Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej silnikowy wybrać zimą?

wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102091 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:30

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego to podstawa, jeśli chodzi eksploatację auta. W poradniku podpowiadamy, jaki olej wybrać na zimę.

Powrót do artykułu: Jaki olej silnikowy wybrać zimą?

#2 Guest_pasioteks

Guest_pasioteks
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 08:55

Venol, niemiecka marka olejów, w Polsce dystrybutorem jest dosyć znane w temacie Adwa. Co o samym oleju? Rzeczywiście widać różnicę po tym, jak chodzi silnik, po poziomie hałasu, rozruchu przy niskich temperaturach. No i oni mają oleje, które wystarczają na 30 tysięcy kilometrów - nie 10 czy 15. W moim przypadku olej się sprawdza, jestem zadowolony - tym bardziej w stosunku do poprzedniego oleju.

#3 Guest_brits

Guest_brits
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 09:02

O którym oleju mówisz dokładnie? Szukam po stronie tej firmy i nie widzę takiego - podaj może nazwę, albo daj linka do niego, to łatwiej będzie znaleźć. Olej wymieniam co 15 tysięcy. Gdybym mógł to robić dwa razy rzadziej to tylko lepiej. Faktycznie tak można? Bez względu na typ silnika?

#4 Guest_pasioteks

Guest_pasioteks
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 09:06

Szukaj VENOL SYNTHESIS ECONOMIC. Na pewno w tych długowiecznych mają 5W30. A inne typy to sprawdź. Chyba najłatwiej wysłać zapytanie do Adwa. Wymienią Ci dla jakiego typu oleje są faktycznie dostępne. Pewnie dochodzą nowe typy, ale to już musisz się u nich bezpośrednio orientować.

#5 Guest_juras

Guest_juras
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 01:59

nigdy nie wiem jaki olej mam wlać do danego auta, dlatego zawsze radzę się w koma auto serwis

#6 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 11:15

Ja nigdy tego nie wiem, dlatego nie kombinuję i po prostu jadę do mojego Serwisu Zet w Czeladzi i tam są w stanie mi trafnie doradzić. Dzięki temu samochód jeździ jak należy ;)

#7 Guest_IrekMirek

Guest_IrekMirek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 08:49

Jak szukacie olei to podrzucam sklep amjoil.pl szybka dostawa i łatwy konakt ze sklepem. a jak nei wiecie juaki olej to ja jestem zadowolony z valvoline!

#8 Guest_darsss

Guest_darsss
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 09:24

Leję od niedawna Vivanol niemiecki do najstarszego samochodu firmowego. Ponad 250 000 km zrobionych. Jadę dalej. O dziwo silnika nie słychać tak intensywnie jak poprzednio. Mechanik ostatnio powiedział, że silnik czysty. No i spalanie też w normie. Prawdopodobnie zaoszczędzę.

#9 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 22:35

Ja Wam polecam sprawdzić sobie oleje od revline, z polskiej rafinerii, nie muszą być jakieś zachodnie żeby były dobre ;) Do ciężkiego sprzętu robią bardzo dobre oleje i o tym wie chyba każdy kto w tym troszkę siedzi, ale do samochodów osobowych też robią świetne produkty. Oleje od nich sprawdzają się u mnie doskonale! I nie są drogie

#10 Guest_Zene

Guest_Zene
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 14:46

O, i Adam dobrze mówi! Kupujmy poleskie a nie zagraniczne marki! To się opłaca nam wszystkim, takie są fakty. A same oleje revline znam, dość dobrze, i nie mogę na nie narzekać, są bardzo dobre. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych