Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu nie przysługuje prawo do renty socjalnej

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670233 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 08:08

Komentarz do artykułu: Komu nie przysługuje prawo do renty socjalnej

#2 Gość_Gosia Stuhl

Gość_Gosia Stuhl
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2009 - 08:08

przyznano mi rente socjalna umiarkowana corka uczy sie ma alimenty 230 zl pytam ile mi przysluguje renty socjalnej umiarkowanej

#3 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 02:55

Nie mam pojęcia co oznacza renta socjalna umiarkowana. Myślę, że chodzi Ci o umiarkowany stopień niepełnosprawności.
Taki ma mój syn i otrzymał od marca rentę socjalną w wysokości 504,40 /netto/.

#4 Gość_Iza

Gość_Iza
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:39

Mam 27lat przyznany stopień niepełnosprawności umiarkowany (słuch obustronny)bede starała o rente socjalna. czy mam szanse żeby dostać rente?

#5 Gość_czarnydlk

Gość_czarnydlk
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 11:07

witam ja takze mam pytanie czy przysluguje mi renta. Jestem po operacji siatkowki oka lewego sprzed 5 laty. Uraz sie odnowił jestem juz po kolejnej operacji i prawdopodobnie czeka mnie jeszcze jedna. % lat temu PZU stwierdziło u mnie 15 % trwalego uszczerbku na zdrowiu. NIe wolno mi dzwigac wysilac sie zero pracy fizycznej. Czy moge sie starać o rente i z jakim powodzeniem?? Z gory dziekuje za odp :) pozdrawiam

#6 Gość_czarnydlk

Gość_czarnydlk
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 17:32

wypadek mialem w wieku lat 14 i teraz znowu mi sie odkleila siatkowka :(

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2009 - 20:22

witam jestem teraz na wychowawczym na córkę 9mie dostała stopień niepełnosprawności a wade serca chciałam się dowiedzieć jak mam na nią wychowawcze to czy też mogę pobierać na nią zasiłek stały czy tylko same pielęgnacyjne poszę o odp przysyłania na email;patulina7@o2.pl dziękuje i pozdrawiam

#8 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 19:22

moj syn mial rente socjlna 3 lata i ma calkowita niezdolnosc do pracy teraz lekarz zus nie dal renty syn zachorowal w trakcie nauki w szkole sredniej obecnie ma 22 lata czy przysluguje mu renta//////

#9 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 19:22

moj syn mial rente socjlna 3 lata i ma calkowita niezdolnosc do pracy teraz lekarz zus nie dal renty syn zachorowal w trakcie nauki w szkole sredniej obecnie ma 22 lata czy przysluguje mu renta//////

#10 Gość_janusz

Gość_janusz
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2009 - 09:20

Starałem się o ręte ponieważ zostałem zwolniony po przepracowaniu 21 lat.Posiadam wszelką dokumętacje
z okresu mojego leczenia specjalistycznego wraz z
okresem składkowym mam kłopoty z kręgosłupem L5 I S1
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawnośći 05-R 02-P
byłem w szpitalu na oddziale dermatologicznym na
Urticaria acuta(uczulenie na chemie)kłopoty z nerkami,
łuszczyca,leczyłem się też psychiatrycznie rozpoznanie F43
(nerwica).Stawałem dwa razy na komisji ZUS w Rzeszowie
i dostałem decyzje odmowną 10.lip.2009r.Mam pyt.czy mam się odwoływać?czy nie

#11 Gość_janusz

Gość_janusz
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2009 - 11:46

Na wczesniejszy komentarz janusz(80.54.1760)
proszę pisać na adres:janusz390@amorki.pl dziękuje.

#12 Gość_iwcia90

Gość_iwcia90
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2009 - 15:17

Witam,
Właśnie przysłano do mnie list z Zusu że nie przysluguje mirenta socjalna, bo jestem (podobno) całkowicie zdolna do pracy. Chociazrok temu bylam calkowicie NIE zdolna do pracy. Mam 19 lat i wlasnie pojdena studia. Jestem chora na miastenie od 4 lat, jest to specyficzna chorobabo szybciej mecza mi sie miesnie szkieletowe. Orzecznik chyba uwarza żemoge isc i pracowac wszedzie co jest niemozliwe. Nie wiem co robic...mogesie odwolac do sadu ale nie wiem czy podolam. Prosze o rade.

#13 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2009 - 01:12

Witam, czy ktoś może mi poradzic czy w moim przypadku mogę starać się o rentę socjalną?Mam 38 lat. Od 2003 roku mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu depresji, stanów lękowych na podłożu nerwicowym.Zachorowałam na to z powodu silnych przeżyć związanych z psychicznym i fizycznym znęcaniem się nade mną przez byłego męża. Jestem niezdolna do pracy.Mam alimenty na córkę 600zł+ rodzinne 64zł i to wszystko:(Nie chorowałam w wieku szkolnym.Mam tak trudną sytuację że znowu się psychicznie załamuję z powodu długów.Jeśli ktoś może mi poradzić to proszę pisać na adres Ania3508@o2.pl. Będę wdzięczna!

#14 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 23:35

Witam,nie bardzo rozumiem jak mozna otrzymac rente socjalna gdy ma sie stopien umiarkowany niepelnosprawnosci,bo ja choruje od dziecka a od szesciu lat juz walcze wlasnie o taka rente i nic nie moge wskurac ,moze ktos mi podpowie jak z takim stopniem i gdzie moge sie ubiegac o rente socjalna. DZIEKUJE

#15 Gość_lukaszbielskobiala

Gość_lukaszbielskobiala
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 01:35

zycze wszystkim powrotu do zdrowia lub znacznej poprawy pozdrawiam

#16 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 13:05

JA MAM 55 LAT I PRACY 12LAT STOPIEN NIEPELNOSPRAWNOSCI UMIARKOWANY CZY NALEZZY MI SIE RENTA SOCJALNA

#17 Gość_ELA

Gość_ELA
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 13:06

WITAM JA MAM 55 LAT ZYCIA I 13 LAT PRACY STOPIEN NIEPELNOSPRAWNOSCI UMIARKOWANY CZY DOSTANE RENTE SOCJALNA

#18 Gość_żonaAgnieszka

Gość_żonaAgnieszka
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 20:06

Witam.Sprawa dotyczy mojego męża.Od 3tygodni przebywa w szpitalu.Zdjagnozowano jemu:kardiomiopatie roztrzeniową,arytmie,migotanie i trzepotanie przedsionków,niedomykająca się zastawkę i częstoskurcze komorowe.Przeszedła już ablację i wszczepiono mu kardiowerter.Pytanie moje jest takie.Na jaką formę pomocy może liczyć mój mąż?Informuję że nie ma ostatnich 5 lat składkowych i nie składkowych i ma 42 lata.Za wszelką informacje serdecznie dziękuję.Agnieszka.

#19 Gość_weronika5810

Gość_weronika5810
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 10:36

TO wina Kaczyński że pozmieniali przepisy.W 2003r. należała się mi renta socjalna,a teraz nie i od pótora roku nie mam renty ani pracy.Nie mam za co opłacać czynsz i inne opłaty. A mam niepełnosprawność umiarkowaną jestem osobą niesłyszącą .Ja już nie mam siły walczyć.nie ich wszyskich szlak trafi.Pod ochroną są pijaki narkomany, kryminaliści dla nich nie ma żadnych regułów.Im się należy a dla takich jak ja to należę do drugiego gatunku człowieczeństwa, należy zgładzać z życie żeby nie było problemu z nimi.

#20 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2010 - 18:54

Cześć sluchaji ja na jedno oko nic nie widze na drugie bardzi słabo i też nie przyznali mi renty i skierowalem sprawe do sądu co prawda walczyłem z nimi przez rok ale wkoncu wygrałem w sądzie i przyznano mi rente na stale! tak ze warto iśc do sądu i tam walczyc o swoje. podrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy