Skocz do zawartości

Urlop zdrowotny dla nauczycieli

wróć do serwisu Kadry 4147 odpowiedzi w tym temacie

#4141 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:17

do Ani:

W poprzedniej odpowiedzi pisałam Ci o tych 3 możliwościach odejścia, ale ta ostatnia możliwość absolutnie nie dotyczy osoby, która przechodzi na świadczenie kompensacyjne. Jeśli więc Ty zamierzasz z takiego świadczenia skorzystać, to niestety nie możesz być zwolniona ze względu na stan zdrowia i niedopuszczenie do pracy przez lekarza medycyny pracy. Pozostałe formy zwolnienia gwarantują Ci możliwość uzyskania świadczenia kompensacyjnego oraz otrzymywanie wszystkich świadczeń socjalnych przewidzianych przez Wasz regulamin funduszu socjalnego.

#4142 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:33

do Joanny:

Niestety nadal obowiązuje przepis, który prawo do wcześniejszego wypłacenia nagrody jubileuszowej daje tylko nauczycielom przechodzącym na "normalne" emerytury. W związku z tym nie możesz "awansem" otrzymać tej nagrody.

Druga część pytania pozostaje w sferze domysłów i właściwie wróżenia z fusów... Jasną  jest chyba dla wszystkich zasada, że dłuższy okres pracy daje gwarancję wyższej emerytury.

#4143 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:45

do Anny:

Nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia jest tak samo traktowany, jak kaźdy inny pracujący nauczyciel. Skoro więc dyrektorka będzie chciała Cię zwolnić ze względu na reorganizację i braki klas, to ma do tego pełne prawo, a Ty niestety nic na to nie poradzisz. Możesz się z tym faktem nie zgodzić i oddać sprawę do sądu pracy, ale musisz przedstawić argumenty uzasadniające niesłuszność Twojego zwolnienia. Być może dyrektorka zaproponuje Ci pracę w niepełnym wymiarze etatu. To się dopiero okaże, a moze być i tak, że nie trzeba będzie w ogóle ruszać Twojego etatu, bo np. nabór będzie większy, a tym samym znikną zagrożenia kadrowe.                                                                                                                                                                                                  

#4144 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 17:40

Dziękuję pięknie i jeszcze jedno chyba już ostatnie pytanie.

Otóż, urlop zdrowotny mam do 27 sierpnia, czy na świadczenia mogę przejść od 28 sierpnia? Czy wracać  do pracy na dwa dni i zwolnić się od 1 września?

Kiedyś parę lat wstecz po urlopie zdrowotnym miałam do wykorzystania cały urlop wypoczynkowy, teraz chyba już to zmieniono, bo w zeszłym roku kol. nie miała już tak dobrze jak jawink.png, więc pewno skoro zeszłoroczny urlop wykorzystałam to teraz już nie mam na co liczyć?

#4145 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 19:32

Oczywiście, że możesz przejść od razu na swiadczenie kompensacyjne. Najlepiej rozwiązać stosunek pracy na mocy porozumienia stron.

Gdybyś się nie zwalniała, to przysługiwałby Ci urlop uzupełniający za m-ce do końca roku kalendarzowego ( za 5 m-cy, bo liczy się też sierpień- chociaż to tylko 4 dni-  czyli byłoby to 15 dni ).

#4146 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:07

Dziękuję Majko.

Okazuje się jednak, że zostało mi 8 dni urlopu, więc już wiem na pewno ! Przechodzę na świadczenia od 7 września, biorę co dają i zmykam z oświaty ( małe dzieci wykończyły mi stawy kolanowe- ha , ha), czas na odpoczynek z jedną tylko wnusią- Majką.

Pozdrawiam Joanna.

#4147 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 18:02

smile.png

#4148 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano wczoraj, 12:16

Witaj Maju!!!!

Obecnie jestem na udpz do końca czerwca. Dzisiaj byłam w szkole i dyrekcja powiadomiła mnie o konieczności  wykonania badania kontrolnego po udpz zaraz po jego zakończeniu. Mam się zgłosić w połowie czerwca po skierowanie i na początku lipca udać się do lek. med. pracy aby wykonać stosowne badanie. Maju myślałam, że muszę mieć te badania przed przystąpieniem do pracy - a więc zrobić pod koniec  sierpnia, a nie na czas wakacji ( to przecież mój urlop i mogę jeszcze " zdrowieć"). Pomóż jak. to wytłumaczyć dyrekcji - stoi przy swoim stanowisku i już . Planowałam wyjazd pod koniec czerwca i w tym układzie nie mogę jechać, bo muszę robić badanie.  C h o r e!!!!!!!

pozdrawiam        Ewa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych