Skocz do zawartości

Czy książeczka honorowego dawcy krwi wystarcza....?

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_DorotaR

Gość_DorotaR
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 16:22

Witam!Chciałabym sie dowiedzieć, czy książeczka honorowego dawcy krwi z wpisem o oddaniu krwi w 2008 wystarcza do odliczenia sobie ulgi w PITcie? Czy jeszcze trzeba coś "skolekcjonować"?

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 20:09

Z tego co wiem trzeba miec zaświadczenie z punktu kwrwiodawstwa..."....Od dochodu odliczyć oni mogą darowizny na cele krwiodawstwa w wysokości ekwiwalentu pieniężnego za pobraną krew. Ekwiwalent ten określa rozporządzenie Ministra Zdrowia, a odliczenie nie może przekroczyć 6% dochodu krwiodawcy.Przepisy jednak wysokość ekwiwalentów ustalają tylko dla krwiodawców oddających krew rzadkich grup - 130 zł za każdy litr pobranej krwi oraz 170 zł za litr oddanego osocza. Jak jednak wyjaśnił Minister Finansów, odliczenia dokonać może każdy oddający krew - "zarówno osoby, które oddały krew rzadkiej grupy, jak i pozostali darczyńcy wartość darowanej krwi - uprawniającej do odliczeń w podatku dochodowym - będą określać w wysokości ekwiwalentu pieniężnego za pobraną krew rzadkiej grupy....."

#3 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 09:06

Wystarczy sama książeczka HDK , bo w niej rejestruje się wszystkie oddania krwi. Zawiera datę, ilośc oddanej krwi, pieczęć stacji krwiodastwa oraz podpis osoby dokonującej wpisu. Krew można przecież oddawać w różnych punktach krwiodawstwa (nawet specjalnym autobusie) i po każdym oddaniu dostaje się albo wpis do książeczki HDK, albo zaświadczenie (jeśli ktoś nie ma książeczki). Ja mam wszystykie wpisy w książeczce - i rzadnych zaświadczeń. Podrawiam wszystkich HDK :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych