Skocz do zawartości

Zdjęcie

Emerytura dla kobiet

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670072 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 01:26

Komentarz do artykułu: Kiedy kobieta ma prawo do emerytury

#2 Gość_frania

Gość_frania
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2009 - 01:26

tylko nie próbujcie cos zmienic bo 60 lat będe miec w 2013r a rente po 9 latach to ZUS mi zabrał im mało na pałace.......I przestańcie ciągle zmieniac przepisy bo mącicie tylko w głowach.A moz by tak zliczyć prace i rente to by było 30 lat i nie czuła bym sie zebrakiem.

#3 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 15:05

Zus wybudowal palace ,a teraz jest biedny-nikt nie buduje domu gdy go nie stac. Roztrwonili nasze pieniadze,a teraz mysla co robic.Rocznik 53 poszedl na emeryture,czyli majac 55 lat.Ja rocznik 55 za rok poszlabym na emeryture,ale ja wedlug urzedasow musze isc za 6 lat.Gdzie tu sprawiedliwosc? Skoro trzeba przesunac wiek emerytalny ,zrobmy to stopniowo przesuwajac roczniki co rok i tak do lat 60.To byloby sprawiedliwe.W dobie kryzysu jestesmy zmeczeni,dosiegaja nas zatory,zawaly itp.Wykruszamy sie,a ZUS zaciera rece,bo jest nas mniej,o to im chodzi.Chetnie odstapilabym swoje miejsce mlodej osobie-to tez podatnik.

#4 Gość_Nina54lat

Gość_Nina54lat
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 21:51

Ale jaja gdy będę miała za 6 lat 60 roczków to pójdę do przedszkola .To tak jak bym wkraczała w nowe życie ,a mogłam nie zaczynać pracy w wieku 17 -tu lat jako młodociana ,czego dorobiłam się tylko ,,Garba ; Pozdrawiam dalej zmieniajcie przepisy a głupki będą pracować w pocie czoła a magnaci rządzić ...........

#5 Gość_Stasia

Gość_Stasia
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 22:43

Mam przepracowane 5 lat jako chalupnik,tych lat ZUS nie zaliczyl mi do stazu pracy ,czy jest to prawidlowo,zaznacze ,ze za te lata nie posiadam zarobkow

#6 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 11:12

Jezeli tylko wiek ma decydować o emeryturze to my, którzy mamy staż pracy opo 30 35 lat i nie mamy wieku emerytalnego faktycznie jesteśmy głupkAMI I OFIARAMI SYSTEMU.

#7 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 11:14

Teraz gdy do emerytury liczy się tylko wiek to ludzie którzy mają 30-35 letni staż pracy a nie mają wieku emerytalnego - to faktycznie głupki i ofiary systemu. Ja jestem jedną z nich będę tyrać w świetle prawa do śmierci

#8 Gość_luka5

Gość_luka5
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 14:28

Coś w tym jest. Z drugiej strony podobno tendencja jest teraz taka,że coraz więcej ludzi nie chce odchodzić na emeryturę tylko pracować dalej:) Do tego grona zalicza się spore grono nauczycieli, którzy blokują miejsca młodym....

#9 Gość_Stasia

Gość_Stasia
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 00:19

W 2006 roku skonczylam 60 lat,moj staz pracy to 15 lat, czy nalezy mi sie jakas emerytura

#10 Gość_Zychu

Gość_Zychu
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 09:40

Skandal !
http://praca.gazetap...wac_dluzej.html

#11 Gość_Stasia

Gość_Stasia
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2011 - 01:22

Dzis dostalam decyzje w sprawie wczesniejszej emerytury.Po wypracowaniu 18 lat w Polsce i 13 lat w USA (Umowa Miedzynarodowa) jest to 427 zl.Czy nie powinnam otrrzymac minimalnej emerytury gwarantowanej przez Panstwo 728 zl.Wyczytalam na stronie ZUS,jezeli z wyliczen jest nizsza emerytura niz728 zl,to bedzie wyplacona emerytura minimalna do ktorej bedzie doplacalo Panstwo .Od 1 marca 2011 r jest to wlasnie 728 zl .Chcialam jeszcze zaznaczyc ze w maju ukonczylam 60 lat

#12 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 12:15

A co z tymi Paniami, które mają już przepracowane 33 lata, ale do wieku 60 lat im jeszcze sporo brakuje. Czy musimy pracować 40 lat ?, czy może jeszce i dla nas wymyślą jakieś nowe przepisy ??

#13 Gość_Bożena

Gość_Bożena
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:08

Skandal. ja obecnie mam przepracowane 32 lata a nie mam 60 lat. Do tego wieku brakuje mi jeszcze 8 lat i co gdy będę zblizać się do wieku emerytalnego znów coś będzie zmienione i tak w kółko .to nic innego nie wypada tylko dożywotnio pracować . A młodzi to co.Kto będzie utrzymywać ten kraj starzy pracujący ,bo młodzi albo będą siedzieć w domu na bezrobociu , albo wyjadą szukać pracy za granicą i utrzymywać inne kraje .Niech rządzący pukną się w głowę.

#14 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:33

Mam 35 lat pracy i 52 lata życia.Jestem już wypalona ,zchorowana i zmęczona.Pytam jak długo jeszcze !!!!!!!!!!!!!!!!---- nawet z maszyny po tak długiej eksploatacji robi się wrak!!! Nasz rząd jest krótkowzroczny-młodym nie daje żadnych szans , a starych chce wykończyć .Biedny kraj!!! ,biedni ludzie !!!.HEJ TAM U GÓRY NIE WSTYD WAM ?

#15 Gość_zofia

Gość_zofia
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:52

Mam 58lat i 40lat pracy. Bolą mnie stawy,kręgosłup imam jeszcze wiele innych dolegliwości.Do wcześniejszej emerytury zabraklo mi 4 dni- nie przyznano mi emerytury cociaz udowodniłam 37letni staż pracy.Boję się,że gdy będę miała 60 lat to jeszcze wydłużą mi staż pracy.Jestem rozgoryczona.

#16 Gość_anonimowa

Gość_anonimowa
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 16:21

mam 58 lat i mimo ze pracowalam od 19 roku zycia nie mamm przepracowanych 35 lat bo wyslal mnie zaklad pracy /przymusowo/ na tzw swiadczenie emerytalne o przyjeciu gdziekolwiek do pracy nie bylo mowy bo wedlud pracodawcow bylam za stara twraz znow wspanialy premier zmienil zasady i gdzie dopracuje 4 lata do wymaganego warunku aby otrzymac emeryture w wieku 62 lat juz na to nie licze bo nie wierze ze kiedykolwiek moze mnie to spotkac

#17 Gość_basia

Gość_basia
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2012 - 08:27

LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE TA CHOLOTA WAMI RZADZI A WY NIC NIE ROBICIE GDZIE SA STRAJKI.WYGONIC DEBILOW Z SEJMU

#18 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:13

mam 58 lat i mimo ze pracowalam od 19 roku zycia nie mamm przepracowanych 35 lat bo wyslal mnie zaklad pracy /przymusowo/ na tzw swiadczenie emerytalne o przyjeciu gdziekolwiek do pracy nie bylo mowy bo wedlud pracodawcow bylam za stara twraz znow wspanialy premier zmienil zasady i gdzie dopracuje 4 lata do wymaganego warunku aby otrzymac emeryture w wieku 62 lat juz na to nie licze bo nie wierze ze kiedykolwiek moze mnie to spotkac

kobieto nic nie rozumiesz, jeżeli jesteś na świadczeniu przedemerytalnym, to na nim pozostniesz do uzyskania prawa do emerytury. I może się okazać, że to było bardzo dobre wyjście, bo nie otrzymasz 50% obniżonej emerytury - 480,- zł brutto?. Kobieto ciesz się a nie kwękaj.

#19 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2013 - 20:25

http://emeryturazawi...e.blogspot.com/
19 grudnia 2013
Kobiety rocznik 1953 (wcześniejsze emerytki) dyskryminowane wnoszą o zmianę przepisów
Kobiety, które od końca 2008r. przez 5 lat korzystały z prawa do wcześniejszej emerytury zostały poszkodowane przez nowelizację przepisów emerytalnych z dnia 11 maja 2012r., która weszła w życie od 01.01.2013r. ponieważ przed obliczeniem świadczenia z nowego systemu ZUS ma obowiązek potrącić z konta emerytki każdą wypłaconą jej kwotę emerytury wcześniejszej i to brutto! Kobiety '53 nie mogły złożyć wniosku o przyznanie im emerytury przed wejściem w życie nowelizacji czyli do końca 2012r., bo nie osiągnęły wtedy jeszcze powszechnego wieku emerytalnego 60 lat. Zatem obowiązujące od tego roku przepisy ustawy emerytalnej dyskryminują je ze względu na wiek. Kobiety '53 są również nierówno traktowane ze względu na płeć. Mężczyźni z rocznika '48, którzy w tym roku ukończą powszechny wiek emerytalny, zachowali bowiem prawo do przeliczenia ich wcześniejszej emerytury na dotychczasowych zasadach. Kobiety '53 są ostatnim rocznikiem wcześniejszych emerytek, które mogłyby skorzystać, a nie stracić (szacuje się, że te kobiety stracą ok. 40% dotychczasowego świadczenia) na dotychczasowych zasadach z przejścia ze starego do nowego systemu emerytalnego. Ponadto Kobity '53 mają poczucie, że prawo działa wstecz, bo nikt nie informował przed laty osoby chcące przejść na wcześniejszą emeryturę, że będzie się to wiązało z tak niewyobrażalnymi restrykcjami finansowymi. Podsumowując, wprowadzone przez nowelizację rozwiązania naruszają szereg konstytucyjnych zasad w tym zasadę zaufania do państwa i prawa, zasadę ochrony praw nabytych oraz zasadę równości obywateli.
W związku z powyższym kobiety '53 wnoszą petycję do Senatu RP o zmianę przepisów i tym samym równe traktowanie kobiet ze względu wiek i ze względu na płeć.

Drodzy Państwo!
Panie z rocznika 1953 proszą o pomoc!
Wystarczy wejść na stronę:
PETYCJA
i wypełnić ramkę po prawej stronie następnie kliknąć
PODPISZ TO.
Tak niewiele trzeba aby pomóc Paniom z rocznika 1953

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych