Skocz do zawartości

Saab: 9-3 - opinie kierowców

313 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2001 - 09:30

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Saaba 9-3.

#2 Gość_prior

Gość_prior
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2001 - 03:34

Godny polecenia. Spalanie 6l/on.

#3 Gość_artur

Gość_artur
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:02

pierwsze wrazenie: kosmos, cos fenomenalnego, bardzo ciche wnetrze, spalanie bez tragedii 10.2na komputerze, osiagi bardzo dobre

#4 Gość_piotr

Gość_piotr
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2003 - 11:56

Jest to samochód godny polecenia, w ktorym odpoczywa się w czasie jazdy. Nie ma zbędnych bajerów, wszystko przemyślane i z głową. SUPER!

#5 Gość_Zbyszek

Gość_Zbyszek
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2003 - 11:26

bez rewelacji, moge to stwierdzic po przejechaniu ponad 200.000km

#6 Gość_Zbynio

Gość_Zbynio
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2006 - 12:15

SAAB to szwedzkie gówno. Niewygodny, dużo pali i wyciąga tylko 172km/h - model z 2001 roku silnik 2.0Turbo i się psuje ciągleNiepolecam

#7 Gość_Arek

Gość_Arek
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2006 - 21:55

Do Zbynio.Chciałbym zauwazyc ze Saab wyposazony jest w 6-cio biegowa skrzynie biegow z czego 5 jest do przodu, wiec aby pojechac szybciej niz 172km/h nalezy "wrzucic" 4-ty, a pozniej 5-ty bieg. Poza tym jadac ciagle 172km/h na 3-cim biegu raczej zaden samochod dlugo nie wytrzyma.

#8 Gość_Paweł

Gość_Paweł
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2006 - 10:39

Witam Sredecznie:)Chciałbym się dowiedzieć co się najczęściej psuje w Sabbie 9-3 i na co należy zwracać szczególną uwage oraz jakie są przykładowe ceny napraw i części???Pozdrawiam:))

#9 Gość_Mariusz Miąsko

Gość_Mariusz Miąsko
  • Goście

Napisano 13 luty 2007 - 14:07

najczęściej psuje się podkładka pod kubek której jak się tylko nie wsunie to latwo ją urwać...generalnie to auto nie jest warte 160 tys zł - ale jest fane. Bardzo ciekawi zachowuje się na ostrych zakrętach na dużej szybkości (skrętna oś) - błyskawicznie zwalnia i nie pikuje nosem w ziemię...ABS, ESP, TSC faktycznie dobrze się sprawują. Wartość tego auta poznaje sie na lodzie i śniegu oraz podczas mrozów - bo w innych warunkach to auto jak auto (mam go bo jestem pasjonatem). Super dźwięk - ale słabe (6płytowe) CD. Silnik TID 150 KM (podkręcony) z bardzo fanym momętem obrotowym (318 - podkręcony)dosyć dobry ale bez jakiejś nadzwyczajnyej euforii - choć na skrzyżowania praktycznie wszystko co się rusza zostaje mocno w tyle ale zaznaczam że silniek został nieco...podrasowany. Anumy - 10 ramienne - śliczne. Oryginalnie przciemniane szyby naprawdę dobrze chronią, 10 poduszek (razemz kurtynami). WYŚMIENITE fotele !!! (wersja skóra z grzaniem). Fajny wyśfietlacz kolorowy do GPS - ale NIE PRZEWIDZAINO MAPY NA POLSKĘ !!!!! - Za to można się pobawić za jego pomocą radiem - telefonem i komputerem. Napradę fajnie ułożone zawieszenie - a mam duże porównanie. Dodatków (uchwytów - schowków w tym klimatyzowanych - swiatełek, informacji na komputerze - wtyczek na prąd - DO OPORU) ale przy prędkości powyżej 160 km/h nie jest cicho (słychać powietrze co na dłuższą metę po kilku godzinach takiej jazdy mocno męczy).

#10 Gość_Maniek

Gość_Maniek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 20:50

Jest to super samochód, który daje duże satysfakcje z jazdy. Ktos na forum napisał ze mu sie psuje i idzie tylko 172km/h. Ja swoim jechałem na 4 biegu 200km/h, a jakbym wrzucił 5 bieg to jeszcze sporo by poszedł. Polecam ten saaba z turbiną.

#11 Gość_tomek

Gość_tomek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2007 - 01:53

odpowiem na pytanie co sie psuje bo kilka rzeczy naprawialem.Poprzednik opisal walory wnetrza zgadzam sie calkowicie. dodam jeszcze kilka zalet fotele sa naprawde rewelacyjne moja zona potwierdza podrozujac przewaznie jako pasazer 1600 km w ciagu 2 dni. czy glosno powyzej 160 km/h nie jest zle jezeli podglosimy troche muzyke w wersji z nawigacja montuja troche lepsze naglosnienie i wrazenie robi niesamowite uwielbiam sluchac w tym aucie jest troche koncertowo. ale do rzeczy kupilem ten samochod z przebiegiem 150 tys km jezdzil w angli i jezdzi nadal wiekszosc przebiegu na autostradach wiec zawieszeni pracuje jak nowe. przejechalem jak do tad 30tys km pierwsza naprawa byl czujnik w dzwiach kierowcy pokazywal na komputerze otwarte drzwi nie zamykal auta kosztowal 117 funt bez robocizny. druga sprawa to jakis czujnik turbiny ktory powodowal brak mocy i kopcil jak smok kosztowal cos okolo 50 funtow. Trzeci raz odmowil posluszenstwa zapalil i zgasl komputer rozlaczyl zaplon sygnalizowal wczesniej zapalala sie zolta kontrolka z silnikiem nastepnego dnia gasla.czesc nazywa sie EGR VALVE 182 FUNTY. Wmiedzy czasie wymienilem tarcze chamulcowe choc mogly jeszcze pojezdzic. Coz mysle ze moze modele pozniejsze z silnikiem 1.9 TID PO 2004 ROKU sa bardziej dopracowane. lub poprostu przed 150 tys dobrze sprzedac a nie kupic.

#12 Gość_Paweł

Gość_Paweł
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 03:30

Poproszę o opinię o tym samochodzie

#13 Gość_MFBJJ

Gość_MFBJJ
  • Goście

Napisano 20 luty 2008 - 12:30

Witam wszystkich urzytkowników saab-ów.Mam pytanie ? chciałbym kupić Saaba 93 2003 lub 2004 rok w dieslu czy ktoś może powiedzieć który z tych silników 1.9 czy 2.2 jest godniejszy polecenia

#14 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 25 luty 2008 - 10:10

Zdecydowanie odradzam zakup tego auta połączenie opla z saabem to totalne nieporozumienie.Poza fatalną siecią serwisową w której serwisuje się auta marki Chevrolet i Opel to model ten jest niesamowicie awaryjny przy przebiegu 170 000 km zaliczył dokładnie 12(awarii) wizyt poza planowych w serwisie z czego 8 unieruchomiło samochód na minimum 2,5 tygodnia (z powodu braku części na magazynie w polsce ściągane były ze Szwecji) daje nam to 140 dni w ciągu 4 lat użytkowania!!!! SZOK lepiej spisywały się chyba lanosy i tico itp.Psw dniu dzisiejszym tj 25.02 odbieram "kochanego" saaba z serwisu. Zostawiłem go do naprawy 21.01. (intercooler, turbina, czujniki 2 szt, linka od klapy silnika (uszkodzona przez serwis)Jakieś pytania?jeśli tak to na maila

#15 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:02

Co o tym sądzicie? Mam do kupienia z 2003r za 41,000PLN przebiegiem 82,000km. FULL OPCJA! Warto???

#16 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2008 - 19:53

zastanawiam sie nad kupnem tego cacka,silnik 1.8 lub 2.0 benz,rok 1999 lub 2000.Prosze o opinie,czy warto.

#17 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 16:52

2.2tid czy ten silnik ma pasek czy lancuszek rozrzadu??

#18 Gość_Jacek

Gość_Jacek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 14:41

Jedno wielkie G....... Jeśli chcecie mieć kłopoty kupujcie osławionego SAABA!!!!!!!

#19 Gość_wojtek

Gość_wojtek
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 17:49

za***iste auto

#20 Gość_Janek

Gość_Janek
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2008 - 20:38

Od roku mam ten samochod, powiem tak - jak na razie ZERO problemow, milo sie prowadzi, do 150-170km/h nie czuc ze jedziesz - cholernie bezpieczny samochod (mam male dziecko), sprawdza sie zwlaszcza na sniegu, porownanie trasy z wybrzeza zima do karpacza - cudo!! polecam!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych