Skocz do zawartości


podejrzany o wykroczenie z art.98Kw


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-grzzees

Gość_-praw-grzzees
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 13:59

1) Tak- mogą- dowody do uznania sądu;

2) Tak;

#2 Gość_-praw-grzzees

Gość_-praw-grzzees
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 13:59

Dzień Dobry!Zostałem oskarżony o to że podobno cofając autem pod blokiem uszkodziłem inny pojazd i odjechałem z miejsca zdarzenia-tak przynajmniej twierdzi swiadek który spisał mój numer rejestracyjny.Uwazam ze takie zdarzenie nie miało miejsca,zauważył bym to,a jak nie to byłyby jakies ślady na moim aucie,a takowych nie ma.Dodam ze czas, miejsce,i mój opis się zgadzają.Jednakże samo zdażenie nie miało miejsca,więc nie przyznaje sie do winy.Moje pytania brzmią:1.Czy zeznania jednego świadka wystarczą by uznać mnie winnym zdarzenia?2.czy brak sladów na moim aucie wpływa na moja korzyść(policja stwierdziła ze nie,ponieważ miałem duzo czasu na usunięcie szkód,ale czy to moja wina ze dostałem wezwanie na komisariat miesiąc po zdarzeniu?dodam ze w dniu wezwania odbyły się ogledziny samochodu).

#3 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2009 - 20:00

Tak- należy udostępnić.

#4 Gość_-praw-grzzees

Gość_-praw-grzzees
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2009 - 19:42

jeszcze jedno-czy mam obowiązek przesłać faxem do komendy moją polise oc?podobno jest im potrzebna do włączenia do akt sprawy do sądu... na razie odmówiłem.proszę o jak najszybsza odp.

#5 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2009 - 07:56

Ta bezzwłoczność w praktyce może różnie wyglądać=- czasami bywało tak, że trzeba się upomnieć.

#6 Gość_-praw-gruby

Gość_-praw-gruby
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:41

§ 366. W celu wykonania grzywny prezes lub upoważniony sędzia sądu, który wydał wyrok w pierwszej instancji, bezzwłocznie zarządza wpisanie grzywny do dziennika należności sądowych i wzywa skazanego do jej uiszczenia w terminie ustawowym. Wezwanie powinno zawierać pouczenie o skutkach nieuiszczenia grzywny w wyznaczonym terminie
pozostaje czekać

#7 Gość_-praw-piolas

Gość_-praw-piolas
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:28

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.

#8 Gość_-praw-piolas

Gość_-praw-piolas
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:07

chyba źle sprecyzowałem pytanie

Uzasadnienie wyroku dostałem, tylko nie mam informacji komu mam zapłacić grzywnę- tylko o to mam pytanie. Bo wyrok jest z 12 Grudnia 2008 i do tej pory nic nie dostałem.
Z tego co pan napisał, zrozumiałem, że mam czekać i sąd nie ma granicznego terminu aby mi dostarczyć nakaz zapłaty?

#9 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:04

Sąd wzywa odrębnym pismem po uprawmocnieniu się decyzji. W terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyroku należy złożyć pisemny wniosek o sporządzenie i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. W terminie 7 od daty doręczenia można wnieść apelację do sądu odwoławczego. Pismo złożyć za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii.

#10 Gość_-praw-piolas

Gość_-praw-piolas
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:59

Mam pytanie do tego typu wykroczeń. Otrzymałem wyrok z sądu grodzkiego z orzeczeniem winy i wymierzoną grzywną, i teraz, czy w raz z wyrokiem powinienem otrzymać jakieś informacje komu i gdzie mam zapłacić grzywnę? Czy takie informacje sąd przesyła po 7 dniach jakie przysługują na odwołanie od decycji? Jeśli tak to ile czasu ma sąd na przesłanie mi "polecenia zapłaty" ze wskazaniem na czyją rzecz mam ta opłatę uiścić.

dziękuje za odpowiedź

#11 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 20:08

Nie ma potrzeby podawać żadnych ustaw i paragrafów. Adresuje się do sądu i zaznacza sygn. akt której wniosek dotyczy- napisać własnymi słowami o co wnosimy i złożyć za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Jeżeli egzekucja grzywny w kwocie przekraczającej 500 złotych okaże się bezskuteczna, można po wyrażeniu zgody przez ukaranego zamienić grzywnę na pracę społecznie użyteczną, określając jej rodzaj i czas trwania. Praca społecznie użyteczna trwa najkrócej tydzień, najdłużej 2 miesiące.

CYTATUstawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń

CYTATArt. 25. (25) § 1. Jeżeli egzekucja grzywny w kwocie przekraczającej 500 złotych okaże się bezskuteczna, można po wyrażeniu zgody przez ukaranego zamienić grzywnę na pracę społecznie użyteczną, określając jej rodzaj i czas trwania. Praca społecznie użyteczna trwa najkrócej tydzień, najdłużej 2 miesiące. Przepisy art. 20 § 2 i art. 21 § 1 stosuje się odpowiednio.
§ 2. Jeżeli ukarany w warunkach określonych w § 1 nie wyrazi zgody na podjęcie pracy społecznie użytecznej albo mimo wyrażenia zgody jej nie wykonuje, można orzec zastępczą karę aresztu, przyjmując jeden dzień aresztu za równoważny grzywnie od 20 do 150 złotych; kara zastępcza nie może przekroczyć 30 dni aresztu.
§ 3. Grzywnę nie podlegającą zamianie na zastępczą karę aresztu w myśl § 2 można w szczególnie uzasadnionych wypadkach umorzyć.

CYTATArt. 26. (26) Nie można wymierzyć kary aresztu lub zastępczej kary aresztu, jeżeli warunki osobiste sprawcy uniemożliwiają odbycie tej kary.

#12 Gość_-praw-piolas

Gość_-praw-piolas
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 19:39

Dziś odebrałem wezwanie do zapłaty grzywny. Niestety miałem 3 miesięczną przerwę w pracy i nie jestem w stanie w ciągu najbliższych 30dni zapłacić grzywny gdyż pracuje od połowy stycznia a dodatkowo do końca lutego muszę opłacić za cały semestr studiów. Co musi zawierać pismo (oprócz powołania się na Ustawę z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy Art. 49. § 1) i czy jest jakiś formularz, w którym można umotywować prośbę o przesunięcie terminu płatności czy wystarczy napisać to własnymi słowami. Do kogo takie pismo należy kierować - czy do sekretariatu sądu?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych