Skocz do zawartości

Czy komornik może zabierać napłatę z rozliczenia PIT

79 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-jacekklucz

Guest_-praw-jacekklucz
  • Goście

Napisano 07 marzec 2008 - 21:32

Zgodne z prawem.
Mandaty namiętnie tak ściągają (te których człowiek zapomni zapłacić).

#2 Guest_-praw-jacekklucz

Guest_-praw-jacekklucz
  • Goście

Napisano 07 marzec 2008 - 21:32

Mojego ojca złapała policja gdy jechał samochodem bez ubezpieczenia OC. W skrócie miał do zapłacenie 3600zł za to że go nie posiadał. Zjawił się komornik ale sojciec był na rencie więc nie miał z czego ściągać tych pieniędzy, jak się później okazało po złożeniu rozliczenia PIT przyszło zawiadomienie, że nadpłata została przekazana dla izby komorniczej i tak jest już każdego roku. Chciałem sie dowiedzieć czy to jest wogóle zgodne z prawem takie kasowanie nadpłaty z rozliczenia. Dziękuje za dpowiedzi Pozdrawiam

#3 Guest_-praw-max3456

Guest_-praw-max3456
  • Goście

Napisano 15 marzec 2008 - 23:16

:-( dziekuje za szybka odpowiedz :->

#4 Guest_-praw-agnieszka1978

Guest_-praw-agnieszka1978
  • Goście

Napisano 15 marzec 2008 - 23:08

Komornik może zająć zwrot podatku.
Jeżeli to zrobi, to pewnie dostaniecie info z US zajęciu kwoty X przez komornika.
Z sądu nic mogliście nie dostać.

#5 Guest_-praw-max3456

Guest_-praw-max3456
  • Goście

Napisano 15 marzec 2008 - 23:04

Witam...
chcialabym sie dowiedziec czy komornik moze zajac zwrot podatku...zaczne od poczatku...
maz wzial kredyt ktorego nie jestesmy w stanie w tej chwili splacac niby niewielka kwota ale jestesmy oboje bezrobotni od lipca 07r do tego mamy 2 letnie dziecko...
w chwili obecnej udogodnieniem jest zwrotna dziecko ok 1000zl razem mamy do odliczenia 1500zl i dostalismy niedawno pisemko tylko od komornika ze zajmuje zwrot z podatku oraz zasilek przyznany mezowi z urzedu pracy lecz dostal tyle ile sie nalezalo...
i teraz nie wiem czy zabierze nam ten zwrot z urzedu i ew. w jakiej wysokosci...
zastanawia mnie tez ze nie dostalismy zadnego powiadomienia z sadu o jakiejkolwiek odbytej sprawie...
JESLI KTOS ZNA ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIE BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ I Z GORY DZIEKUJE

#6 Guest_-praw-agnieszka1978

• Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 12:32

A mój partner dostał pismo z US o tym, że ze zwrotu potrącili mu kwotę X (mandat) plus kwotę Y koszty egzekucyjne.
Dzień po tym dostał zwrot podatku pomniejszony o tą kwotę.

#7 Guest_-praw-alexxa

Guest_-praw-alexxa
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 12:21

Urząd Skarbowy nie będzie wysyłał sam z siebie żadnej informacji że potrącił podatek , komornik kierując postanowienie do skarbówki , drugi egzemplarz wysyła zobowiązanemu i z tego postanowienia zobowiązany wie o potrąceniu

#8 Guest_-praw-agnieszka1978

• Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 09:00

Może i tacy są ale po co mają być nadgorliwi? Przecież im dłużej sprawa trwa, tym większe odsetki a co za tym idzie większa kasa dla komornika.

#9 Guest_-praw-radek07

Guest_-praw-radek07
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 00:16

dziękuję,
to raczej takich "nadgorliwych" co sami szukają nie spotyka się? :mrgreen:

#10 Guest_-praw-agnieszka1978

• Goście

Napisano 26 marzec 2008 - 23:29

CYTAT(radek07)CYTAT(Agnieszka1978)Komornik może zająć zwrot podatku.
Jeżeli to zrobi, to pewnie dostaniecie info z US zajęciu kwoty X przez komornika.
a jak to wygląda w praktyce-komornik z urzędu zwraca się do US o zajęcie ewentualnego zwrotu podatku czy też musi zażądać tego wierzyciel we wniosku egzekucyjnym?

Komornik to takie zwierze co samo z siebie nic nie zrobi.
Należy mu wskazać źródło kasy (czyli wnioskować na piśmie o ściąganie z konta, zwrotów podatków, pensji, emerytury) a on już sobie poradzi.
Sami tego nie robią, bo im dłużej trwa egzekucja tym więcej zarobią.

#11 Guest_-praw-radek07

Guest_-praw-radek07
  • Goście

Napisano 26 marzec 2008 - 21:12

CYTAT(Agnieszka1978)Komornik może zająć zwrot podatku.
a jak to wygląda w praktyce-komornik z urzędu zwraca się do US o zajęcie ewentualnego zwrotu podatku czy też musi zażądać tego wierzyciel we wniosku egzekucyjnym?

#12 Guest_-praw-mollo24

Guest_-praw-mollo24
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 16:12

malzonek ma komornika sadowego jak sie z nim rozlicze to komornik wezmie mi zwrot podatku jezeli on nie ma zadnego dochodu za tamten rok tylko ja i ja jestem platnikiem ma komornika za alimenta i za kredyt

#13 Guest_-praw-mała33

Guest_-praw-mała33
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 18:05

Witam
Tez mam pytanie odnosnie powyzszego tematu.
Dostałam pismo iz mam komornika.Jest to kredyt który wziełam tesciom i oni nie spłacali i dostałam pismo o ajeciu komorniczym, ze w ciagu tyg. mam podac dane tzn pesel, miejsce zatrudnienia, konto,ruchomosci itp.
i była tez inf. ze zostaje w całosci zatrzymane zwrot podatku.
Ja zadzwoniłam.zobowiązałam sie do miesiecznej spłaty zadłuzenia po 150zł tylko tyle jestem w stanie płacic.
Czy mimo tego komornik moze mi zajac zwrot podatku ??
Jezeli rozliczam sie z męzem razem (mamy 2 dzieci)-więc jesli sie uzbiera bedziemy mieli ok. 1500zł zwrotu- to czy jesli to maz jest podany jako podatnik ja jako współmałzonek to komornik moze to zabrac.
czy lepiej rozliczyc sie osobno -ja tyle co mi tam wyjdzie -odliczyc jedno dziecko i to komornik zabierze a maz osobno drugie dziecko?
Czy mozemy współnie i jesli to maz bedzie podatnikiem i ja jako wsółmałozonek to komornik nam nie moze zabrac?.(nie mamy rozdzielnosci.

#14 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 20:28

Komornik może zając zwrot podatku
Bezpieczniej w takich sytuacjach rozliczać się oddzielnie

#15 Guest_-praw-mała33

Guest_-praw-mała33
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 12:59

Dziekuje.
Czyli nawet jezeli to maz będzie rozliczał sie jako główny podatnik a ja jako współmałzonek, to komornik może zabrać nam ten zwrot
no to chyba faktycznie rozliczymy się osobno.

#16 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 14:57

Komornik może potrącić dług z podatku przeznaczonego do zwrotu, ponieważ zwrot podatku będzie wspólny
Bardzo rozsądnie będzie rozliczyć się osobno

#17 Guest_-praw-kalina2220

Guest_-praw-kalina2220
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 15:48

Dzień dobry. Mój mąż wziął kredyt i długo nie pracował. Jak tylko się zatrudnił to komornik zajął mu część wypłaty. Chciałabym się dowiedzieć czy komornik może zająć rozliczenie z podatku (mąż rozliczał się na dziecko i ulgę rehabilitacyjną, ponieważ mamy synka niepełnosprawnego)

#18 Guest_-praw-kw02

Guest_-praw-kw02
  • Goście

Napisano 22 maj 2010 - 12:52

CYTAT(Kalina2220 @ 17.05.2010, 14:48) Dzień dobry. Mój mąż wziął kredyt i długo nie pracował. Jak tylko się zatrudnił to komornik zajął mu część wypłaty. Chciałabym się dowiedzieć czy komornik może zająć rozliczenie z podatku (mąż rozliczał się na dziecko i ulgę rehabilitacyjną, ponieważ mamy synka niepełnosprawnego)
Odpowież już była powyżej - może. Zwrot podatku nie podlega ochronie, niezależnie z jakiego był tytułu.

#19 Guest_andi

Guest_andi
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2010 - 11:10

witam spracam dlug mnie komornik zabral 2560zl ze zwrotu podatku wtm 2000 zwrotu to na dwojke dzici sam nie rozumim dlaczego pzecie to pieniadze mozna powiedziec ze tzw rodzinne nie pobieralem rodzinnego przez rok i dlatego moglem to odpisac od podatku czegos tutaj nie rozumiem przeciez do rodzinego nie ma prawa

#20 Guest_andi

Guest_andi
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2010 - 11:20

zwierze komorni .To malo powiedziane .TOsep i hiena zeruje na czyims nieszczesciu . tak nawiasem mowiac to powinien byc urzednikiem panstwowym i dostawac okreslona kwote pieniedzy a nie tak jak teraz bierze 15%

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych