Skocz do zawartości

Kia: Retona - opinie kierowców

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 marzec 2002 - 10:10

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kia Retona.

#2 Gość_auto-car

Gość_auto-car
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:33

Samochodów w Polsce jest może kilka. Jeżeli chodzi o części to pewnie byłby mały problem. Wię jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu niech sobie lepiej kupi Ładę Niwę.

#3 Gość_zbynio

Gość_zbynio
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2004 - 21:13

Jeżeli ktos ma to auto podaje e-mail zbys@autograf.pl

#4 Gość_Adnieszka

Gość_Adnieszka
  • Goście

Napisano 25 październik 2004 - 21:21

Jesli macie to autko (Kia Retona) to zapewne znane sa Wam wszystkie dane techniczne jak wielkosc autka poj. bagaznika wygoda podczas dluzszych wyjazdow i to dla tych jadacych z przodu jak i z tylu, osiagi tzn. jak sobie radzi w terenie czy tez max predkosc i szybkosc przyspieszania w trasie oraz zuzycie paliwa. Szukam tych danych juz od jakiegos czasu ale niestety nigdzie nie moge ich zdobyc a interesuje sie samochodzikiem (Retona)z silnikiem 2,0 TD. Jesli bedziecie tak mili odpowiedzcie mi na te pytania i dodajcie swoje opinie.

#5 Gość_Nietek

Gość_Nietek
  • Goście

Napisano 16 maj 2007 - 12:10

ja zamiezam kupic retone tyle ze bije sie z myslami bo niewiem czy sprosta moim wymagania co do pojemności prosze o jakieś dokładne dane jesli chodzi o pojemność , spalanie , predkości maksymalne dla dizla 2.0

#6 Gość_Krzysztof

Gość_Krzysztof
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2007 - 13:53

Dopiero zakupiłem to autko i się z nim zapoznaję.Ale brak mi konkretnej instrukjci i opisów działania wyposażenia, silnika itp.Jak by ktos miał to chętnie skorzystam.Poza tym ( silnik 2 TD)autko super.

#7 Gość_Grzegorz

Gość_Grzegorz
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2007 - 10:52

Mam ten samochodzik od około jednego roku. Jestem z niego zadowolony. Samochód bardzo dobrze radzi sobie w terenie.

#8 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2007 - 22:06

Nie prawda wszystkie części jakie potrzebowałem do remontu silnika dostałem prawie bez problemowo głowica blok pierścienie tłoki robiłem generalny remont silnika i nie było problemu.

#9 Gość_Paweł

Gość_Paweł
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 15:10

Świetne autko mam je od 3 miesięcy i ogólnie jestem zadowolony, lecz w teren wjechałem 2 razy i 2 razy nie wyjechałem. Może ktoś by mi podpowiedział czy to wina opon bo są uniwersalne czy czegoś innego, zauważyłem że gdy się kopie i włączę blokadę to przednie koła się nie kręcą a chyba powinny

#10 Gość_romuald

Gość_romuald
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2008 - 00:40

To świetne auto, nieprawdopodobniewygodne, jeżdżę nim nawet po dość wysokich górach. Mam kilka samochodów ale ten cenię najwyżej.

#11 Gość_Zbynio

Gość_Zbynio
  • Goście

Napisano 23 maj 2008 - 23:00

:P powinny sie krecic na 99% jest to wina sprzegielek wiskoz na przednim moscie nowe to koszt okolo 400zl?? gdy kupisz nowej generacji to one sa juz niezniszcalne. Opony wina opon. Ja mam Retonke ale powoli corazmniej w niej jest czesciseryjnych :) www.bombelnik.fotosik.pl Tutaj niektore fotki z jej przerobki ale 50% fotek z przerobek niema tam :) ale beda. . .

#12 Gość_K.

Gość_K.
  • Goście

Napisano 16 listopad 2008 - 00:12

Niesamowite auto.Początkowo żartowałam,że to radosny wytwór koreańskiej,żółtej myśli technicznej, traktowałam jako formę przejściową między dotychczasową osobówką, a wymarzonym, ostro zmotanym samurajem. Teraz nie oddałabym jej za skarby świata, tak miękkiego auta nigdy nie widziałam. Pewnie,że nie pojadę nią na ostry off-road,ale średni teren bierze pięknie!!

#13 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 21:31

Witam. Jestem zainteresowany zakupem tego auta. Zgadzam się z tym ze jest ono mało rozpowszechnione na polskich drogach, w stosunku do innych terenówek. ciężko mi znaleźć w internecie informacje na temat spalania i prędkości tego auta. Bardziej jednak chodzi mi o spalanie, bo terenowe auto to nie wyścigówka. z tego co zamiatam to chyba widziałem gdzieś prędkość max 150km/h ale spalania nie widziałem. Jeśli jakiś właściciel tego auta mógłby odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie byłbym wdzięczny. z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich.

#14 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 11:04

myślę o kupieniu tego samochodu,na co zwracać uwagę?czy części są dostępne?jak z napędami?czy jest to auto awaryjne?i po prostu jak to się prowadzi?to będzie mój pierwszy terenowy samochód o którym zawsze marzyłem,proszę o wasze opinie

#15 Gość_Ewa K.

Gość_Ewa K.
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 12:17

Najsłabsza w retonach jest elektryka. Samo auto prowadzi się genialnie, lekko i delikatnie. Niby spora gabaryna, ale na prawdę miękko się nią jeździ.

#16 Gość_zbigniew

Gość_zbigniew
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 23:05

Trudno nie zgodzić się z opiniami-autko dobrze się prowadzi,miękkie,b.dobry skręt i hamulce.Wielki minus to korozja,widac ją tam gdzie nie powinna wystąpić po 20 latach

#17 Gość_maciek

Gość_maciek
  • Goście

Napisano 01 listopad 2009 - 18:05

całego malowałem bo rdza żre. po za tym jeżdzę od roku i sobie chwale. W terenie świetna choć trochę niska, pewnie zmienie spręzyny. opony fabryczne na błoto sie nie nadaja jak obróci to koniec. mocma jak diabli konstrukcja , przyczepa koło 2 ton mnie pchneła i złożyła w scyzoryk przy 60 km/h cała ta masa oparła sie o tylne koło i nic nie pękło. zmienałem pomke hamulcowa bo ciekła i w serwisie przyzwoita cena 200 zł m, ponoć z częściami nie ma problemu. w sumie to polecam.

#18 Gość_piksi

Gość_piksi
  • Goście

Napisano 01 listopad 2009 - 18:12

jeżdzi się jak mała ciężarówka ale fajnie

#19 Gość_Mirek

Gość_Mirek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 23:48

Pytanie.jaki rozmiar max opon da się założyć.Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie.

#20 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 00:21

Ojciec kupił, oblukalem czesci mechaniczne, dostepnosc ok, ale karoseria to cenowo i dostepnosc dno dna, auto jezdzi super, jest przyjemne dla oka, prowadzi sie bajkowo, dzga przez orane, zasniezone pola jak mazenie. Bardzo milo mnie zaskoczylo. ( elektryka np. szyby to pomylka po co ????? :o )

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych