Skocz do zawartości

deportacja z uk

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-urszula8

Gość_-praw-urszula8
  • Goście

Napisano 21 marzec 2010 - 01:58

Brat dostal wyrok w Londynie (3 lata, z tego 1,5 roku wiezienia). Podobo jesli wyrok jest wiekszy niz rok grozi mu deportacja do Polski. Czy ktos z was wie jak wyglada to w rzeczywistosci? Jego adwokat (Anglik) twierdzi, ze w U.K. panuje taki balagan jesli chodzi o emigracje, ze deportacje w praktyce sie nie odbywaja, chyba, ze ktos sie o to ubiega....Chcialabym sie tez dowiedziec, czy i gdzie mozna kierowac prosbe, by nie byc deportowanym z z U.K. w takim przypadku jak moj brat. Dzieki!

#2 Gość_-praw-rumcajsnowy

Gość_-praw-rumcajsnowy
  • Goście

Napisano 21 marzec 2010 - 14:11

Trzeba napisac do ministersta sprawiedliwosci - wniosek o odbywanie kary w Polsce.

o tej sprawie mówi następujący przepis kodeksu postępowania karnego - Art. 608. § 1. W razie prawomocnego skazania obywatela polskiego przez sąd państwa obcego na karę pozbawienia wolności podlegającą wykonaniu albo prawomocnego orzeczenia wobec obywatela polskiego środka polegającego na pozbawieniu wolności, Minister Sprawiedliwości może wystąpić do właściwego organu tego państwa z wnioskiem o przejęcie skazanego albo osoby, wobec której orzeczono środek, w celu wykonania kary pozbawienia wolności lub środka w Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 2. W razie prawomocnego skazania przez sąd państwa obcego obywatela polskiego, osoby mającej miejsce stałego pobytu, posiadającej mienie lub prowadzącej działalność zawodową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na grzywnę lub w razie prawomocnego orzeczenia wobec niej zakazu zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej, zakazu prowadzenia pojazdów, przepadku albo środka zabezpieczającego nie polegającego na pozbawieniu wolności, Minister Sprawiedliwości może wystąpić do właściwego organu tego państwa z wnioskiem o przejęcie orzeczenia do wykonania w Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 3. Przed wystąpieniem z wnioskiem, o którym mowa w § 1 lub 2, Minister Sprawiedliwości zwraca się do właściwego sądu o wydanie postanowienia w przedmiocie dopuszczalności przejęcia orzeczenia do wykonania w Rzeczypospolitej Polskiej.

#3 Gość_-praw-urszula8

Gość_-praw-urszula8
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 11:39

CYTAT(rumcajsnowy @ 21.03.2010, 13:11) Trzeba napisac do ministersta sprawiedliwosci - wniosek o odbywanie kary w Polsce.

o tej sprawie mówi następujący przepis kodeksu postępowania karnego - Art. 608. § 1. W razie prawomocnego skazania obywatela polskiego przez sąd państwa obcego na karę pozbawienia wolności podlegającą wykonaniu albo prawomocnego orzeczenia wobec obywatela polskiego środka polegającego na pozbawieniu wolności, Minister Sprawiedliwości może wystąpić do właściwego organu tego państwa z wnioskiem o przejęcie skazanego albo osoby, wobec której orzeczono środek, w celu wykonania kary pozbawienia wolności lub środka w Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 2. W razie prawomocnego skazania przez sąd państwa obcego obywatela polskiego, osoby mającej miejsce stałego pobytu, posiadającej mienie lub prowadzącej działalność zawodową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na grzywnę lub w razie prawomocnego orzeczenia wobec niej zakazu zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej, zakazu prowadzenia pojazdów, przepadku albo środka zabezpieczającego nie polegającego na pozbawieniu wolności, Minister Sprawiedliwości może wystąpić do właściwego organu tego państwa z wnioskiem o przejęcie orzeczenia do wykonania w Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 3. Przed wystąpieniem z wnioskiem, o którym mowa w § 1 lub 2, Minister Sprawiedliwości zwraca się do właściwego sądu o wydanie postanowienia w przedmiocie dopuszczalności przejęcia orzeczenia do wykonania w Rzeczypospolitej Polskiej.

#4 Gość_-praw-urszula8

Gość_-praw-urszula8
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 12:00

dzieki Rumcajsnowy. Nie wiem, czy precyzyjnie sie wyrazilam: chodzi mi o to, jak uniknac deportacji i odbywania kary w Polsce. pzdr.

#5 Gość_-praw-rumcajsnowy

Gość_-praw-rumcajsnowy
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 18:51

W takim razie najlepiej siedzieć cicho i nie pisać do naszego Ministra. CO do Anglii, to najlepiej dowiedzieć się w Anglii, macie tam prawnika, niech on coś poradzi.

#6 Gość_sylwia wawrzynczak

Gość_sylwia wawrzynczak
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:30

Dzien dobry,

Jestem prawnikiem imigracyjnym, pracuje w Londynie w firmie ILAS LLP.
Zapraszam na nasza strone internetowa: www.ilas.org.uk
Podaje rowniez telefon do biura: 0044 208 539 6611
Procedury deportacyjne sa dosyc skomplikowane, zawsze jednak przysluguje prawo apelacji. Mam kilkuletnie doswiadczenie w prowadzeniu takich spraw takze w razie zaiteresowania prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Sylwia

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 00:13

Siema jeśli nie dzwoniłeś do tego prawnika to ja ci opisze jak to wygląda ja dostałem 12 miesięcy za trawke z tego odsiedziałem 6 w pudle i miesiąc w ośrodku deportacyjnym jest nowe prawo od września 2009 kazdy z wyrokiem 12 miesięcy i wiecej jest rozpatrywany do deportu z UK a tego adwokaciny to nie słuchaj wywalają około 5-7 tysięcy przestępców rocznie regularnie deportują ludzi.A jeżeli chodzi napisanie aby nie być deportowanym to musi czekać na papiery z UKBA W Croydon(dzielnica Londynu) ten oddział jest od deportów.

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 12:03

Brat dostal wyrok w Londynie (3 lata, z tego 1,5 roku wiezienia). Podobo jesli wyrok jest wiekszy niz rok grozi mu deportacja do Polski. Czy ktos z was wie jak wyglada to w rzeczywistosci? Jego adwokat (Anglik) twierdzi, ze w U.K. panuje taki balagan jesli chodzi o emigracje, ze deportacje w praktyce sie nie odbywaja, chyba, ze ktos sie o to ubiega....Chcialabym sie tez dowiedziec, czy i gdzie mozna kierowac prosbe, by nie byc deportowanym z z U.K. w takim przypadku jak moj brat. Dzieki!

#9 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 12:06

witam urszula8.czy w sprawie Twojego brata zapadła już decyzja(minęło dużo czasu?w podobnej sytuacji jest teraz mój syn i byłabym bardzo wdzieczna za kazda podpowiedz jak uniknac deportacji.proszę o pomoc!

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2012 - 23:47

ten adwokat to klamca ...oczywiscie ze bedzie deportowany jakkolwiek prawo uni europejskiej zabrania deportacji obywateli EU poniewaz prawo europejskie daje swobode poruszania sie na terenie unii ale anglicy i tak robia co chca

#11 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:35

Cześć mój kolega odbywa kare wiezienia w Uk. Dostał 18 miesięcy za rozbój z czego już 6 miesięcy siedzi. Morze wyjść po połowie kary? Czy dostanie deportacje? Ponieważ otrzymał list ze będzie rozprawa o deportację. Mieszka w Angli ponad 7 lat i żyje w związku z angielką cały czas pracował. Czy są szanse ze nie zostanie deportowany? Dzięki za pomoc.

#12 Gość_MIsia

Gość_MIsia
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2012 - 10:36

Witaj! Sa bardzo duze szanse ze nie bedzie deportowany jesli umie wykazac ze mieszkal i pracowal w UK przez minimum 5 lat. Pomaga fakt ze jest zwiazany z Angielka, bo istnieje tu prawo o nierozbijaniu rodzin. Jednak decyzja zawsze nalezy do Sedziego. Pozdrawiam serdecznie

#13 Gość_Bry

Gość_Bry
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2012 - 16:29

Mam pytanie.

Aresztowano mnie w Listopadzie ubiegłego roku, na rok przed przedawnieniem sprawy w Polsce.

Sprawa z 2002 roku. Ktoś w 2009 roku posądził mnie o ukradzenie telefonu, ale Ja wyjechałam z narzeczonym i maleńkim synem w 2007 roku.
Chcieli mnie przesłuchać, a mnie w Polsce nie było. Nie mam już tam nikogo. Tu w UK mam prace, swój sklep i żyję tu od 5 lat.
Teraz odbywa się sprawa znowu Deportacyjna i nie wiem jakie mam szanse, na to że zostane. Mam głęboką depresję, nogę w ciężkim stanie i lekarza który nie chciał się zgodzić na puszczenie mnie na kolejną rozprawę z obawy na ataki paniki i pogorszenie się Mojego stanu zdrowia. Polska strona nie odpowiada, a Ja nie mam wyroku w tej sprawie, ktoś mnie posądził o ten czyn. Czy mogę wygrać sprawę o Deportację ?

#14 Gość_hjgfvm

Gość_hjgfvm
  • Goście

Napisano 10 październik 2012 - 23:40

mam pytanie czy ktos wie jak wyglada sprawa jesli ......moj brat ma ekstadycje od zeszlogo roku do tej pory jest na belu i miedzy czasie mial prowadzony proces w ktorym dostal 14 miesiecy z czego odliczyli mu pol wyroku od krolowej i bodajze pol roku za tak zwana obroze czy kajdan zosatlo mu nie cale 2 miesiace ktore juz odsiedzial trzy dni przed koncem powyzej podanego wyroku dostal list ze jedanak go nie puszcza bo zostanie deportowany....w tym momencie siedzi na detenszyn imigracyjnym i nikt i nic mu nie udziela zadnych in formacji co ma robic mamy adwokata ktory nam pomoze ale moj brat jest w stanie zalamania nerwoeego nie wiem jak mamy mu pomuc siedzi w tak pozbawionym czlowieczenstwa wiezieniu ze az plakac mi sie chce ze w dzisiejszych czasach jeszcze takie wiezienia istnieja.....po raZ PIERWSZY WIDZIALAM TAK ZALAMANEGO BRATA traktowanie ludzi w tym wiezieniu jest nie dopuszczalne wrecz mysle ze ktos powinien sie tym zainteresowac gdyz przysiegam ze nie sa to ludzkie warunki .wizialam naprawde wiele wiezien imigracyjnych i tych normalnych ale ten w ktorym znajduje sie w tej chwili moj brat pozbawia praktycznie wszystkiego co obowiazuje na terenie uk w wiezieniach......bardzo prosze o odp

#15 Gość_kasienkapabianice

Gość_kasienkapabianice
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 14:48

Mam pytanie, czy ktoś może mi pomoc w sprawie mojego chłopaka. Dostał on wyrok 18 miesięcy powiedziano mu że może wyjść na taga po 5 miesiącach, ale pojawia się kolejny problem,bo może zostać deportowany do polski. Cała jego rodzina jest tutaj, ja jestem w ciąży czy można jakoś zapobiec deportacji do polski ?

#16 Gość_ellaaa

Gość_ellaaa
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 20:27

niech poszuka oficera imigracyjnego w wiezieniu w ktorym siedzi.. on mu powie czy musi byc deportowany czy nie..
przy niektorych przestepstwach moga nas deportowac juz przy wyrokach rok i wiecej.. normalnie od 2 w gore...
jesli zgodzi sie dobrowolnie moze zalapac sie na early remowal scheme i moze wyjsc po 1/3 wyroku mniej wiecej.. ale wtedy zakaz wstepu do uk przez 5-10 lat..

jesli nie zgadza sie na deportacje moze apelowac jak przyjdzie mu taka decyzja z UKBA, musi przedstawic wtedy dlaczego musi zostac w uk.. np ma tam duzo przyjaciol , rodzine, dzieci , dom itp.. no i sprawa w sadzie apelacyjnym

najlepiej zeby poprosil w wiezieniu o spotkanie z oficerem imigracyjnym.. oni sa zazwyczaj pomocni..
tyle wiem z doswiadczenia..
pozdrawiam

#17 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 11:39

hej
czy mozesz napsac cos wiecej o tym osrodku deportacyjnym ? czy np mozna wyslac tam pieniadze dla osboy ktora jest tam zatrzymana? czy mozna przyniesc jakies rzeczy itp ? czy jak opuszczasz osrodek to dostajesz jakies pieniadze ? dziekuje

#18 Gość_karolina178

Gość_karolina178
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 16:08

Witam

Chcialabym skontaktowac sie z kims kto ma lub mial podobny problem do mojego.
Otworz moj chlopak zostal skazany na 15mc wiezienia w UK za ABH.
Wlasnie odsiedzial 7,5 mc i za tydz mial wyjsc.Wiedzielismy o mozliwosci problemow zwiazanych z deprotacja ktore niestety wlasnie sie pojawily.Dostal wczoraj notice of intention to deport co powoduje ze za tydz nie wyjdzie,prawdopodobnie zostanie przeniesiony do detention centre no i wlasnie co dalej?
czy jest tutaj ktos kto moglby podzielic sie ze mna swoim doswiadczeniem?

Moj mail to bidgroup@wp.pl

#19 Gość_asia27

Gość_asia27
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:35

mam pytanie moj chlopak dostal rok wiezienia w uk siedzi 3 miesiace po tych 3 miesiacach bedzie deportowany do pl i mam pytanie czy reszte kary bedzie musial odsiedziec w pl czy tam bedzie wolny??

#20 Gość_asia27

Gość_asia27
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:43

prosze o szybkom odp moj meil joabed6@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych