Skocz do zawartości

dodatek pielęgnacyjny do emerytury

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-6agatka

Gość_-praw-6agatka
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 18:26

Moja siostra chorowała na nowotwór. Dnia 30.07.2009 r. wystąpiła do ZUSu o dodatek pielęgnacyjny do emerytury.
Dostała decyzję o przyznaniu dodatku 22.09.2009 r.
W decyzji napisano, że dodatek ma przyznany od 05.08.2009 r. i otrzyma go wraz z emeryturą wypłacaną 01.11.2009 r.
Ponieważ siostra bardzo źle się czuła poprosiłam telefonicznie o przyspieszenie wypłacenia zaległego świadczenia.
ZUS przychylił się do mojej prośby i przesłał dodatek na jej konto 08.10.2009 r. (dwa dni po jej śmierci).
Dnia 06.10. zawiadomiłam telefonicznie ZUS o zgonie siostry.
Podjęłam pieniądze z banku.
W dniu dzisiejszym poinformowano mnie telefonicznie z banku, że na życzenie ZUSu mam zwrócić całą kwotę przyznanego siostrze dodatku.
Prowadziłam hospicjum domowe dla siostry i miałam upoważnienie do jej konta.
Czy powinnam zwrócić pieniądze ZUSowi? Jeżeli tak, to czy mam jakieś szanse odzyskania ich?

#2 Gość_-praw-joannau2

Gość_-praw-joannau2
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 22:11

Witam
Otrzymuję rentę ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy ale nie dostaję dodatku pielęgnacyjnego jak mam się starać o te pieniądze. Jaka to kwota?

#3 Gość_-praw-6agatka

Gość_-praw-6agatka
  • Goście

Napisano 13 październik 2009 - 11:49

CYTAT(joannau2 @ 12.10.2009, 21:11) Witam
Otrzymuję rentę ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy ale nie dostaję dodatku pielę gnacyjnego jak mam się starać o te pieniądze. Jaka to kwota?
siostra nie byla zdolna do samodzielnego życia tzn. leżała w pampersie, trzeba bylo ją obracać na drugi bok, karmić itd.

poprosiłam lekarza rodzinnego, który wypełnil formularz i poinstruował mnie gdzie go wysłać. Potem tylko czekałam.
Normalnie gdyby siostra była w lepszej formie, musiała by jechać na komisje

#4 Gość_-praw-6agatka

Gość_-praw-6agatka
  • Goście

Napisano 13 październik 2009 - 12:01

dodatek wynosi 170zl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy