Skocz do zawartości


art.62 ust.1 UoPN


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymouse

Guest_Anonymouse
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2010 - 05:14

Witam wszystkich Forumowiczów.
Mam pewien problem,którym chciałbym się z Wami podzielić i prosić o pomoc.
Otóż w dniu 19 czerwca br w Komisariacie Policji ***-*** wszczęto dochodzenie w sprawie posiadania przeze mnie w dniu 18 czerwca 2010r. w *** suszu roślinnego marihuany w ilości 1.3 grama netto.
22 czerwca otrzymałem z Komisariatu Policji,Uzasadnienie Postanowienia o przedstawieniu zarzutów.(W dniu 18 czerwca 2010r. w *** wbrew przepisom Ustawy posiadał środek odurzający w postaci marihuany w ilości 1.3 grama netto -tj o czyn z art.62ust1Ustawy o Przeciwdziałania narkomanii z dnia 29 lipca 2005r.[Była to zawartość "skręta" mieszanka marihuany i tytoniu]).
03 lipca odebrałem z Prokuratury Rejonowej w *** Postanowienie o powołaniu biegłego w celu stwierdzenia czy zabezpieczona substancja stanowi środek odurzający,do jakiej grupy należy i ile dawek jednorazowych stanowi.
19 lipca otrzymałem Wezwanie do Komisariatu Policji,gdzie ponownie wyjaśniałem okoliczności nabycia przeze mnie w/w substancji.Tam też za poradą funkcjonariuszy wnioskowałem o "samoukaranie".
15 września Zawiadomienie z Prokuratury Rejonowej o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego o popełnienie przeze mnie przestępstwa z art. 62 ust.1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r.
24 września kolejne pismo,Prokuratura Rejonowa-Postanowienie w przedmiocie dowodów rzeczowych,w którym asesor Prokuratury Rejonowej w sprawie o posiadanie środków odurzających postanowił uznać za dowód rzeczowy:
susz roślinny- marihuanę w zwitku papierowym o masie 4,83 grama (???)
poniżej Uzasadnienie:
Zabezpieczona w sprawie subst. w postaci białego proszku stanowi niezbędny materiał dowodowy stąd zasadne jest uznanie jej za dowód rzeczowy.(???)
Moje pytanie skąd te 4,83g zamiast 1,30g,o jaki biały proszek może chodzić,dodam tylko że podczas przeszukania mojego mieszkania niczego nie znaleziono (naprawdę nie mam absolutnie żadnych problemów z narkotykami,nigdy też nie byłem karany,a w/w sprawa jak sam przyznaję była z mojej strony zwykłą głupotą,której nigdy nie powtórzę)
Mam też pytanie czy na pismo z 24 września można warto złożyć zażalenie (chodzi mi właśnie o tą różnicę w ilości i rodzaju substancji),jeżeli tak to jak mniej więcej powinno ono wyglądać i jakie załączniki powinny się w takim zażaleniu znaleźć.
Proszę o wyrozumiałość...(nikt nie jest przecież doskonały
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

#2 Guest_Sargon

Guest_Sargon
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2010 - 10:57

Ciekawym jest tutaj sposób, w jaki ustalono ilość zakazanego środka odurzającego ( nie może być w zarzucie "mieszanka tytoniu i środka odurzającego", ponieważ posiadanie tytoniu nie jest zabronione ). Trzeba procesowo ustalić ilość i rodzaj danego narkotyku.

W postępowaniu przygotowawczym często sporządza się postanowienia, których uzasadnienia pozostawiają wiele do życzenia ( w stylu tak, bo tak). Gdybym to ja dostał takie postanowienie, zażaliłbym się na nie.

Mimo tego, że dobrowolnie poddałeś się karze, możesz przecież zmienić zdanie a wtedy sąd skieruje sprawę do zwykłego trybu. Walcz chłopie ile możesz i jak możesz.

Jesteś stroną, więc masz prawo wglądu w akta sprawy. Sprawdź jaki materiał przeciwko Tobie zebrano.

#3 Guest_Anonymouse

Guest_Anonymouse
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2010 - 17:43

Dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam...

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2010 - 10:05

ktos pisał na jakims starym postanowieniu i nie pozmieniał wszystkiego co trzeba, w erze komputerów "normalka"Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych