Skocz do zawartości

DLUG PO KUZYNIE-ODRZUCENIE SPADKU

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_MARCIN

Guest_MARCIN
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:44

PROSZĘ O POMOC W PONIŻSZEJ SPRAWIE.

29.07.2013 ROKU UTOPIŁ SIĘ MÓJ KUZYN TJ. SYN SIOSTRY MOJEJ MATKI.
NIE POZOSTAWIŁ TESTAMENTU, NIE MIAŁ TEŻ ŻADNEGO MAJĄTKU, NATOMIAST SPORE DŁUGI, O KTÓRYCH NIKT NIE WIEDZIAŁ.
KUZYN BYŁ KAWALEREM,MIAŁ 29 LAT.
JEGO RODZICE I SIOSTRA (PANNA)ODRZUCILI SPADEK.

1. CZY W TAKIEJ SYTUACJI DLUGI PRZECHODZĄ NA MOJĄ MATKĘ I JEJ RODZEŃSTWO I CZY W WYPADKU GDY ONI ODRZUCĄ SPADEK, W NASTĘPSTWIE NA MNIE I MOJE MAŁOLETNIE DZIECI ( 4 I 7 LAT)?

2. CZY JEŻELI MATKA PRZYJĘŁA BY SPADEK Z DOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA, TO CZY ZOBOWIĄZANA BY BYŁA DO SPŁATY I CZY WTEDY JA TEŻ MUSZĘ ODRZUCAĆ SPADEK W SWOIM IMIENIU I MOICH DZIECI? CZY SPRAWA KOŃCZY SIĘ NA MATCE?

3. DZIADKOWIE, RODZICE MATKI NIE ZYJĄ

4. CZY BRAT MÓJ, KTÓRY MIESZKA POZA GRANICAMI KRAJU, RÓWNIEŻ MUSI ODRZUCIC SPADEK?

5. JAKI JEST CZAS I OD KIEDY SIE LICZY TEN CZAS NA ODRZUCENIE SPADKU?

PROSZĘ BARDZO O PILNĄ ODPOWIEDŻ.

DZIĘKUJE

#2 Guest_cr

Guest_cr
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 22:18

1. CZY W TAKIEJ SYTUACJI DLUGI PRZECHODZĄ NA MOJĄ MATKĘ I JEJ RODZEŃSTWO I CZY W WYPADKU GDY ONI ODRZUCĄ SPADEK, W NASTĘPSTWIE NA MNIE I MOJE MAŁOLETNIE DZIECI ( 4 I 7 LAT)?

Tak

2. CZY JEŻELI MATKA PRZYJĘŁA BY SPADEK Z DOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA, TO CZY ZOBOWIĄZANA BY BYŁA DO SPŁATY

Tylko do wysokości stanu czynnego spadku
ustalonego w spisie inwentarza

I CZY WTEDY JA TEŻ MUSZĘ ODRZUCAĆ SPADEK W SWOIM IMIENIU I MOICH DZIECI? CZY SPRAWA KOŃCZY SIĘ NA MATCE?

Nie musi Pani, bo nie może, a nie może, bo nie nabywa spadku

3. DZIADKOWIE, RODZICE MATKI NIE ZYJĄ

4. CZY BRAT MÓJ, KTÓRY MIESZKA POZA GRANICAMI KRAJU, RÓWNIEŻ MUSI ODRZUCIC SPADEK?

Jeżeli mama nie odrzuci, to on też nie nabywa i też nie może odrzucić;
najpierw trzeba nabyć, żeby mieć co odrzucać

5. JAKI JEST CZAS I OD KIEDY SIE LICZY TEN CZAS NA ODRZUCENIE SPADKU?

6 miesięcy od chwili, kiedy dowiemy się, że jesteśmy spadkobiercami

#3 Guest_MARCIN

Guest_MARCIN
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 23:28

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ, A PROSZE JESZCZE O ODPOWIEDZ NA PYTANIE, W JAKI SPOSOB JA DOWIEM SIE, MOGE SIE DOWIEDZIEC ( JAK FORMA, LIST?, TELEFON?) ZE KTOS PRZEDE MNA ZRZEKL SIE SPADKU, ZEBY WIEDZIEC ZE TEN OKRES 6-U MIESIECY JUZ UPLYWA?

#4 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 10:23

Jeszcze mam pytanie 1.NA czyj wniosek jest spis majątku i czy w jego skład wchodzą ewentualne pieniądze które są na koncie bankowym i czy one wtedy będą zabrane na spłatę zadłużenia ?

#5 Guest_cr

Guest_cr
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 21:38

Właściwym źródłem informacji jest sąd spadku
Powinien sąd z urzędu, ale może tego nie zrobić, to wtedy najczęściej na wniosek spadkobiercy, który przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza
Protokół spisu inwentarza powinien zawierać wszystkie aktywa (m.in pieniądze na koncie bankowym) i pasywa spadku (długi)
Pieniądze na koncie bankowym spadkodawcy staną się własnością spadkobiercy i wierzyciel zwróci się o spłatę długu do spadkobiercy a nie do banku

#6 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 09:09

witam mam podobną sytuacje, w styczniu bieżącego roku zmarł mój kuzyn z którym od ponad 15 lat nie miałam kontaktu , gdy prowadził hulaszczy tryb życia . Wiem ,że przebywał gdzieś za granicą w szpitalu 5 tygodni a nie miał ubezpieczenia, mógł mieć jeszcze jakieś inne długi nie wiem! Wszyscy po kolei zrzekają się spadku, tj. jego rodzeństwo, ojciec (mama nie żyje), babcia, rodzeństwo matki też planuje to zrobić! Moja mama mieszka za granicą , czy jeśli ww osoby zrzekną się , długi przechodzą na moją matkę, a jeśli ona zrzeknie się na mnie i mojego brata? Kto jest kolejny? Skąd dowiem się czy już wszyscy przede mną zrzekli się, mama miała 8 rodzeństwa // Na razie nie dziedziczę bo się wszyscy nie zrzekli ale jak już to zrobią , skąd o tym będę jak najszybciej wiedzieć? Czy dostanę jakąś informację z sądu,że nabywam spadek? Co potrzebuje,żeby zrzec się spadku? 

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 12:14

...skąd o tym będę jak najszybciej wiedzieć? Czy dostanę jakąś informację z sądu,że nabywam spadek? Co potrzebuje,żeby zrzec się spadku? 

Jedynie rodzina może Cię powiadomić, że zrzekła się dziedziczenia. Sąd tego nie zrobi. Żeby zrzec się spadku zakładasz sprawę w sądzie lub udajesz się do notariusza z dowodem osobistym.

#8 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2016 - 19:18

Witam , zmarł kuzyn mojej byłej żony, krewni odrzucili spadek/długi/ mamy z małżeństwa dziecko 9 lat, kto ma się zrzec spadku w ciągu 6 miesięcy za nasze małoletnie dziecko i dlaczego ono dziedziczy? Czy ja mam coś z tym wspólnego jako ojciec dziecka?Mieszkam za granicą.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2016 - 10:32

Witam , zmarł kuzyn mojej byłej żony, krewni odrzucili spadek/długi/ mamy z małżeństwa dziecko 9 lat, kto ma się zrzec spadku w ciągu 6 miesięcy za nasze małoletnie dziecko i dlaczego ono dziedziczy? Czy ja mam coś z tym wspólnego jako ojciec dziecka?Mieszkam za granicą.

Ty nie dziedziczysz jako były mąż, ale Twoja była żona i dziecko już tak. Była żona powinna odrzucić spadek po kuzynie, a następnie ma pół roku na odrzucenie spadku w imieniu swojego dziecka. Dlaczego dziecko dziedziczy? Bo taka jest ustawa.

#10 EUCHARIADANIEL

EUCHARIADANIEL

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 luty 2017 - 09:52

pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz firmy renomowanej i akredytowanych kredytu prywatnego, który daje szansę pożyczek czas życia. Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe do osób i firm potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. napisz do nas dzisiaj na: (euchariadanielloanfirm@gmail.com) ubiegać się o pożyczkę.

#11 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 16:43

Zmarła kuzynka mojej babci. Zostawiła po sobie długi. Nie ma dzieci. Rodzice i brat nie żyją. Babcia ma zamiar zrzec się praw do dziedziczenia długu. Kto w następnej kolejności dziedziczy dług? Czy dług może przejść na moich rodziców, mnie czy moje rodzeństwo?

#12 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 16:43

Zmarła kuzynka mojej babci. Zostawiła po sobie długi. Nie ma dzieci. Rodzice i brat nie żyją. Babcia ma zamiar zrzec się praw do dziedziczenia długu. Kto w następnej kolejności dziedziczy dług? Czy dług może przejść na moich rodziców, mnie czy moje rodzeństwo?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 13:49

Co w sytuacji gdy minęło już 6 miesięcy, nie mogłem odrzucić spadku, bo nikt mnie o tym nie powiadomił, ale członkowie rodziny, którzy odrzucili spadek twierdzą przed sądem, że mnie powiadomili. Jak udowodnić, że mnie jednak nie powiadomili, komu Sąd przyzna rację i jak w takiej sytuacji chronić się przed nieświadomym przejęciem długów?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych