Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy istnieje obowiązek alimentacyjny dziadków na rzecz wnuków

129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670233 postów

Napisano 04 marzec 2009 - 14:55

Komentarz do artykułu: Czy istnieje obowiązek alimentacyjny dziadków na rzecz wnuków

#2 Gość_ewapyt

Gość_ewapyt
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 14:55

Co zrobić jeśli mam zasądzone alimenty przez sąd w wysokości 400 zł. a ze względu na zbyt duże dochody nie mogę otrzymywać ich z funduszu alimentacyjnego .Mój były mąż pracuje ale zawsze "na czarno " więc nie wykazuje dochodów. Czy można obciążyć jego rodziców ?

#3 Gość_Pit

Gość_Pit
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 11:37

Masz w miarę dobre dochody i jeszcze chcesz doić dziadków? Nie lepiej żyć z nimi w zgodzie! Na pewno dziecku zawsze coś odpalą???

#4 Gość_normano

Gość_normano
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 17:02

do ewapyt:

Nie. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości.
Jednak ostatnimi czasy pojawił się pomysł obciążania rodziców i najbliższych niesolidnego alimenciarza. Ale od pomysłu do jego realizacji drogo długa. Szczególnie że obecny rząd w kwestii legislacji jest wyjątkowo leniwy.
Moim prywatnym zdaniem nawet gdyby ten pomysł został przekuty w ustawę, to byłby sprzeczny z konstytucją.

#5 Gość_niulka

Gość_niulka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 17:08

Możesz alimentami obciążyć dziadków dziecka nawet teraz musisz tylko przeciwko nim wnieść pozew do sądu o alimenty na na swoje dziecko i na podstwanie tego wyroku mogą płacić alimenty,a powiem ci że jak wniesiesz do sądu przeciw dziadkom dziwnym zbiegiem okliczności nie chcąc płacić za syna zmuszą jego do płacenia.

#6 Gość_babcia wnuka

Gość_babcia wnuka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 19:54

kto toren bubel uchwalił .to młodzi nigdy nie będą mieli żadnego obowiązku w stosunku do swoich dzieci.kto to pomyslał za PRL. sama wychowywałam 2 ke dzieci.

#7 Gość_babcia wnuka

Gość_babcia wnuka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 20:04

co ja mam zrobic . teraz za pożno ale polecam kastrowac naszych synów bo pod plaszczykiem ich miłosci nagłej synowe dobrze żyją jest to moda na sukces w naszym kraju.ale dla materialistek czy ja z nia miałam to dziecko i rozkosz w łozku znam jeszcze i takie synowe co zenia sie by poprawic sobie przyszłośćjako już rozwodka. bazując na tesciach. dalej tak to napewno panowie was prędzej czy póżniej nauczą ze na ich matkę sie nie rzuca w sądach i nie tarza za to ze jest dzieckop na barkach rodzicow jest ich utrzymanie a nie na dziedkow.

#8 Gość_niulka

Gość_niulka
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 16:57

To dlaczego szanowna pani babciu nie pomożecie jako rodzice komornikowi w ściągnięciu tego co się dziecku jak psu buda należy kryjecie tych waszych synusiów ich miejsca pracy niby dlaczego zgadza się utrzymyać dzieci powinni rodzice tylko co ma zrobić matka dziecka która z nikąd doprosić się nie może o pieniądze nawet latami a babcie doskonale wiedzą gdzie ich synowie pracują na czarno albo utrzymują takich leserów,znam takiego osobiście.Co ma zrobić jak z jednej wypłaty przeżyć nie może z dziećmi może do domu dziecka oddać bo mit o wygodnym życiu i sposobie na życie z alimentów jest śmieszny.

#9 Gość_Efunia

Gość_Efunia
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 20:26

Do pani pytającej - masz prawo i nie lituj się.
Nikt nad Twoim dzieckiem też nie ma litości,a najczęściej dziadkowie udają,że nie ma problemu i ich to nie dotyczy.

#10 Gość_niulka

Gość_niulka
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 20:36

Bardziej litują się nad synusiami nierobami niż nad własnymi wnukami taka prawda nie widząc problemu.Są tacy którzy pomogą i chcą mieć dobry kontakt a są tacy którzy tolerują nieróbstwo i ukrywają dochody tatusiów.

#11 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 12:44

co wy kobiety chcecie od tych dziadow waszych byłych mężow. Przecież ta kobitka ma rację. Ze bazujecie na bublowych przepisach . Alimenty powinny być płacone tylko gdy dziecko jest z gwałtu a nie z waszych uniesień miłosnych. radzę isc do roboty a nie malować paznokcie i szukać sponsorów z następnych dziadków. To rzeczywiscie mądre powiedzenie moda na wasz sukces. ciekawe gdzie są politycy może któraś partia zakończy ten bubel prawny, warto przed wyborami bo starych głosy są ważne jeszcze żyją mają prawo głosować. pozdrowienia dal wszystkich alimenciarzy dziadków i babc.

#12 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 12:50

a moze by tak tatusiów znależć bo to oni mają dziecko i obowiązek . Nie bardzo rozumiem co do tego mają dziadkowie rodzice tatusiów których się wedle naszego prawa stawia pod mur. Przecież ci tatusiowie napewno gdzies żyją. Niech organy ścigania trochę szybciej pracują. Myslę że żadna matka w tej sytuacji pod kiecką nie trzyma synusia.

#13 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 12:54

a moze by tak tatusiów znależć bo to oni mają dziecko i obowiązek . Nie bardzo rozumiem co do tego mają dziadkowie rodzice tatusiów których się wedle naszego prawa stawia pod mur. Przecież ci tatusiowie napewno gdzies żyją. Niech organy ścigania trochę szybciej pracują. Myslę że żadna matka w tej sytuacji pod kiecką nie trzyma synusia.

#14 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 13:23

Witam serdecznie!Jestem wlaśnie Babcią i jednocześnie matką ojca mojego kochanego Wnunia.Dziecko naprawdę nie jest winne i na świat się nie prosilo.Jeżeli mój Syn nie mial by z czego zaplacic napewno byśmy mu pomogli.Przeszliśmy razem z Synem wielki koszmar,bo matka naszego Wnuka to osoba poddatna na wplywy wlasnej rodziny.Doszlo do tego że podala syna o alimenty pomimo że chcial być z dzieckiem i z jego matką.Widzialam jak cierpi że nie może być przy nich,a ja nic nie moglam zrobić bo Matki naszych Wnuków mają zawsze rację.Po staraniach i ponizaniach są razem,ale jak będzie dalej????Matki Naszych Wnuków nie są Aniolami i potrafią wykorzystywać wszystkie sytuacje aby upokorzyć,znieważyc zadać ból.Nie kierują się dobrem swoich dzieci w większości przypadków.Dla Nas Dziadków szczęście i normalne życie Naszych Wnuków powinno być najważniejsze.Jeżeli Syn miga się i nie poczuwa do obowiązku będąc swiadomym że to jego dziecko,to niech poczują się jego rodzice!Pozdrawiam.

#15 Gość_niulka

Gość_niulka
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 13:59

To jeszcze gościu mało znasz życie pisząc że rodzice pod kiecką nie trzymają takich tatusiów hehe mam w rodzinie faceta ma troje dzieci z trzema róznymi kobietami,mieszka z matką żyje z jej emerytury mieszka za darmo jak gdyby nigdy nic dziećmi wogóle się nie interesuje nie płacił od dawna na dwójkę ostatnich nie zapłacił nigdy nic,do pracy nie pójdzie bo dla takiego człowieka pracy nie ma,komornik nachodzi dom,policja również a mamusia bardziej niż wnukami martwi się tym czy biedny synuś ma co jeść,a kto się martwi o tę trójkę dzieci z których jedno nie dostaje nic bo matka ma za dużo żeby jej fundusz coś wypłacił.Czy napewno wszystkich powinniśmy bronić,uniesienia miłosne są chyba dwóch stron moje zdanie w temacie alimenty jest takie nie więzienie nie dziadkowie tylko nieroby do ciężkiej pracy niech zamiatają ulicę bo skoro nie pracują i nie ma z czego ściągać to chyba czas mają ciekawe ilu by wtedy przyznało się do roboty na czarno.Bo odpowiedzialność to opdowiedzialność jak się zrobiło to też trzeba zarobić.Szczęście mają ci którzy mają normalnych dziadków rozsądnych ludzi którzy nie stają po żadnej stronie i starają się jak mogą kochać wnuki i pomóc ale tyle szczęścia nie miał bo razem z ojcem to i cała rodzina uznała go za problem

#16 Gość_jaaa

Gość_jaaa
  • Goście

Napisano 25 marzec 2010 - 01:45

"Niulka" masz rację. Tez znam taka mamusie,która ukrywa synka od płacenia alimentów , w dodatku wtóruję mu na sprawach sądowych. Także jestem matka, ale nigdy nie pozwoliłabym, żeby mój syn nie wziął odpowiedzialności za swoje postępowanie. Poza tym pewne wartości wynosi się z domu, proszę szanownych "mamusiek- obrończyń"

#17 Gość_annka

Gość_annka
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2010 - 08:04

Masz prawo wystąpić o alimenty od dziadków, a także od dorosłego rodzeństwa ojca twoich dzieci

#18 Gość_alimenciara babcia

Gość_alimenciara babcia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:02

odpowiem prosto mam zasadzone alimenty . ale syna stracilam dosc dawno jak sie ozenil z jedynaczka ktora juz wtedy bolala jak podzielic majatek .powiem bylam za swoja synowa na kazdym kroku. syna mialam za gowniarzaitp.moja synowa ma wieksze dochody niz ja i moj maz. a poiem jeszcze wiecej. przeciez wy panie mozecie w sadzie klamac bo moja synowa nie bala sie klamac a ja nie mialam nawet glosu by przyd sedzia powiedziec ze klamie jezeli mowicie ze mamy chowaja swoich synow pod kiecka to sie mylicie . moja synowa sie schodzi z moim synem i znow rozchodzi czerpie pieniazki a dlug alimentacyjny wykazuje w sadzie

#19 Gość_alimenciara babcia

Gość_alimenciara babcia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:17

odpowiem prosto mam zasadzone alimenty . ale syna stracilam dosc dawno jak sie ozenil z jedynaczka ktora juz wtedy bolala jak podzielic majatek .powiem bylam za swoja synowa na kazdym kroku. syna mialam za gowniarzaitp.moja synowa ma wieksze dochody niz ja i moj maz. a poiem jeszcze wiecej. przeciez wy panie mozecie w sadzie klamac bo moja synowa nie bala sie klamac a ja nie mialam nawet glosu by przyd sedzia powiedziec ze klamie jezeli mowicie ze mamy chowaja swoich synow pod kiecka to sie mylicie . moja synowa sie schodzi z moim synem i znow rozchodzi czerpie pieniazki a dlug alimentacyjny wykazuje w sadzie .zaluje ze nie kochalam syna tylko synowa była oczkie w głowie .po ich ostatnim ps rozwodzie syn powiedział mi masz synową ona cię zniszczy jak nie podzieli majątku .ja odchodzę i od niej i od ciebie bez żadnego wsparcia majątkowego zegnaj.a wnuka kochalam moze najbardziej a mam ich 5 ro. piszę prawdę bo ona ma na tej stronie swoja rację. tylko co z moją racja.tak kochani dziadkowie kochajcie swoje dzieci i tylko swoje . dla mojej synowej nie liczy się miłosc dziadków do wnuka tylko pieniądze. dostanie je a może nietak szybko bo mój syn dobrze żyje i ona wie z kim nawet a sądzie opowiedziała co innego. stracilas materialistko tesciow meża i dobre imię od nas . nastepnego wez to ci kupi dom.

#20 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 29 maj 2010 - 15:43

wstyd by pozywać dziadków o alimenty sama wez sie za prace ja tez sama wychowuje 2 dzieci i nigdy nie przeszło by mi przez myśl by pozwać dziadków mam i nie liczę aż mi kasa z nieba spadnie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych