Skocz do zawartości

Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych

217 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670156 postów

Napisano 24 luty 2009 - 14:08

Komentarz do artykułu: Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

#2 Gość_pytek

Gość_pytek
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 14:08

czy zalicza się dzierżawę pola

#3 Gość_Mag140

Gość_Mag140
  • Goście

Napisano 01 marzec 2009 - 19:01

czy po urlopie wychowawczym przysługuje się zasiłek dla bezrobotnych, jeżeli zostane zwolniona z pracy?

#4 Gość_piotr

Gość_piotr
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 16:57

Mam pole dałem w dzierżawe, czy moge sie zarejestrowac w urzedzie pracy??

#5 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 00:22

ajezeli ktos w jednej firmie byl zatrudniony najpierw na pol etatu potem0.75 a potem caly majac ciaglosc umowy i dostal wypowiedzenie z pracy z powodu redukcji etetow a pracowal ponad rok dostanie zasilek czy nie kazda wyplata byla inna bo dochodzily nadgodziny prosze o kontakt

#6 Gość_samotna35

Gość_samotna35
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 16:39

jesli placilam skladke krus chorowalam potem zostalam zatrudniona po 3 miesiacach zwolniona i nadaj jestem na chorobowym na okres 6 miesiecy + 3 wychodzi 9 miesiecy czy chorobowe z krus 6 miesiecy moze byc wliczone do tego okresu i czy wtedy mogla bym sie starac o zasilek dla bezrobotnych mam 2 grupe niepelnosprawnosci

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 09:36

czy tu tez niktnie odpowiada haloooooo

#8 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 22:38

do moniki:
przy ubieganiu się o zasiłek dla bezrobotnych nie jest ważny wymiar czasu pracy,a wysokość wynagrodzenia od którego była opłacana składka na Fundusz Pracy tzn. za 2008 r. nie mogło być ono niższe niż 1126 zł,a od 1.01.2009 - 1276 zł.

#9 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 08:53

zgadzam sie z Moniką

#10 Gość_ada

Gość_ada
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 22:38

jestem obecnie w ciąży,umowę o pracę mam na czas określony(1 rok).umowa konczy sie w czasie trwania urlopu macierzynskiego.łącznie przepracowałam 1,5-2 miesiące zanim zaszłam w ciążę,czy po urodzeniu dziecka,kiedy wygaśnie umowa będę mogła starać się o zasiłek dla bezrobotnych??czy niestety nie będzie mi on przysługiwał????

#11 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 09:16

zarejestrujesz się jako bezrobotna dopiero po zakończeniu pobierania zasiłku macierzyńskiego, jeżeli jesteś zatrudniona na pełny etat, bądź osiągasz minimalne wynagrodzenie, to zasiłek dla bezrobotnych będzie CI przysługiwał

#12 Gość_Magda82

Gość_Magda82
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 14:02

Doztałam wypowiedzenie z pracy dogadałam sie z szefem ze bedzie to za porozumieniem stron czy nalezy mi sie zasiłek jesli tak to po njakim czasie bardzo prosze o odpowiedz

#13 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 09:44

Skoro szef chciał Cię zwolnić, to powinien podać powód i dokonać prawidłowego wypowiedzenia. Godząc się na taki rozwiązanie umowy za porozumieniem stron pozbawiłaś się niektórych praw, takich jak np. okres wypowiedzenia - a więc dłuższe zatrudnienie, dni na poszukiwanie pracy, no i możliwość uzyskania zasiłku dla bezrobotnych w ciągu 7 dni od zarejestrowania się w UP.

Przepisy mówią, że jeśli w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem osoba rozwiązała stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron,po upływie 90 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy.

A więc dopiero po 3 mies. od zarejestrowania się po rozwiązaniu umowy otrzymasz zasiłek dla bezrobotnych, jeżeli oczywiście spełniasz warunki do jego otrzymania.

#14 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:44

Jeśli pracodawca obiecał że dostanę urlop bezpłatny a dostałam rozwiązanie umowy ale z mojej winy czy mam szanse dostać zasiłek wcześniej niż 180 dni czy tylko po upływie 180 dni. Jeśli tak to jakie są warunki?

#15 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 19:11

witam brakło mi 19 dni do otrzymania zasiłku dla bezr powiedzcie czy jest szansa nagiąć trochę zasady czy są one w 100% przestrzegane pozdrawiam proszę o odpowiedź

#16 Gość_Aś

Gość_Aś
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:25

Mam pytanie , ile mam czasu do rejestracji na kuroniówkę.Zakończyłam prace ale narazie niechcę się rejestrować/ Pomocy

#17 Gość_ewelina

Gość_ewelina
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 14:26

co jeżeli pracuje się przez rok i jest to pierwsza praca czyli wynagrodzenie wynosi 80% minimalnego? czy jeżeli był opłacany Fundusz Pracy to zasiłek przysługuje?

#18 Gość_kaczka715

Gość_kaczka715
  • Goście

Napisano 08 maj 2009 - 10:00

po skończeniu umowy o prace jestem na chorobowym, mam ciągłość,czy okres choroby wlicza się do zasiłku dla bezrobotnych?

#19 Gość_maja23

Gość_maja23
  • Goście

Napisano 08 maj 2009 - 16:41

Wiem że po urlopie macierzyńskim można otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych. Czy po urlopie wychowawczym także przysługuje mi zasiłek? Jeśli NIE, to czy po okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych mogę pójść na wychowawczy?

#20 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 16:16

na początku kwietnia zostałam zarejestrowana w urzędzie pracy i przyznano mi zasiłek na 9 miesięcy gdyż miałam rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.po kilku dniach dostał list że mam sie stawić do pracy u tej samej osoby co mnie zwolniła poszłam wyjaśniłam i kazano mi przyjść w wyznaczonym terminie taki jaki miałam wcześniej dziś dostałam list że zostałam z dniem takim i takim zostałam skreślona ze statusu bezrobotnego bo sie nie stawiłam w terminie.poszłam szybko wyjaśniłam, pan mi powiedział ze wszystko załatwione ale kuroniówkę mam już na 3 miesiące a nie na 9 tak jak wcześniej.bo weszła nowa ustawa.ale jak ja sie zapisywałam to była ona jeszcze na 9 miesięcy.mąga tak zrobić..proszę o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych