Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zarejestrować samochód kupiony w Polsce

86 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670233 postów

Napisano 27 luty 2009 - 13:09

Komentarz do artykułu: Jak zarejestrować samochód kupiony w Polsce

#2 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 18:12

Proszę mi powiedziec jezeli ojciec przekazał mi samochód tytułem darowizny który ma opłacone OC iAC do końca listopada a ojciec ma zniżke to czy jak ja bede go teraz przerejestrowywac na siebie to po okazaniu dowodu opłacenia tego ubezpieczenia przy odebraniu tablic nie bedzie zadnych sprzeciwów ze strony starostwa? Czy takie sprzeciwy mogą wystąpic? pozdrawiam Gosia.

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 21:07

Powiem tak jeżeli jesteś współwłaścicielem to po odebranie tablic bądź załatwianiu wszelkich formalności związanych z autem musisz być zawsze z tatą bądź mieć upoważnienie od niego

#4 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 17:53

proszę powiedzcie mi czy rejstrując auto zakupione w Polsce muszę mieć umowe kupna - sprzedaży poprzedniego właściciela np. ja kupiłam auto od p.Nowaka a p.Nowak kupił auto od p.Kowalskiego czy starostwo ma prawo rządać ode mnie umowy Nowak - Kowalski, czy tylko tej Ja - Nowak

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 00:27

Ty i Nowak

#6 Gość_renia5

Gość_renia5
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 09:23

Czy konieczne jest odkręcanie tablic, jeśli samochód kupiłam od kogoś z tego samego miasta?

#7 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 13:52

W przypadku nabycia auta zarejestrowanego wcześniej w tym samym powiecie, zaopatrzonego w "białe" tablice (unijne) nie ma konieczności wymiany tych tablic i wnoszenia stosownej opłaty. Jedynie trzeba przedłożyć tablice rejestracyjne w celu zmiany znaku legalizacyjnego. A za tem trzeba je odkręcić.

#8 Gość_pawelcio

Gość_pawelcio
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 18:30

Ile się ma czasu na zmiane tablic rejestracyjnych jeżeli auto posiada tablice z innego wojewodstwa..???

#9 Gość_kierowca

Gość_kierowca
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 14:33

a jak wygląda rejestracja pojazdu w świetle zniesienia obowiązku meldunkowego ? Czy będąc mieszkańcem Opola, mogę zarejestrować auto w Warszawie ?

#10 Gość_Szymon

Gość_Szymon
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 17:58

wlasnie, ja mam podobny problem. Mam zamiar kupic auto, ale nie chce miec tablic miasta w ktorym jestem na stale zameldowany. Wolalbym miec te z czasowego zameldowania (oba meldunki w obrebie jednego wojewodztwa). Czy jest taka mozliwosc?

#11 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 18:17

czy trzeba byc osobiscie?

#12 Gość_tilo

Gość_tilo
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 20:10

a jezeli kupiłem samochud w polsce i nie mam oplaconego oc a przeglad mam do grudnia to moge go przerejestrowac na siebie

#13 Gość_miczel

Gość_miczel
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 09:34

Dane podane tutaj sa już dawno nieaktualnenie .

umowa kupna sprzedaży poprzedniego właściciela nie jest potrzebna.

oc przed rejestracja być zapłacone. swoją drogą jeśli macie

Państwo problemy lub brak czasu - zawsze można zlecić rejestracje komuś kto fachowo sie tym zajmuje .

Hakiru - oferujemy kompleksowa rejestracje samochodów. Nasze usługi
przeznaczone są dla klientów Mieszkających, oraz podlegających pod urząd celny we Wrocławiu. W ofercie
znajdziecie Państwo również zwykłe, lub przysięgłe tłumaczenie dokumentów oraz fachową pomoc w zakresie załatwiania formalności związanych z rejestracją auta.Cenimy państwa czas, dlatego W trosce o naszych klientów mieszkających
na terenie Wrocławia, dokumenty odbierane oraz wydawane są w domu klienta

zapraszam na

www.rejestrowanieaut.pl

#14 Gość_Piotrek

Gość_Piotrek
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:27

kupiłem auto od kolegi normalnie umowa jest ale rozebrałem auto bo potrzebowałem bardzo dużo części i prawie nic z auta nie zostało czy muszę zarejestrować je czy jeśli poprzedni właściciel wyrejestrował je i mi nie bedzie nigdy służyło czy musze rejestować

#15 Gość_adam

Gość_adam
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:32

jaki jest czas na zarejestrowanie samochodu bo ja kupiłem ale na razie będę go modernizował i to jakieś dwa lata bo duża przeróbka czy nie mogę go zarejestrować jak go skończę czy muszę teraz

#16 Gość_Piotrek

Gość_Piotrek
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:38

kupiłem auto od kolegi normalnie umowa jest ale rozebrałem auto bo potrzebowałem bardzo dużo części i prawie nic z auta nie zostało czy muszę zarejestrować je czy jeśli poprzedni właściciel wyrejestrował je i mi nie bedzie nigdy służyło czy musze rejestować

#17 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2009 - 21:06

pomocy!!!!!!!!
kupilem rozbite auto z polski chce je wyremontowac i sprzedac dalej ubezpieczenie stracilo waznosc czy moge wykupic ubezpieczenie i jak dlugo moge smigac tym autem bez przerejestrowania na mnie???????

#18 Gość_halubas

Gość_halubas
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2009 - 21:28

Proszę o pomoc!

Jak przekonać panienki z okienka w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim aby zarejestrowały mi samochód kupiony w Polsce z Autokomisu w Poznaniu.
Nie akceptują odpisu notarialnego faktury jednego z poprzednich właścicieli tylko żądają oryginału tej faktury,
której właściciel nie ma zamiaru mi porzyczyć i nikt go do tego nie jest w sanie zmusić.

#19 Gość_Ziomek

Gość_Ziomek
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2009 - 10:53

Chciałbym poinformować ze pierwszy link z wzorem pisma nie działa.

#20 Gość_miczel

Gość_miczel
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2009 - 19:17

tak informacje sa juz nieaktualne

tak jak powiedział maryian. wszystko zalezy od miasta.. w UC we wrocławiu zdarzało się czasem ze nawet nie pytali o upoważnienie.. Czasem zdarzalo sie nawet ze celnicy zapomnieli wziac dokumenty, za co niestety my podatnicy płacimy naszym cennym czasem

no cóż. wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

tak czy inaczej jeśli ktoś nie ma czasu na osobistą rejestracje polecamy swoje usługi kompleksowej rejestracji pojazdów we Wrocławiu.

- Rejestracja zajmuje nam ok. tydzień
- Oferujemy dojazd do każdego klienta mieszkającego na terenie Wrocławia

ZAPRASZAM NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ:

www.rejestrowanieaut.pl

lub pod nr telefonu : 691269142

pozdrawiam wszystkich zbłądzonych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych