Skocz do zawartości

Odszkodowanie za operację w PZU

811 odpowiedzi w tym temacie

#721 Gość_naaa

Gość_naaa
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 10:28

Witam. mój tato zachorował na nowotwór złośliwy i moje pytanie brzmi czy można starać się o odszkodowanie na chorobowym czy po zakończeniu choroby dopiero? Ubezpieczenie grupowe na życie w PZU, składka 75 zł miesięcznie

#722 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2013 - 13:22

No właśnie - brak szczegółów bardzo utrudnia w udzieleniu poprawnej i wiążącej odpowiedzi. W przypadku Pani koleżanki podstawowe informacje to nazwa Ubezpieczyciela oraz precyzyjna nazwa ubezpieczenia, z którego ubiegamy się odszkodowania.
Biorąc pod uwagę przypadki, z którymi miałam do czynienia - nie spotkałam się z takim jaki Pani opisuje. Zazwyczaj podstawą ubiegania się świadczenia o jakim Pani pisze była dokumentacja medyczna, ale może w przypadku Koleżanki była niepełna lub błędna i właśnie dlatego pojawił się ten dodatkowy formularz. Warto również zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, a w szczególności z działem Obowiązki Ubezpieczonego lub Wykonanie Zobowiązań.

#723 Gość_luki

Gość_luki
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2013 - 10:50

witam mialem zlamana kosc lodeczkowata leczenie trwalo prawie pol roku ,jestem ubezpieczony w pracy 28 09 2013 mija termin wyplaty odszkodowania i jak narazie nic czy to normalne ze tak dludo to trwa?

#724 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2013 - 12:21

do luki: Ubezpieczyciel ma 30 dni na rozpatrzenie świadczenia. Można spróbować przedzwonić lub wysłać wiadomość elektronicznie z zapytaniem o stan sprawy. Pozdrawiam.

#725 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2013 - 12:25

do naa: rozumiem, iż Ojciec posiada dodatkowe ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania. Aby złożyć wniosek potrzebne będą właściwe dokumenty medyczne. W tej sprawie warto sprawdzić w warunkach lub dopytać się Agenta. Pozdrawiam.

#726 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 16:27

witam jestem po dwóch operacjach cesarskie ciecie i wyciecie woreczka zółciowego moje ubezpieczenie obejmuje odszkodowanie od operacji czy w PZU te operacje sa operacjami zaliczajacymi sie do odszkodowania?? pozdrawiam

#727 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 13:23

do Pauliny: cesarskie cięcia nie są ujęte w wykazie. W wykazie figuruje operacja: wycięcie pęcherzyka (woreczka) żółciowego (inne narządy jamy brzusznej) - operacja III kl. Pozdrawiam

#728 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 08:20

Witam, chciałbym zapytać, czy istnieje na rynku forma ubezpieczenia, która rekompensuje finansowo pobyt w sanatorium, do którego zostałem skierowany z ZUS ?

#729 Gość_dzieciaczki123

Gość_dzieciaczki123
  • Goście

Napisano 04 październik 2013 - 10:01

Dzien dobry,
chcialabym sie dowiedziec czy nalezy mi sie swiadczenie odnosnie operacji kregoslupa, ktora niedawno przeszlam.
wykonano u mnie :
"fenestracje L5 /S1
Mikrodiscektomie l5/S1
foraminotomie L5/S1
usuniecie przepukliny jadra miazdzystego , inne - na poziomie ledzwiowym "

moje ubezpieczenie PZU grupowe P+

bardzo prosze o wskazowki, bo w wykazie sa 3 poziomy operacji, a ja , ani osoba odpowiedzialna za ubezp. w naszym zakladzie pracy , nie mialysmy pojecia do jakiego poziomu ewentualnie zakwalifikowac operacje.

za wskazowki dziekuje.

#730 Gość_Paula261088

Gość_Paula261088
  • Goście

Napisano 08 październik 2013 - 20:49

Witam. Mam pytanie jest ubezpieczona dodatkowa w ubezpieczeniu grupowym wysokość składki to 42 zł. Parę dni temu przeszłam operację chirurgiczną - kamicę woreczka żółciowego. W szpitalu byłam 3 dni. Dodam że operacja była endoskopowa. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z tego tytułu. Proszę o pomoc.

#731 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 12:59

do dzieciaczki123: właściwej odpowiedzi udzieli tylko lekarz specjalista. Proponuje okazać wykaz lekarzowi prowadzącemu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

#732 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 13:04

do Paula261088: w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy zostało wykupione dodatkowe ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznych - jeżeli tak to PZU w tym ubezpieczeniu ujmuje wycięcie pęcherzyka (woreczka) żółciowego. Pozdrawiam.

#733 Gość_paweł

Gość_paweł
  • Goście

Napisano 13 październik 2013 - 14:39

jestem ubezpieczony grupowo w pzu p plus + OPERACJE CHIRURGICZNE+ wystąpienie ciężkiej choroby w tym udar. niedawno miałem udar niedokrwienny mózgu, wykonano u mnie trombolizę. teraz miałem zamykanie przegrody sercowej przez tętnice. z mojego odszkodowania otrzymałem tylko za pobyt w szpitalu. nie dostałem odszkodowania za udar, ponieważ nie stwierdzono uszczerbku na zdrowiu, ale po udarze zawsze już nie jest tak jak przed nim więc nie rozumiem tego, to co powinienem być sparaliżowany aby otrzymać pieniadze? mam tez pytanie czy należy mi się odszkodowanie za udar, czy tromboliza zalicza się jako zabieg i czy za zamykanie przegrody sercowej również powinienem otrzymać odszkodowanie

#734 Gość_paweł

Gość_paweł
  • Goście

Napisano 13 październik 2013 - 14:45

i mam jeszcze jedno pytanie, czy aby otrzymać odszkodowanie za operację to muszę być 4 dni w szpitalu, ponieważ siostra miała operacje oka i odmówili jej wypłaty(mimo że była zakwalifikowana do odszkodowania)ponieważ była wypuszczona do domu po 3 dniach, a za pobyt w szpitalu wypłacaja po 4

#735 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 17:01

Witam.
Mam grupowe ubezpieczenie typ P PLUS w PZU z opcją operacje.Pod koniec września trafiłem w trybie ostrodyżurowym do szpitala z rozpoznaniem "K56.5 zrosty jelitowe z niedrożnością (stan po appendektomii)" a następnie przeszedłem operację "54.512 uwolnienie otrzewnowych zrostów jelitowych metodą otwartą (54.91 przeskórny drenaż jamy brzusznej)" W szpitalu spędziłem 9 dni. Złożyłem wniosek o odszkodowanie do PZU za przebytą operację, pieniądze już otrzymałem, uzasadnienie jeszcze nie. Po kwocie odszkodowania wychodzi że PZU zakwalifikowało operację do klasy III, w ich wykazie nie ma operacji którą przeszedłem, ale te które są na jelitach metodą otwartą (miałem 12 szwów) są zaliczane do klasy II. I tu moje pytanie: czy przebyta operacja metodą otwartą została słusznie zakwalifikowana do klasy III, i czy jest sens się odwoływać (jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób, bo jeszcze nigdy się nie odwoływałem). Proszę o pomoc i odpowiedź.

#736 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 15:20

Mam grupowe ubezpieczenie P Plus w PZU z opcją operacje, miałam usuniętą endometriozę przez otwarcie jamy brzusznej, czy należy się odszkodowanie za operację?

#737 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 17:26

Żona ubezpieczona w PZU TYP P. Ubezpieczenie żony z obejmuje m.in.
- trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
- urodzenie dziecka,
- operacja chirurgiczna ubezpieczonego.

W trakcie porodu nastąpiły powikłania. Jedynym ratunkiem dla żony było usunięcie macicy. Jak PZU potraktuje ten zabieg: jako trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy operacja chirurgiczna ubezpieczonego.
Czy za pobyt w szpitalu także wypłaci odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku?

#738 Gość_radek 83

Gość_radek 83
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 17:49

witam przeszlm operacje wyciecia zylakow zyly udowej jestem ubezpieczony drupowo p plus

#739 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 01 listopad 2013 - 15:29

poród był przedwczesny zagrożeniem życia jednego z bliźniąt

#740 Gość_kasiulek

Gość_kasiulek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 11:51

witam serdecznie, mam pytanie czy mogę się ubiegać o odszkodowanie za operację którą miałam w 2006 roku w lipcu? nadmieniam, iż od 2002 roku cały czas ubezpieczam się w pzu tyle że w okresie od października 2005 roku do lipca 2006 r opłacałam samodzielnie składkę, natomiast od 03 lipca 2006 r. byłam już w grupowym ubezpieczeniu. Operacja polegała na otwarciu klatki piersiowej, pobraniu częsci płuca na biopsję i resekcję górnej częśći płuca jak również założeniem szwu metalowego i klamerki i zdjęciem opłucnej z całego płuca. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych