Skocz do zawartości


Ryczałt bez VATu jaka stawka % i jak ewidencjonować przychody


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 11:51

Witam. Od razu zaznaczam, że nie znalazłem podobnego do mojego tematu.Mam pytanie. Otóż, zakładam działalność gospodarczą: pranie dywanów i tapicerek meblowych, samochodowych. Chciałbym się dowiedzieć czy stawka podatkowa będąc na ryczałcie bez VATu to jest 8,5%? oraz czy mam prowadzić "podatkową księgę przychodów i rozchodów" czy "ewidencję przychodów" bo "ewidencję sprzedaży" to z tego co wiem obowiązkowo.Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Gość_Krzysztof

Gość_Krzysztof
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 13:36

z internetu:"Jeżeli podatnik prowadzi ewidencję sprzedaży, o której mowa w art. 109 ust. 1 lub 3 ustawy o VAT (dotyczy podatników zwolnionych podmiotowo z VAT) - może zrezygnować z prowadzenia odrębnej ewidencji przychodów na potrzeby ryczałtu, pod warunkiem, że:1) dane wykazane w tej ewidencji pozwolą na wyodrębnienie z obrotów, w rozumieniu przepisów ustawy o VAT, przychodów dla celów ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych;2) po zakończeniu każdego miesiąca, nie później niż do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, sporządzi zestawienie, w którym wykaże przychody na podstawie danych zawartych w tej ewidencji, według poszczególnych stawek ryczałtu, z uwzględnieniem różnic między obrotem, w rozumieniu przypisów ustawy o VAT, a przychodem w rozumieniu przepisów ustawy o PIT.Jeżeli ryczałtowiec dokonuje od przychodów odliczeń, jest obowiązany wykazać odliczenia w odrębnych pozycjach ewidencji i zmniejszyć o te kwoty wartość przychodu stanowiącego podstawę opodatkowania."



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy