Skocz do zawartości

Sprzedarz samochodów a podatek

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2017 - 12:04

Witam. Ostatnio zaczołem się bawić w kupno samochodów naprawe lekkich usterek i sprzedarz z zyskiem. W styczniu 2017 kupiłem samochód za 11000 a w marcu sprzedałem go za 15000 zl nie płaciłem za ten samochód podatku 2% samochód sprzedałem na umowie kupna sprzedarzy ponieważ wgl go nie przerejestrowałem na siebie. Teraz kupiłem nastepne auto na siebie za 8000 zl myśle ze jak je naprawie to sprzedam je za około 13000 zl na same czesci wydam 3000 zl i teraz mam pytanie czy mam zapłacić za ten samochod 2 % podatku od kwoty za jaki go kupiłem czy nie placic nic i jak bede wypełniał pita za rok 2017 mam wpisać ile zarobiłem na tym aucie i od tego zapłacić podatek?? Nie mam zadnej działalności gospodarczej

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2017 - 07:14

Zyje ktoś wgl na tym forum ?

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 10:52

Ale o jakim podatku piszesz ? Akcyza to 3,1 % od kwoty zakupu.  Podatku przy zakupie już nie ma. Zostaje tylko przegląd, bo w niemieckich papierach nie ma daty produkcji, tylko pierwsza rejestracja. Poza tym chyba tylko wydział komunikacji. Właśnie to przerabiam.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10145 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 kwiecień 2017 - 20:30

Ale o jakim podatku piszesz ? Akcyza to 3,1 % od kwoty zakupu.  Podatku przy zakupie już nie ma. Zostaje tylko przegląd, bo w niemieckich papierach nie ma daty produkcji, tylko pierwsza rejestracja. Poza tym chyba tylko wydział komunikacji. Właśnie to przerabiam.

A skąd wziąłeś temat akcyzy i kupna samochodu z Niemiec ?

przecież w ogóle nie było o tym mowy

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10145 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 kwiecień 2017 - 20:33

Do Andrzeja - dlaczego za pierwszy samochód nie zapłaciłeś PCC ? Deklarację złożyłeś w US ?

W zeznaniu trzeba rozliczyć sprzedaż samochodów, które miałeś krócej niż 6 miesięcy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych