Skocz do zawartości

Jaguar: XJ6 / XJ8 - opinie kierowców

23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:11

Witam.Czy ktoś z was wie który bezpiecznik odpowiada za radio?i gdzie on się znajduje?

pozdrawiam

#22 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:12

Jguar Xj6 sport 1995

#23 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2017 - 20:44

zgadzam się z Tobą.Opinie na temat Jaguara są wydawane na podstawie często zawistnych ludzi,którzy nawet w nim nie siedzieli,ale i też tych ,którzy przejechali jakimś klekotem z logo jaguara 1000km.

Szanuje wszystkie opinie ale mam swoją.

Jestem,dodam szczęśliwym posiadaczem Jaguara XJR Supercharger 4.0 370km.teraz już w idealnym stanie.1998r.

Ten samochód poznałem jak mało kto.Bez głupich uśmiechów...ale w auto tylko od stycznia wsadziłem 22000.

Ludzie nie kupujcie tego auta do jazdy po mieście.

Ludzie nie kupujcie tego auta jak nie macie kasy to nie bmw(mam również Mercedesa porównywalne części).

Ludzie ten samochód ma wszystko wielkie.wielkie spalanie,gadki na poziomie 14-16litrów wsadzić między bajki.

Wielkie koszta serwisu oczywiście części oryginalne.żadnych zamienników.Jest to auto ,w którym każda psująca się rzecz

ciągnie za sobą inne w tępie "przyspieszania tego samochodu"5.0 do setki a auto waży 1850kg.

Ogromny problem z częściami.części różnią się duperelami(oryginalne) od np.7 do 70 funtów klamka wewnętrzna.

Auto jest jak czołg pod warunkiem że zrobiony jak należy.Zarazem jag jest bardzo delikatny.W nim musi być wszystko ok.bo inaczej od komend komputera można się nauczyć angielskiego lub też dostać zawału jak przy 250 informuje że szlak trafił zawieszenie.

Ludzie jednak jeżeli znajdziecie fajny model xjr-a a macie trochę kasy i drugie auto,to po zrobieniu każde naciśnięcie gazu mruk ósemki na laczach255xxxsport i widok innych szczególnie w tylnym lusterku jest jak ten z reklamy ...

Walczyłem z samochodem trzy miesiące.po zrobieniu silnika(pan mechanik nie ma trochę racji)wszystko dostępne warunek wszystko oryginał.zawieszenie, geometria(coś strasznego)przód tył.alarm.założyłem gaz.

Teraz to auto wywołuje u mnie szybsze bicie serca zrobiłem parę tysięcy i nic!!!nic się nie dzieje.

Prawda o wnętrzu jest do bani.ergonomia zerowa.jest tak skonsruowane żę trzeba wsiąść i tak jechać,wtedy jest bajka.

Ludzie tego nikt nie mówi.To samochód dla dwóch osób z szoferem może 2+1.Nawet system nagłaśniający jest dostrojony

na środkowy tył.Widoczność kiepska.Bagażnik na kije golfowe i koszyk.zero przydatnych schowków dla kierowcy.

Ludzie w niewprawionych rękach to auto to masakra,Jest pod i nad sterowne zależy przy jakich prędkościach.

Bardzo niebezpieczne na mokrych nawierzchniach.

Pamiętajmy że samochód był zrobiony jeszcze w solidnych czasach jaguara.odsyłam do historii firmy.

Auto b.zaawansowane pod względem technicznym a zarazem wykonane bardzo solidnie bardzo trwałe rzeczy.Stąd te ceny.

Panie Mechaniku a może tak jakoś każdy remontowany pojazd w okolicach 200 tys.u was w firmie był do remontu.

Mój ma 165tys.i po naprawde kosztownej ekspertyzie silnika stwierdzono znikome zużycie silnika.

Każdemu kto kupuje jaguara polecam zdobycie wiedzy na temat zakładu naprawczego w pobliżu miejsca zamieszkania.

Ja mieszkam w Łodzi i nie było łatwo.

Na koniec.samochód ma kupę minusów ale jeden plus.TO jest JAGUAR.To jest dwutonowa rakieta o którą trzeba dbać,

Nie rozumiem jednego.Po co tak demonizować albo wywyższać jaguara?o co w tym chodzi?dlaczego to nie jest auto do miasta?Sam jeżdżę bmw m5 o niebo droższe w zakupie i użytkowaniu od jaguara i jest ok,normalne auto tyle że ma 500koni.Bo albo jaguar nie jest wcale warty swoich pieniędzy albo ludzie piszący te komentarze chcą się jakoś dowartościować,po co te rozmowy ile pali.Co to jest jelcz który ma zarabiać na siebie? 

#24 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 19:37

Zawsze opinie o jaguarach są skrajnie różne, a wszystko zależy od tego jak się ich używa… nawet bardziej niż od modelu i rocznika. Ja mam XJ z 99 i jest wciąż zadowolony. Jeśli chodzi o spalania to wiadomo, ze zależy od tego jak się jeździ, chociaż przyznam że jak już ma się takie auto to jest ochota żeby czasem przycisnąć hehe. Co do serwisu przy ewentualnych problemach bywa ciężko, bo nie ukrywajmy że nie są to w Polsce najpopularniejsze auta. Ja znalazłem dobry serwis w Piastowie, Pan Rafał zna się na rzeczy i porządnie potrafi wszystko naprawić. Podrzucam stronkę jaguar-serwis.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych