 267/01 OSNP 2004/6/99) Sąd Najwyższy rozpatrując kasację w sprawie naruszenia przez pracodawcę dóbr osobistych pracownika przyjął stanowisko, że pracodawca ma prawo żądać od pracownika zaświadczenia o zarobkach z drugiego zakładu pracy zgodnie z zapisami zawartymi w regulaminie ZFŚS. Zdaniem SN taki regulamin ma charakter pozaustawowego źródła prawa pracy na podstawie art. 9 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.). Podstawą rozstrzygnięcia SN jest pogląd, iż nie jest i nie może być obojętne dla wymogu respektowania przez pracodawcę kryterium socjalnego określonego w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn.: Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335 z późn. zm.) - to jakie są ogólne dochody pracownika ale także status materialny jego rodziny, z którą pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym. Z powyższego zdaniem SN wynika wniosek, że konieczność każdorazowego przeanalizowania sytuacji finansowej pracownika jest oczywista. Dlatego SN między innymi przyjął, że "pracodawca nie narusza dóbr osobistych pracownika (art. 23 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny - Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 z późn. zm., art. 47 i art. 51 ust. 1 i 2 Konstytucji), zobowiązując go zgodnie z postanowieniami regulaminu przyznawania zapomóg z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do złożenia zaświadczenia o zarobkach uzyskiwanych u drugiego pracodawcy."

#14 Gość_wwww

Gość_wwww
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2006 - 15:13

do ~m - w stosowanym przeze mnie oświadczeniu nigdzie nie ma wzmianki o karaniu jako takim.Pozdawiania uprawnień do korzystania z ZFŚS nie jest kara a utratą przywileju.

#15 Gość_iwona do magdzia 6

Gość_iwona do magdzia 6
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2006 - 15:55

dzis czyli 20.12 w "Rzeczpospolitej" napisano:ponieważ świadczenie socjalne sa przyznawane osobom uprawnionym zależnie od ich sytuacji życiowej i materialnej w regulaminie zfSs powinno być określone na podstawie jakich dokumentow będzie oceniana sytuacja socjalna pracownika, czy na podstawie oswiadczenia, czy pracodawca bedzie mógl ządać innych dokumentow. Jest to dopuszczalne na podstawie art.8 ust.1 zfśs oraz ustawie o ochronie danych osobowych. to tyle w skrocie, i uważam,że można żadać zaswiadczen o zarobkach netto. Dlatego netto, bo pracownicy piszac sami oswiadczenia wypisuja glupoty np. splaca pożyczke i wpisuje sobie swoje pomnijszone dochody, bo on "nie wiedział", placi na PZU to też juz sobie odliczy.A gdy mam zaswiadczenie o faktycznych zarobkach, to jest to najbardziej wiarygodne i zgodne z przepisami. Pozdrawiam

#16 Gość_bm

Gość_bm
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:26

podatek, składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne nie powinny być wliczane do dochodu bo ich praktycznie nie można wykorzstać, tylko dochód netto powinien być brany do uzyskania świadczenia z zfśs.

#17 Gość_madga

Gość_madga
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 18:52

Dzięki Wam bardzo.A jak policzyć dochód netto z PIT-37?Wymyśliłam tak: Poz. 100 (podstawa obliczenia podatku) minus poz.104 (zapłacone zdrowotne) minus poz.112(podatek należny).Jak to liczy US wydając zaświadczenie o dochodzie netto za ubiegły rok?

#18 Gość_mb

Gość_mb
  • Goście

Napisano 02 październik 2008 - 13:42

podatek nie jest dochodem, składka na fundusz zdrowotny też nie jest dochodem

#19 Gość_fako

Gość_fako
  • Goście

Napisano 02 październik 2008 - 22:28

a co robicie z tymi "biednymi"ze szklarniami dobrymi samochodami wczasami zagranicznymi, którzy oświadczają Wam, że dochód na osobę 700 zł?

#20 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 02 październik 2008 - 22:37

Komisja socjalna, takiego biedaczka bierze pod "lupę" i żąda PITa za ub. rok. Taki mamy zapis w regulaminie zfśs.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych