Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzory pozwów i wniosków

144 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670154 postów

Napisano 02 marzec 2009 - 08:32

Komentarz do artykułu: Wzory pozwów i wniosków

#2 Gość_AGA

Gość_AGA
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 08:32

prosilabym o wzór podania do sadu o ustalenie mnie opiekunem prawnym nad dzieckiem mojej nieletniej córki

#3 Gość_gracjano

Gość_gracjano
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 09:52

proszę o wzór pozwu do Sądu Pracy za nie wypłacenie wynagrodzenia

#4 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 11:23

proszę pomużcie mi mam 23 lata żyję w konkubinacie mamy małe dziecko 3 lata .... sprawa polega na tym że od kidy pamiętam czyli od 4 lat jak tylko poznałam konkubenta jego rodzina nie daje mi spokoju ciągłe wyzwiska obelgi cięgłe zastraszanie na które awantury patrzy moje dziecko nie dają mi żyć prośby z mojej strony groźby i ostrzeżenia nie dały rezultatu na drugi dzień jest to samo najgorsze jest to że od roku poniża mnie i moją rodzine w obeznośći osub 3 praktycznie całe miasto już wie kim dla nich jestem >>>> nie mogę sobie już z tym poradzić chcę zaskarżyć przyszłego a może nie doszłego teśćia do sądu o znęcanie się psychiczne i groźby kralne jak napisać ten wniosek proszę nie pozwulcie mu mnie wykończyć jedyna nadzieja w was !!!! błagam o pomoc( a tak na marginesie mój konkubent nie stoi w mojej obronie dla niego najwidoczniej też jestem nikim)błagam o pomoc!!!!

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 14:44

kobieto!!!! sąsy nie są w naszym kraju rozwiązaniem dla takich ludzi jak Ty!!!! tam nie znajduje się w 100% sprawiedliwości? odejdż od tego Pana i zacznij żyć swoim życiem!!!! masz dla kogo!!!! dziecko musi mieć normalną atmosferę? napewno jak zgłosisz swój problem w gminie w wielkim mieście to ludzie Ci pomogą i powiedzą, gdzie możesz poszukać rady!!!! Sądy są na usługi przeważnie ludzi z pieniędzmi i Ty napewno tam nie masz czego szukać?

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 16:00

Proszę o podpowiedz jak napisać odpowiedz na pozew,czy sa jakies druki,mam niewiele czasu!

#7 Gość_Krystyna Kwapisz

Gość_Krystyna Kwapisz
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 12:23

Zależy w jakim postępowaniu. Jeżeli pozew nie był wnoszony na formularzu, to odpowiedź jest w formie zwykłego pisma. Komparycja tak jak w pozwie (powód, pozwany, oznaczenie sądu, sygnatura), potem odpowiedź na pozew i twierdzenia pozwanego - nie zgadzam się z pozwem w całości i wnoszę o jego oddalenie, albo zgadzam się z częścią. Jeżeli są jeszcze jakieś wnioski -trzeba je podać. Potem uzasadnienie swoich twierdzeń i podpis.

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 13:41

Proszę o odpowiedź: czym jest suma oszczędności zgromadzonych w SKOK a wypłaconych po śmierci członka kasy zgodnie z udzielonym pełnomocnictwem do wypłaty, gdyż zgodnie z ustawą suma ta nie należy do spadku. Czy suma ta wchodzi do hipotetycznej wartości spadku do ustalenia zachowku. Czy suma ta może by podstawą do ustalenia zachowku lub do uzupełnienia zachowku.

#9 Gość_JoannaOlijnyk

Gość_JoannaOlijnyk
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 23:30

błagam pomóżcie nie moge znaleźć wzoru pozwu bez orzekania o winie.

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 17:06

dziendobry.chciałbym wniosek na temat widywania dzieci.jestem biologicznym ojcem ale była nie zezwala mi widywania dzieci.chce w koncu to sprostowac i chciałbym je widywac.chyba o duzo nie prosze.dzieki

#11 Gość_kolaborus

Gość_kolaborus
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 19:14

Mam wielki problem natury prawnej, który szczerze mówiąc chyba mnie zrujnuje proszę mi poradzić co mam robić.
Jestem na rencie strukturalnej ,mieszkam sama.
Wciągu ubiegłego roku dostałam od 2 różnych banków wezwania do zapłaty kredytu,którego nigdy nie brałam. Całą sprawę zgłosiłam na policję, oraz do prokuratury. Dziś otrzymałam powiadomienie od komornika sądowego o zajęciu moich świadczeń rentowych i egzekucji całkiem innych zobowiązań w jeszcze innym banku .
Bardzo proszę o poradę.
załamana!!!!!!!!!!!!!!

#12 Gość_kasia26-68

Gość_kasia26-68
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 23:57

witam
Będę składać pozew o rozwód, mam już zasądzoną sądownie separacje, alimenty przez Fundusz Alimentacyjny na każde z dwójki dzieci.
Rozwód chcę przeprowadzić z wyłącznej winy męża.
Nie wiem jak napisać pozew uwzględniając wszystkie fakty.
Proszę o pomoc.

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:05

nie wiem jakt to zrobicć zeby było okey

#14 Gość_lidia

Gość_lidia
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 14:02

Podejrzewam, że mój biologiczny ojciec zmarł przed 4 laty. Jak się dowiedzieć czy zostawił majątek? Nigdy nie miałam z nim kontaktu a jego żona jest prawnikiem i mają dwojkę dorosłych dzieci.Czy jeżeli mają nieruchomości to coś z tego mogę otrzymać?np. zachowek?

#15 Gość_Władek

Gość_Władek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2009 - 19:46

proponuję raz w miesiącu do gazety dołączyć płytę z wzorami pozwów, zażaleń itp.to na pewno wielu ludziom pomoże, a gazeta lepiej się sprzeda.

#16 Gość_gościnna

Gość_gościnna
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 18:04

Mam wielki problem niewiem jak napisać pozew o rozwód i alimenty Pomóżcie mi prosze

#17 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 20:48

Czy ktoś mógłby mi pomóc w napisaniu wniosku o przyznanie mi praw do widywania się z dzieckiem?

#18 Gość_patka111

Gość_patka111
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 02:13

Witam mam pytanie ile jest wazne postanowienie sadowe co chodzi o kontakt z ojcem dziecka nie jestesmy po slubie dziecko ma jego nazwisko .Czy postanowienie moge zmienic sama sadowe ?

#19 Gość_wiez

Gość_wiez
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 17:24

chciałbym się dowiedzieć jak sformułować pozew przeciwko skarbowi państwa o odszkodowanie? z góry dziekuj za pomoc . pozdrawiam.

#20 Gość_Wioletta Mikrut

Gość_Wioletta Mikrut
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:32

chciałabym wnieść sprawę do sądu o pozbawienie ex męża praw rodzicielskich dona dwójkę dzieci,bardzo proszę o poradę jak to zrobić i jakie dokumenty są potrzebne oraz wzór pisma.dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych