Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwolnienie na chorobowym

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 paollo

paollo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 08:45

Witam , mam dziwna sprawe i prosze o pomoc. Podjąłem prace od poczatku stycznia 2.01, szef dał mi umowe od 5.01. W połowie lutego poszedlem na L4 - problemy od kilku lat z kregoslupem. Szef odrazu zaproponowal mi zebym sie sam zwolnil bo i tak przejmuje mnie zus - stwierdzil. Nie zgodzilem sie . Pobory za styczen dostalem do ręki na poczatku marca, kiedy zanioslem drugie zwolnienie. 15 marca szef zadzwonil do mnie zebym przyjechal porozmawiac. Na rozmowie nie było go tylko wyslal pracownika, ktory stwierdzil ze symuluje i ze maja na to dowod. Zaproponowali ze albo podpisze zwolnienie za porozumieniem stron z data sprzed pierwszego zwolnienia, albo zglosza to do prokuratury. Nie podpisalem, bo powiedzialem ze musze pojechac do zusu si o to zapytac. Po przemysleniu juz nie wrocilem i nic nie podpisalem. Najgorsze jest to ze nie zostaly do tej pory odprowadzone skladki zus za mnie. Co dalej mam z tym zrobic. Mam nagrane rozmowy z szefem i z pracownikiem jak mnie straszą  i namawiają do podpisania zwolnienia za porozumieniem stron.

#2 Guest_Mal

Guest_Mal
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 13:56

Wybierz się do PIP

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 9950 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 marzec 2017 - 23:23

"Najgorsze jest to ze nie zostaly do tej pory odprowadzone skladki zus za mnie. Co dalej mam z tym zrobic" - a co tu jest najgorszego, przecież to pracodawca odpowiada za niewpłacenie do ZUS pobranych składek od wynagrodzenia pracowników. Pracownik z tego tytułu nie ponosi żadnych konsekwencji. 

Nie rozumiem nad czym się zastanawiasz pisząc "co dalej mam z tym zrobić".

Nie wiem czy jeszcze jesteś chory i jaką masz sytuację.

#4 paollo

paollo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 08:49

jeszcze jestem chory, zaczynam kolejną rehabilitacje

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11320 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 marzec 2017 - 09:09

jeszcze jestem chory, zaczynam kolejną rehabilitacje

Odpuść sobie na razie pracodawcę, niech tam mówi co chce, wylecz się i wracaj do pracy.

Nic nie podpisuj, na żadne "układy" się nie zgadzaj, nie słuchaj straszenia.

Będąc na zwolnieniu lekarskim nie musisz jeździć na wezwanie pracodawcy do firmy, nie masz takiego obowiązku.

#6 paollo

paollo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 21:37

dziękuję bardzo, uspokoiło mnie to

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych