Skocz do zawartości

Badania okresowe

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Pilne

Gość_Pilne
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:29

Wystawiłam skierowanie na badania,pracownik zrobił badania okresowe, kieruje samochodem sluzbowym,a lekarzm medycyny nie skierował go na badania dla kierowców co robic? skierowanie zawierało to ze kieruje autem ;(

#2 Gość_mysz

Gość_mysz
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:31

zostawić, widocznie uznał że nie potrzebuje takich badań.

#3 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:48

jeśli to samochód osobowy , to nie ma takiej konieczności , lekarz decyduje o zakresie badań

#4 Gość_pilna

Gość_pilna
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:52

Samochód osobowy i pracownik przeprowadza kontrolea nikt sie mnie nie doczepi czego nie ma badan jak kieruje pojazdem?

#5 Gość_Pilne

Gość_Pilne
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:54

przecież w ustawie mamy zapis ze pracownik powinien miec badania dla odób kierujacych samochode ;/

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 10:48

A kto się ma doczepić, wystawiłaś prawidłowe skierowanie na badania z opisem stanowiska pracy z zaznaczeniem,że pracownik prowadzi samochód w ramach obowiązków służbowych? Lekarz przeprowadził stosowne wg. jego wiedzy badania i to on bierze odpowiedzialność.

#7 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5310 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 31 lipiec 2012 - 15:43

W sumie dla mnie to trochę dziwnie, że nie skierował pracownika na dalsze badania....Ale masz u siebie w porządku przecież wystawiamy skierowania do lekarza medycyny pracy a nie do lekarzy innych specjalności. To on decyduje czy pracownik może pracować czy tez nie....

#8 Gość_Pilne

Gość_Pilne
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 16:56

Wpisałam praca w terenie.opis stanowiska pracy działalność inspekcyjna w terenieCzynniki szkodliwe i uciążliwe dla zdrowia występujące na stanowisku pracy kierowanie samochodem kat. BLekarz jak widać miał informacje, że pracownik kieruje samochodem w ramach obowiązków służbowych.Już mam mętlik w głowie..... Czy może ja zrobiłam gdzieś bląd?Przy wczesniejszym pracowniku nie było tego problemu

#9 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5310 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:24

A kto się ma doczepić, wystawiłaś prawidłowe skierowanie na badania z opisem stanowiska pracy z zaznaczeniem,że pracownik prowadzi samochód w ramach obowiązków służbowych? Lekarz przeprowadził stosowne wg. jego wiedzy badania i to on bierze odpowiedzialność.

W sumie ida osoba zaznaczyła ze pracownik kieruje samochodem.Nie ma tego sformułowania że prowadzi samochód w ramach obowiązków służbowych, ale tez jest napisane w skierowaniu że ma prace w terenie.Moim zdaniem skierowanie jest ok wystawione.Pisze jak byk że kieruje autem.

#10 Gość_pilne

Gość_pilne
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 07:25

moglabym prosic o opinie

#11 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 07:42

a nie lepiej zadzwonić do MP i tam sprawdzić dlaczego nie zostały wykonane dodatkowe badania dla kierujących pojazdem?

#12 Gość_pilne

Gość_pilne
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:43

chodzi mi o to czy wystawilam skierowanie poprawnie

#13 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:44

Tak.

#14 Gość_pilne

Gość_pilne
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:57

zmartwiło mnie to ze nie dopisałam ze prowadzenie pojazdów w celach słuzbowychale w czynnikach szkodliwych i uciążliwe dla zdrowia występujące na stanowisku pracy zaznaczyłam kierowanie samochodem kat. Bjakos mnie to martwi i stad tyle watpliwosci czy z mojej strony zrobilam wszystko dobrze

#15 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5310 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 01 sierpień 2012 - 17:42

O szczegółowym zakresie badań rozstrzyga lekarz medycyny pracy. Wiem, że na pewno wysyła od 29 czerwca 2011 r. na badanie okulistyczne. Jeżeli nie wysłał, to sądzę że wie co robi.Słuchaj wystawiłaś skierowanie, zaznaczyłaś i już.W porządku. Przecież nie będziesz wysyłać go ponownie na badania okresowe do innego lekarza medycyny pracy, bo byłby to absurd. Był u lekarza medycyny pracy? BYŁ.Temat zamknięty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych