Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne - zmiany od 2013 r.

361 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670233 postów

Napisano 02 październik 2012 - 16:28

Komentarz do artykułu: Świadczenie pielęgnacyjne - zmiany od 2013 r.

#2 Gość_krycha

Gość_krycha
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 16:28

Moi drodzy nie dajmy się ,dlaczego nam mają zabrać świadczenie opiekuńcze !Jeśli zwolniłam się z pracy 2 lata temu i do tej pory opiekuję się mamą po udarze mózgu i paraliżu aby mogła dożyć swojej starości godnie i w spokoju....Taki mamy nasz rząd ,że zamiast nam pomagać ,aby nasi niepełnosprawni rodzice(86 lat)mogli godnie jeszcze żyć i my mogli im zapewnić dobre warunki życiowe.A jak my to mamy zrobić jeśli nam rząd nawet zabiera te skromne 520 zł.Proszę piszcie wszyscy niech ten rząd polski wreszcie się opamięta .

#3 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 21:41

A gdzie to Pani wyczytała, że mają zabrać świadczenie pielęgnacyjne? Proszę przeczytać artykuł ze zrozumieniem, a potem wypowiadać się.

#4 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 20:16

DLACZEGO DOSTAJEMY TAK MAŁO PIENIĘDZY

#5 Gość_sąsiadka

Gość_sąsiadka
  • Goście

Napisano 20 październik 2012 - 23:24

czy jako osoba niespokrewniona też mogę wystąpić jako opiekun

#6 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 21 październik 2012 - 13:56

"Osobami uprawnionymi do świadczenia pielęgnacyjnego będą zatem: rodzice (matka lub ojciec); opiekunowie faktyczni dziecka; osoby będące rodzinami zastępczymi spokrewnionymi; inne osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny (z wyjątkiem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności)".

#7 Gość_halusia

Gość_halusia
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 22:17

Ja naprawdę czegoś nie mogę pojąć. Dlaczego likwiduje się kryterium dochodowości, gdy niepełnosprawne jest dziecko. Ok, na pewno nie posiada własnego dochodu, bo nie popracowało. Sądzę jednak, że znajdzie się sporo rodzin z chorym dzieckiem, w których dochód na osobę znacznie przekracza ustalony pułap, i mimo to otrzymają świadczenie. Ja stracę obecne świadczenie (po nowelizacji-zasiłek), ponieważ przekroczony zostanie nieznacznie dochód. Moja mama jest sparaliżowana od 17 lat i od tylu lat się nią opiekuję. Świadczenie pobieram od chwili, gdy zniesiono pułap dochodu,tj. 2 lata. Czy nie można dopasować projektu tak, by nie krzywdzić opiekunów. Przecież to nie chodzi tylko o status materialny obecny. Co z przyszłością opiekunów, jakie będą nasze emerytury?. Może właśnie te marne grosze zrekompensują nam brak możliwości zarobkowania, w imię godnego życia naszych chorych matek i ojców. A może tak wywiady środowiskowe - aby wyeliminować pseudo - opiekunów.

#8 Gość_WIT

Gość_WIT
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 13:02

Halusia nie życzę Ci aby Twoje dzieci były niepełnosprawne. gdyby wprowadzić kryterium dochodowe do ś. pielęgnacyjnego to ja również bym się nie kwalifikował do jego przyznania, ale bez tych "marnych groszy" musiałbym stać z żoną na rogu ulicy i żebrać żeby moje dziecko mogło w miarę godnie i bezpiecznie żyć. Jednak opieka nad dzieckiem a nad matką (która chyba "coś popracowała" w swoim życiu to dwie różne rzeczy - jak myślisz?!

#9 Gość_aska

Gość_aska
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 13:07

Rozumiem że rodzice nie mają swoich świadczeń a Ty jeszcze swoich nie uzyskałaś??? To co przez 86 lat robili Twoi rodzice i co Ty robiłaś przez ok 50-60??? Poza tym jest różnica między opiekowaniem się dzieckiem a opiekowaniem się rodzicem, który Cię wychował i żywił - jesteś mu to (opieka) nadzwyczajniej dłużna, niezaleznie czy dostaniesz coś od państwa czy nie.

#10 Gość_WIT

Gość_WIT
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 13:10

Halusia, najwięcej nadużyć jest właśnie gdy córka/ syn/ starają się o św. pielęg. na rodziców - zdarza się że osoby te pobierają św. a nie mieszkają nawet w mieście gdzie ich rodzice - wielcy opiekunowie... tak więc wywiad się przyda.

#11 Gość_sara

Gość_sara
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 12:50

A gdzie to Pani wyczytała, że mają zabrać świadczenie pielęgnacyjne? Proszę przeczytać artykuł ze zrozumieniem, a potem wypowiadać się.

Właśnie . Czytaj ze zrozumieniem. Świadczenie pielęgnacyjne , od 01.07.13., będzie przysługiwało , TYLKO rodzicom lub opiekunom dzieci.

#12 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 13:58

Radzę jeszcze raz dokładnie przeczytać drugą stronę tego artykułu.Będzie świadczenie, tylko pod inną nazwą.

#13 Gość_monia20

Gość_monia20
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 13:09

ja mam pytanko jestem rodzina zastępcza i opiekunem prawnym dziecka mam przyznany ten zasiłek lecz gdy była podwyżka mnie to nie dotyczyło czy teraz po podwyżce bede mogła dostawac ten zasilek

#14 Gość_Ola

Gość_Ola
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 14:52

Witam, czy mogę ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne na ojca który ma grupę inwalidzką, nie mieszka ze mną, tylko z rodzicami, którzy są na emeryturze, Ja studiuję zaocznie i nie mam stałej pracy, czasem na umowę zlecenie ? I mama dostaje alimenty z funduszu alimentacyjnego na mnie i brata

#15 Gość_PPPPPPPP

Gość_PPPPPPPP
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 12:26

Czytam ze zrozumieniem i wedlug mnie uzalezniaja opieke od kryteriow dochodowych (rodziny i osoby wymagajacej opieki),To jest pogwalcenie konstytucyjne zeby dzielic potrzebujacych w ten sposob(od dochodu) i jeszcze jedno , a gdzie prawa nabyte ?????????

#16 Gość_gosiawarmia

Gość_gosiawarmia
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 21:21

Witam, od dwóch lat pobieram świadczenie pielęgnacyjne na ojca. Czy w 2013 roku będzie należeć mi się świadczenie? Czy będą brać pod uwagę dochody ojca (renta w wysokości 2tys.)Proszę o odpowiedź. Dziękuję

#17 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 28 listopad 2012 - 17:02

Witam. Od ponad roku pobieram świadczenie pielęgnacyjne na ojca, czy w 2013r będę dostawać jeżeli renta ojca wynosi 850 zl a męża wypłata 1400.Jakie warunki bedzie trzeba spełniać by dostać zasiłek opiekuńczy.

#18 Gość_załamana

Gość_załamana
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 07:01

DLACZEGO OPIEKUNOWIE RODZICÓW ZNÓW NIC NIE DOSTANĄ!!!!!!!!!!!!!.

#19 Gość_danuta57

Gość_danuta57
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:56

Każą zwolnić się z pracy to dostaniesz świadczenie pielęgnacyjne na rodzica który jest obłożnie chory.Zwalniasz się dostajesz te 520zł.Po jakimś czasie
WIELKIM TEGO ŚWIATA przychodzi ochota zniszczyć tego obywatela bo do wyborów trzy lata !!!

#20 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:18

TO JEST SKANDAL !!!
Rząd nie dba o starszych schorowanych ludzi w naszym kraju.
Ta niewielka kwota 520,00 zł /w porównaniu do pieniędzy jakie otrzymują opiekunki wyjeżdżające do starszych ludzi za granice naszego kraju/zamiast zostać powiększona,zostanie jeszcze zabrana!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziwię się bardzo "TYM",którzy głosowali za wprowadzeniem
tych karygodnych zmian w ustawie o świadczeniach pielęgnacyjnych. Ale...czas szybko płynie i kiedyś
"ONI" również będą starzy i oby nie potrzebowali opieki. Pamiętajmy,że nie tylko dobro wraca do nas zwielokrotnione.........................................

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych