Skocz do zawartości


ilość dni opieki nad dzieckiem zdrowym i chorym


wróć do serwisu Kadry 222 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gość_Ze śląska

Gość_Ze śląska
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 21:40

Pytanie nietypowe chyba...czy można przerwać zwolnienie z tytułu opieki nad dzieckiem?Czy taki zamiar/fakt należy zgłosić bezpośrednio w ZUSie czy u lekarza, który wypiasał daną opiekę (tzn.czy musi on skorygować druk do ZUSu)?Z góry dziękuję za odpowiedź.

#122 Gość_migotka

Gość_migotka
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 16:18

Czy w 60 dni zwolnienia wliczone są soboty i niedziele czy tylko dni pracujące? Prosze o szybką odpowiedź, bo chyba zostałam wprowadzona w błąd.

#123 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 16:26

wliczone, zwolnienie wydawane jest "ciągiem"

#124 Gość_migotka

Gość_migotka
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 16:29

Czyli ogółem jest to ok 2 miesięcy?

#125 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 13:48

dzieńdobry ,jestem po rozwodzie mam synka ktory ma 2,5 roku,mieszkam z mama i w trakcie gdy ja jestem w pracy ona zajmuje sie moim dzieckiem,wczoraj poszła do szpitala na operacje,poniewaz niemam z kim zostawic małego,poszłam do lekarza rodzinnego i poprosiłam o zwolnienie L4 ,pani doktor niewystawiła mi zwolnienia twierdzac ,ze niemoze ponieważ jestem zdrowa,ale powiedziała ,ze moge wziasć opieke nad zdrowym dzieckiem (14 dni) i dałą mi zaswiadczenie ,ze babcia opiekunka dziecka przebywa obecnie w szpitalu ,miałam to przedstawic w zakładzie pracy i w miare szybko dostarczyc zaswiadczenie ze szpitala(tak powiedziala pani doktor),byłam w pracy i moja personalna powiedziała ,ze jest ale opieka na zdrowe dziecko ale tylko 2 dni w ciagu roku...wiec kto ma racje???

#126 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 14:01

pomyłka w pojęciach - dwa dni opieki n/ dzieckiem art. 188 KP, a zasiłek opiekuńczy nawet do 60 dni w roku - to w tym ma ci pomóc "personalna", aby załatwić z ZUSem

#127 Gość_jAGODA

Gość_jAGODA
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 20:13

Poproszę o pomoc - słyszałam, że tak jest ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia na to. Mam dziecko, które nieukończyło jeszcze dwóch lat. Jest zdrowe ale nie mam go z kim zostawić. Czy przysługuje mi na nie 60 dni wolnego w roku?

#128 Gość_jAGODA

Gość_jAGODA
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 20:26

jeżeli ktoś coś wie na ten temat to poproszę o pomoc - dziękuję

#129 Gość_EMMI

Gość_EMMI
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 22:25

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433

#130 Gość_małgoś

Gość_małgoś
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 22:28

mam pytaniejestem w ciąży i na wychowawczym który kończy mi sie 28 lutego 2010, a od 1 marca ide na zwolnienie bo nie jestem w stanie pracowac, a mam synka rok i 5 miesięcy, i teściową która ostatnio przeszła udar i nic nie zrobi przy sobie, mąż narazie jest na opiece na teściową ale to tylko 14 dni moje pytanie to: czy jak ja będe na zwolnieniu mąż może być na opiece nad synkiem te 14 dni (dziecko zdrowe)?prosze o pomoc

#131 Gość_p.j

Gość_p.j
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 21:38

Moja żona jedzie w marcu nad morze z dwu letnią córką w celach zdrowotnych córki.Ja zostaje z 7 letnią córką.Czy należy mi się opieka nad zdrowym dzieckiem???

#132 Gość_alis

Gość_alis
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 14:57

witam, w zeszłym tygodniu mój 3 letni syn rozchorował się więc dostałam w przychodni l4-opiekę nad chorym dzieckiem ( ponieważ pracuję) jakoś w rozmowie na ten temat w domu z mężem okazało się że mąż mój zmieniając pracę nie zgłosił naszego syna do ubezpieczenia w nowym zakładzie pracy(w poprzednim był zgłoszony) .Byłam święcie przekonana że jest zgłoszony natomiast kadry w zakładzie pracy męża potwierdziły że nie . Mam pytanie co teraz z tym l4, czy nie będę miała za to zapłacone? Jakie będą konsekwencje?

#133 Gość_bebe11

Gość_bebe11
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 18:57

hejo

#134 Gość_Kasia31

Gość_Kasia31
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 10:29

Mam pytanie. Kończy mi się macierzyński, pediatra powiedziała, że wypisze mi opiekę na dziecko, ze względu na rehabilitację. Wiem, że płatne jest 80% przez ZUS. Natomiast co w sytuacji kiedy mój mąż pracuje dorywczo. Czy ZUS może odmówić mi zapłacenia opieki na chore dziecko, ze względu na brak zatrudnienia męża ? Pozdrawiam, Kasia

#135 Gość_HONIA

Gość_HONIA
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 10:50

MAM PYTANIA...jEŚLI MÓJ MĄŻ PRZEBYWA NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM I NIE PODLEGA POD ZUS,CZY MI NALEZY SIĘ OPIEKA NAD CHORYM DZIECIEM,KTÓRE JEST PO ZABIEGU I MA PRZEBYWAC W DOMU ?

#136 Gość_DYLEMAT

Gość_DYLEMAT
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:36

Witam, mam pytanko...Czy można pobierać zasiłek opiekuńczy co 5 dni od poniedziałku do piątku??? tz. mam pracownicę która urodziła chorego maluszka(bardzo jej współczuję) i po urlopie macierzyńskim przebywała na urlopie wypoczynkowym po czym przerwała urlop wypoczynkowy ponieważ musi przebywać z dzieckiem w szpitalu i udała się na zasiłek opiekuńczy który jak wiadomo przysługuje w wymiarze 60 dni lecz dostarcza mi co 5 dni opiekę.Czy to jest słuszne? Szukałam na wielu forach odpowiedzi lecz niestety nic w tej kwestii nie znalazłam. Bardzo proszę o podpowiedź.

#137 Gość_@

Gość_@
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:38

do Kasia31Czy ZUS może odmówić mi zapłacenia opieki na chore dziecko, ze względu na brak zatrudnienia męża ? nie ma to wpływu.

#138 Gość_@

Gość_@
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:41

do Aliswięc niech kadry w zakładzie pracy męża szybciutko zgłoszą do ZUS dziecko na druku ZUS ZCNA

#139 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:43

zasiłek opiekuńczy wystawia ZUS i chyba jest mu obojętne, czy te zwolnienia są przerywane na weekendy, czy nie - płaci max za 60 dni. Lekarzowi nic zrobić nie można, bo zawsze może się tłumaczyć tym, że chce dziecko co tydzień oglądać i kontrolować, czy przedłużać opiekę, czy nie. Gorzej dla pracodawcy, bo przerywane zwolnienie wydłuża de facto nieobecność...

#140 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:43

na początku miało być...wypłaca ZUS...a nie wystawia, oczywiście



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych