Skocz do zawartości

jak księgować

wróć do serwisu Księgowość 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_annnna

Gość_annnna
  • Goście

Napisano 30 październik 2010 - 13:53

Przedsiębiorstwo produkuje jeden rodzaj wyrobu. Ewidencja materiałów i wyrobów got. prowadzona jest w stałych cenach ewid. Planowany koszt wytworzenia wyrobu to 70,-szt. Koszty księguj się na

#2 Gość_ade

Gość_ade
  • Goście

Napisano 30 październik 2010 - 16:58

może nie jak księgować ale prośba o rozwiązanie zadania

#3 Gość_zoja

Gość_zoja
  • Goście

Napisano 30 październik 2010 - 17:45

o qrna, nawet sie czytać nie chce tego zadania.

#4 Gość_tina

Gość_tina
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 17:21

wlasnie to zadanie robie wujkowi teraz... ale to strasznie duzo pisania...

#5 Gość_g

Gość_g
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 22:04

jeśli z magazynu wydano różne rodzaje materiałów (np. materiał A i B)to jak wtedy liczyć narzut przypadający na zużyte materiały? osobno do każdego rodzaju czy razem? i czy liczy się narzut gdy materiały nie mają żadnych odchyleń od cen ewidencyjnych materiałów?

#6 Gość_xman

Gość_xman
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 20:42

ma ktos gotowca na to zadanie?? błagam, potrzebuje je na jutro! prosiłbym o rozwiazanie... please

#7 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 17:25

czy ma ktos te zadanie pilne?

#8 Gość_Luiza

Gość_Luiza
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2011 - 14:25

Jeżeli:Uczysz się w szkole średniej: technikum (ekonomicznym) lub liceum i masz problem z jakimś zadaniem z rachunkowości, z jakąś operacja gospodarczą NAPISZ: rachuneczek@wp.plOdpiszę najszybciej jak mogę. (od godz 16)

#9 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 14:57

ma ktoś to zadanie rozwiązane ?

#10 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 16:01

No jasne!!!! Nie widzisz ile tu frajerów!!!!!

#11 Gość_Luiza

Gość_Luiza
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:02

1. 1a) Rozliczenie zakupu materiałów: DT1b) Usługi obce: DT1c) Rozrachunki z tyt. pod. VAT DT1d) Rozrachunki z dostawcami CT2. (Kwota: Wartość netto z op.1)Materiały: DTRozliczenie zakupu materiałów: CT3.NIE ZOSTAŁY PODANE KWOTY POWYŻSZYCH OPERACJI I NIE JEST MOŻLIWE POPRAWNE ZAKSIĘGOWANIE OPERACJI 3: KSIĘGOWANIE INTUICYJNE: 3a) Rozliczenie zakupy materiałów: DT3a) Odchylenie od cen ewidencyjnych: CT3b) Usługi obce: DT3b) Odchylenie od cen ewidencyjnych: CTcdn...

#12 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:45

operacja 9, 12, 13 bym prosiła teraz.

#13 Gość_Luiza

Gość_Luiza
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:46

4.4a)Rozrachunki z dostawcami: DT4a)Rachunek bieżący: CT4b)Rozrachunki z odbiorcami: CT, (Saldo początkowe- DT)4b)Rachunek bieżący: DT5.Rozrachunki z pracownikami: DTKasa: CT6. NIE KSIĘGOWAĆ7) kwota z operacji 6 (jeżeli nie jest podana)Rozrachunki z pracownikami: CTCDN...

#14 Gość_Luiza

Gość_Luiza
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:56

8.8a)Zużycie materiałów i energii:DT8b)Rozrachunki z tyt. pod. VAT: DT8c)Rozrachunki z dostawcami: CT9.9a,b,c)Rozliczenie kosztów rodzajowych: DT9a) Koszty działalności podstawowej: CT9b) Koszty działalności pomocniczej: CT9c) Koszty ogólnego zarządu: CTCDN....Do jutra, bo zaraz przychodzą do mnie na korepetycje i zadanie dokończę Wam (mam nadzieję) jutro.

#15 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 21:54

operacja 9, 12, 13 bym prosiła teraz.

#16 Gość_budzik

Gość_budzik
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 22:40

I jak poradził sobie z tym ktoś? Ja też mam to na jutro...

#17 Gość_uczeń

Gość_uczeń
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 08:39

~budzik obudź się!!!! masz wyżej a że źle............no cóż nie każdy jest doskonały!!!!!!

#18 Gość_bbbbb

Gość_bbbbb
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 10:48

Jak jest źle i jesteś taki mądry to może weźmiesz i poprawisz, a się mądrujesz, bo teraz to na bank tego zadania nikt nam nie zrobi, a przynajmniej na pałę byśmy go nie mieli tylko na jakieś 3, bo całość zła nie jest.....

#19 Gość_budzik

Gość_budzik
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 15:03

~uczeń jeśli sądzisz że jest źle to ciekawy jetem po co wchodzisz w ogóle na to forum... jeżeli chcesz wnieść poprawki to proszę bardzo, ale jeśli tylko po to żeby nie wiadomo po co przysporzyć kilka nikomu nie potrzebnych jedynek z rachunkowości to może lepiej wypowiadaj się na forach dyskusyjnych, i rozmawiaj tam sobie z ludźmi swojego pokroju a nie tutaj gdzie ~Luiza chciała zwyczajnie pomóc kilku osobom, tylko że przez takich delikwentów jak Ty ma już pewnie serdecznie dość... Tyle w temacie...

#20 Gość_uczeń

Gość_uczeń
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 15:54

bo jest źle,ale..........

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych