Skocz do zawartości

Odszkodowanie za operację w PZU

811 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_HubertBIad

Gość_HubertBIad
  • Goście

Napisano 17 maj 2009 - 13:44

Witam. Jestem ubezpieczony w PZU Życie. Jest to ubezpieczenie grupowe P+, czyli obejmuje szeroki zakres usług medycznych, pobyt w szpitalu, odszkodowania za operację I,II,III stopnia. Otóż moje pytanie brzmi. Czy za usunięcie kamienia z moczowodu metodą endoskopową (tzw.URSL dex) należy się wypłata z mojej polisy? Dodam że dostałem tylko pieniążki za pobyt w szpitalu. Żadnej decyzji z PZU nie dostałem. Co można dalej z tym zrobić. Z tego co wyczytałem na stronie http://www.pzu.pl/pu...SA/4/owu_OP.pdf moja operacja kwalifikuje się jako stopień III. Proszę o pomoc.

Rafał

#2 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 11:05

Ubezpieczenie grupowe w PZU Życie typu P Pus obezjmuje swoim zakresem wypadek śmierci ubezpieczonego, ale może zostać rozszerzone o inne opcje (wszystko zależy w jwkim okresie spisano umowę)w tym za pobyt w szpitalu i to rezszerzenie rozumiem, iż miało w Pan przypadku. Aby otrzymać świadczenie za operacje chirurgiczną niezbędne jest ubezpieczenia dodatekowe (dodatek do P Plus)o nazwie "ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznych". Aby upewnić się czy takie ubezpieczenie było przaz Pana opłacane - najlepiej jak wyjaśni - potwierdzi to osoba odpowiedzialna za ubezpieczenia w Pana zakładzie pracy. Jeżeli tak - to moim zdaniem należy się Panu wypłata z tego tytułu. W tym przypadku proszę upewnić się czy PZU Życie otrzymała pełna dokumentację medyczną, jeżeli tak to należy złożyć pismo do Oddziału prowadzącego sprawę celem wyjaśnienia zaniechania wypłaty. Ubezpieczyciel będzie miał max 30 dni na odpowiedź.

#3 Gość_oaktree

Gość_oaktree
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 23:38

Piszę w imieniu koleżanki, więc nie bardzo znam szczegóły- sytuacja wygląda następująco- koleżanka po operacji kolana, po wyjściu ze szpitala wystąpiła do ubezpieczyciela (nie wiem jakiego) o wypłatę odszkodowania. Dostała do wypełnienia, przez lekarza wykonującego zabieg, formularz , w którym lekarz miał określić min. kod procedury zabiegowej i inne informacje dotyczące operacji. Lekarz prowadzący nie chce wypełnić tego dokumentu. Co zrobić w takiej sytuacji? czy lekarz ma obowiązek wypełniać tego rodzaju dokumenty dla firm ubezpieczeniowych? Czy wystarczy sama dokumentacja leczenia szpitalnego?
Barzo proszę o poradę!

#4 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 12:36

No właśnie - brak szczegółów bardzo utrudnia w udzieleniu poprawnej i wiążącej odpowiedzi. W przypadku Pani koleżanki podstawowe informacje to nazwa Ubezpieczyciela oraz precyzyjna nazwa ubezpieczenia, z którego ubiegamy się odszkodowania.
Biorąc pod uwagę przypadki, z którymi miałam do czynienia - nie spotkałam się z takim jaki Pani opisuje. Zazwyczaj podstawą ubiegania się świadczenia o jakim Pani pisze była dokumentacja medyczna, ale może w przypadku Koleżanki była niepełna lub błędna i właśnie dlatego pojawił się ten dodatkowy formularz. Warto również zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, a w szczególności z działem Obowiązki Ubezpieczonego lub Wykonanie Zobowiązań.

#5 Gość_ubezpieczony

Gość_ubezpieczony
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 19:36

witam
Mam ubezpieczenie grupowe w PZU ty P, na początku listopada złożyłam dokumenty na wypłatę świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu i operacji chirurgicznej.Jak długo czeka się na wypłatę, jak to wygląda w praktyce, czy jest to termin krótszy niż 30 dni , czy zawsze maksymalny termin?
pozdrawiam

#6 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 11:20

Wszystko zależy od Oddziału jaki będzie wypłacał świadczenie. Dokumenty, które Pani dostarczyła zostaną przejrzane przez lekarza PZU. Jeżeli nie będzie On miał żadnych zastrzeżeń, pracownik który prowadzi sprawę nie będzie na chorobowym lub urlopie, osobie zatwierdzającej wypłatę nie zachoruje dziecko lub sprawa nie zostanie objęta innym niedowładem organizacyjnym to może się zdarzyć iż wypłata nastąpi nawet wciągu ok. 10 dni. Przepraszam za sarkazm ale takie są fakty i dotyczą nie tylko PZU.

#7 Gość_pytająca

Gość_pytająca
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 21:45

Witam,jestem ubezpieczona grupowym ubezp.typu P Plus -podstawowe,bez zadnych dodatkow. Mialam wykonana zabieg jajnika przy ktorym lekarz uszkodzil mi jelito . Musialam przejsc operacje,bardzo powazną,r atujacą zycie. Czy z tego tytułu mogę starac sie o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu( wyciecie kawałka jelita,blizna)? Czy przysluguje mi odszkodowanie tylko za pobyt w szpitalu? Z gory dziękuje za odpowiedż.

#8 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:17

Proszę o kontakt telefoniczny (Edycja profilu). Pozdrawiam.

#9 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 16:01

Witam , ja chciałbym sie dowiedzieć , uległem takiemu wypadkowi w domu spadłem ze schodów w skutek tego powstał krwiak nadtwardowkowy w szpitalu spędziłem 16 dni , oczywiście nie obyło sie bez operacji w tym przypadku otwieranie czaszki i ewakuacja krwiaka , po operacji mam komplikacje ze wzrokiem zez był 21* teraz jest 9* i raczej mniej nie będzie , na głowie miałem 29 szwow blizna bardzo duża , mam 17 lat jestem ubezpieczony w szkole i u ojca w pracy obie polisy w PZU Zycie , na jakie odszkodowanie mogę liczyć z okazji tego wypadku ?;/

#10 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 16:03

Dodam jeszcze że na zdj z tomoggrafi nie wykazało pekniecia czaszki ale lekarze podczas operacji stwierdzili ze czaszka była lekko peknieta , ale nie wpisali tego w historie choroby

#11 Gość_greeneyes

Gość_greeneyes
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 00:18

Witam. Jestem ubezpieczona w PZU Życie, ubezpieczenie grupowe P+, rozszerzone o szereg dodatkow - w tym odszkodowania za operację.
Mam pytanie: czy usuniecie guza (1,7 x 2,6 cm) z piersi metodą biopsji mammotomicznej, przy znieczuleniu miejscowym kwalifikuje mnie do uzyskania odszkodowania z tytulu przebytej operacji?
Czy wynik badania histopatologicznego materialu pooperacyjnego ma wplyw na decyzje PZU dotyczaca wyplaty odszkodowania?
Zlozylam wniosek o odszkodowanie z tytułu przeprowadzonej operacji i dostalam wezwanie do uzupelnienia dokumentacji o wynik badania histopatologicznego.
Czy fakt, ze guz okazal sie niezlosliwy moze wplynac na odmowe wyplaty odszkodowania za wykonaną operację?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam. greeneyes

#12 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 11:09

Do Piotr: może się Pan starać o odszkodowanie NNW szkolnego - wysokość odszkodowania uzależniona jest od wariantu ubezpieczenia oraz sumy ubezpieczenia. Proszę również sprawdzić czy posiadał Pan opcje dodatkowe np. koszty leczenia, niezdolność do nauki, dieta szpitalna. W przypadku innych ubezpieczeń NNW również wszystko zależy od typu ubezpieczenia oraz posiadanych wariantów i naturalnie sumy ubezpieczenia. Niestety nie podam Panu nawet przybliżonej kwoty odszkodowania - bo nie znam opisanych powyżej faktów. Pozdrawiam

#13 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 11:24

Do greeneyes: moim zdaniem wynik badania nie wpłynie na wypłatę świadczenia.

#14 Gość_czarna75

Gość_czarna75
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 21:55

W kwietniu zeszłego roku doznałam zmęczeniowego złamania szyjki kości udowej. Przeszłam operacje, po której mam śrubowane kości, przez 3 miesiące nie mogłam w ogóle stawać na nodze, a następne 3 miesiące dalej chodziłam o kulach. Po 9 miesiącach od operacji zakończyło się moje leczenie. Jestem ubezpieczona w PZU grupowym. Podczas wizyty u lekarza orzecznika z PZU dowiedziałam się, że nie należy mi się odszkodowanie gdyż zaważyło słowo zmęczeniowe złamanie. Czy PZU ma prawo odrzucić moje roszczenie?
Pozdrawiam

#15 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 12:14

Proszę podać typ ubezpieczenia i ewentualny dodatkowy zakres. Pozdrawiam

#16 Gość_czarna75

Gość_czarna75
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 14:37

dziękuje za odpowiedż,i moje ubezpieczenie to grupowe P+bez żadnych dodatkowych zakresów.
Pozdrawiam

#17 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 10:27

Niestety przypadek tzw. złamania zmęczeniowego, które powstaje na skutek przeciążenia kości spowodowanego intensywnym wysiłkiem - nie mieści się w definicji nieszczęśliwego wypadku ubezpieczenia PZU Życie P PLUS. Warunki ubezpieczenia precyzują to jako: nieszczęśliwy wypadek to przypadkowe, nagłe, niezależne od woli ubezpieczonego i stanu zdrowia, gwałtowne zdarzenie wywołane przyczyna zewnętrzną, będące wyłącznie oraz bezpośrednio przyczyną zdarzenia. W przypadku złamania zmęczeniowego nie zachodzie część tych przesłanek w tym najważniejsza - brak przyczyny zewnętrznej. Biorąc to pod uwagę niestety PZU miało prawo odmówić odszkodowania. Pozdrawiam.

#18 Gość_regimar

Gość_regimar
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:54

Mam ubezpieczenie grupowe składka 64 zł miałam operacje usunięcia macicy,czy nalezy mi sie odszkodowanie za operację ,dziękuję i pozdrawiam

#19 Gość_edyta

Gość_edyta
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 14:07

witam, jestem ubezpieczona z pzu P+, dodatkowo świadczenia na wypadek pobytu w szpitalu jak rónież operacji, mój przypadek jest następujący, otóż trafiłam do szpitala z podejrzeniem odchodzenia wod plodowych, okazalo sie jednak to nietrafione, przy okazji jednak zbadali mnie i wyszly inne na jaw informacje jak gronkowiec, bezwodzie, lezalam tak 7 dni, pozniej jednak trzeba bylo przyspieszyc porod, nie bylo zadnych przeciwkazan do porodu naturalnego i tak sie to zaczelo odbywac, jednak po czasie odkleilo sie lozysko i natychmiast musieli mnie przewiesc na cesarskie ciecie dla bezpieczenstwa dziecka, chce powiedziec, ze pieniazki za pobyt w szpitalu dostalam, za urodzenie dziecka rónież i chce sie dowiedziec czy rownież należy mi się wypłata z tytułu operacji chirurgicznej?

#20 Gość_regimar

Gość_regimar
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 16:35

Mam pytanie,czy jest jakiś czas na zgłoszenie odszkodowania z tytułu operacji?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych