Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia bez świadczenia pracy

wróć do serwisu Kadry 191 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Lean

Gość_Lean
  • Goście

Napisano 24 luty 2010 - 11:41

Czy mozna zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy w przypadku porozumienia stron, czy warunkiem jest wypowiedzenie umowy o pracę?

#62 Gość_zuza

Gość_zuza
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 12:33

Witamjestem w okresie 3mies wypowiedzenia do 31/05/2010.Zostało mi do odebrania 18dni urlopu(załóżmy cały kwiecien), w maju chce wziąć zwol od lekarza psychiatrii ponieważ atmosfera w pracy jest nie do wytrzymania ( z tego powodu też uciekam z tej pracy,pełen mobbing). Czy i jakie kontrole może mi nasłać pracodawca z tyt ww zwolnienia? Czy może odmówic mi udzielenia urlopu w wybranym terminie?

#63 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 00:45

Witam,Mam 58 lat i prawo do wcześniejszej emerytury. W trakcie 3-miesięcznego wypowiedzenia( do 31.03.2010 r.), po podpisaniu porozumienia rozwiązującego umowę o pracę ( zwolnienia grupowe), przebywam na zwolnieniu chorobowym które kończy 8 kwietnia. Jest bardzo prawdopodobne, że otrzymam kolejne zwolnienie.Kiedy winnam wystąpić do ZUS o emeryturę, czy po zakończeniu zwolnienia czy już w trakcie zwolnienia. Czy kwota chorobowego również będzie wypłacana w wys 80% wynagrodzenia u dotychczasowego pracodawcy?

#64 Gość_bary

Gość_bary
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 15:56

Mam pytanie.Jestem obecnie w okresie wypowiedzenia umowy o prace. Jestem tez na L4 ktore jest dłuższe niz koniec okresu wypowiedzenia. Czy po okresie wypowiedzenia świadczenie przejmie ZUS?Dodam ze dodatkowo od pewnego czasu prowadze dzialalnosc gospodarcza.

#65 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 16:01

w takim wypadku na czas zwolnienia musisz zawiecić działalność . Czy opłacałe/aś ubezpieczenie chorobowe?

#66 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 16:14

jeśli miał z zatrudnienia przynajmniej minimalne wynagr., to społecznym nie podlegał, więc tak jak pisałaś zzz, działalnośc musi byc zawieszona na okres zwolnienia lekarskiego, bo straci prawo do zasiłku i teraz i po zakończeniu zatrudnienia, bo z działalności nie będzie miał prawa do zasiłku

#67 Gość_bary

Gość_bary
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 16:15

Tak. Z racji tego ze bylem zatrudniony na umowe o prace place tylko ub. zdrowotne.Z zawieszeniem nie jest to taka prosta sprawa. Mam podpisane umowy.

#68 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 22:39

więc stracisz zasiłek - wykonywanie pracy zarobkowej w trakcie pobierania zasiłku pozbawia prawa do niego, będziesz musiał oddac to co już wypłacili, a potem pewnie udzielą odmowy, zawczasu wyjaśnij ta sytuację z zusem, żeby nie stracic dwa razy

#69 Gość_Zosia

Gość_Zosia
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:04

Witam. Prosze o fachową radę. Dwa dni przed upłynięciem terminu wypowiedzenia zachorowałam, zaświadczenie od lekarza na okres 10 dni (wiadomo - w tej sytuacji zwolnienie ZLA nie zatrzymuje biegu wypowiedzenia). Jednak po otrzymaniu świadectwa pracy ja nadal byłam chora. Pytanie jest następujące. Czy po ustaniu stosunku pracy otrzymam zasiłek chorobowy z ZUS, czy może obowiązuje mnie zasada, że "muszę uzbierać na zwolnieniach lekarskich ZLA" 30 dni i dopiero wtedy otrzymuję zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS?

#70 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:09

nie, pracodawca powinien po ustaniu zatrudnienia przesłać twoje ZLA do ZUSu i powinnaś otrzymac zasiłek chorobowy

#71 Gość_saga

Gość_saga
  • Goście

Napisano 04 maj 2010 - 11:16

jestem na okresie wypowiedzenia do 15 maja i jestem w ciąży czy mogę iść na zwolnienie czy zostanę zwolniona z dniem 15 maja i zwolnienie nie pomoże

#72 Gość_Asia

Gość_Asia
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 09:19

Jeśli jesteś w ciąży pracodawca musi cofnąć ci zwolnienie. Kobieta w ciąży jest prawnie chroniona i nietykalna nawet jeśli dostałaś wcześniej wypowiedzenie. Musisz jednak dostarczyć pracodawcy zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że jesteś w ciąży (dobrze będzie jeśli lekarz wpisze również przybliżoną datę porodu). Po powrocie z macierzyńskiego, jeśli pracodawca będzie chciał rozwiązać z tobą stosunek pracy będzie musiał ponownie wręczyć ci rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.

#73 Gość_Asia

Gość_Asia
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 09:21

Jeśli jesteś w ciąży pracodawca musi cofnąć ci wypowiedzenie umowy o pracę. Kobieta w ciąży jest prawnie chroniona i nietykalna nawet jeśli dostałaś wcześniej wypowiedzenie. Musisz jednak dostarczyć pracodawcy zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że jesteś w ciąży (dobrze będzie jeśli lekarz wpisze również przybliżoną datę porodu). Po powrocie z macierzyńskiego, jeśli pracodawca będzie chciał rozwiązać z tobą stosunek pracy będzie musiał ponownie wręczyć ci rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.

#74 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 19:45

WItam !! Mam pytano do forumowiczów. .. i z góry dziekuje za odpowiedz.Od 13 lat jestem ztrudniony w dużej firmie - 1 marca 2010 roku dostałem 3 miesieczne wypowiedzenie z przyczyn ekonomicznych. W tej chwili jestem na urlopie - 11 dni + 3 dni na szukanie pracy.Czy w tej chwili moge isc na zwolnienie lekarskie -( problemy z kręgosłupem) Czy moge ciągnąc zwolnienie kilka miesięcy ? Kto zapłaci za to gdy juz bede po okresie wypowiedzenia ? Czy ne bedzie to potem kolidowac z zasiłkiem dla bezrobotnych. ? Prosze o porade bo nie chce sobie w czyms zaszkodzic.Marcin

#75 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 20:38

w czasie trwającego zwolnienia lekarskiego nie będziesz się mógł zarejestrować jako bezrobotny.

#76 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 22:18

tak to wiem... ale czy po zakonczeniu zwolnienia lekarskiego nie bedzie z tym problemów ? (z rejestracja i dostaniem zasiłku ) ? Kto zapłaci mi za zwolnienie lekarskie ? ZUS czy jeszcze zakład pracy ?

#77 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 23:37

za chorobę po ustaniu zatrudnienia będziesz dostawał zasiłek chorobowy z ZUS

#78 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 09:33

a czy po zakonczeniu zwolnienia lekarskiego nie bedzie problemu w urzedzie pracy ? np. z zasiłkiem ?

#79 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 22:57

ile miesięcy moge maksymalnie ciągnć zwolnienie lekarskie ? chce to wszystko troche przeciągnąc ...

#80 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 22 maj 2010 - 22:46

Bardzo proszę o poradę. Opiszę pokrótce. Pracowałam w formie 6,5 miesiąca na pół etatu. 8 maja 2010 złożyłam dwutygodniowe wypowiedzenie bo utraciłam opiekunkę do dziecka. 12 maja lekarz wypisał mi L4 opiekę na dziecko do 22 maja czyli do końca trwania wypowiedzenia. Dzisiaj poszłam oddać rzeczy i okazuje się że pani kierownik wypisała mi kartę urlopową na 4 dni w kwietniu!!! Dodam, że ja wcale urlopu nie chciałam i nie brałam. Czy kierownik/pracodawca ma prawo sam bez mojej wiedzy wypisać kartę urlopową z datą wstecz czy zgodnie z art 171 KP ma obowiązek wypłacić mi ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych