Skocz do zawartości

Pobicie

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-ronin

Gość_-praw-ronin
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2008 - 15:28

Tak za zgodą prowadzącego postepowanie. Wystąpić o to najlepiej na piśmie.

CYTATArt. 156. § 1. Stronom, podmiotowi określonemu w art. 416 obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów. Za zgodą prezesa sądu akta te mogą być udostępnione również innym osobom.
§ 2. Na wniosek oskarżonego lub jego obrońcy wydaje się odpłatnie kserokopie dokumentów z akt sprawy. Kserokopie takie można wydać odpłatnie, na wniosek, również innym stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym.
§ 3. Prezes sądu może w razie uzasadnionej potrzeby zarządzić wydanie odpłatnie uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy.
§ 4. Jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo ujawnienia tajemnicy państwowej, przeglądanie akt, sporządzanie odpisów i kserokopii odbywa się z zachowaniem rygorów określonych przez prezesa sądu lub sąd. Uwierzytelnionych odpisów i kserokopii nie wydaje się, chyba że ustawa stanowi inaczej.
§ 5. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, w toku postępowania przygotowawczego stronom, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta, umożliwia sporządzanie odpisów i kserokopii oraz wydaje odpłatnie uwierzytelnione odpisy lub kserokopie tylko za zgodą prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Za zgodą prokuratora akta w toku postępowania przygotowawczego mogą być w wyjątkowych wypadkach udostępnione innym osobom.
§ 6. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wysokość opłaty za wydanie kserokopii dokumentów oraz uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy, mając na uwadze koszty wykonania takich kserokopii.

#2 Gość_-praw-cichy38

Gość_-praw-cichy38
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 16:39

Czy ja moge z policji wziasc odpis zeznan pokrzywdzonego swiadkow bo chce to przedstawic prawnikowi

#3 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:47

Sprawa jest umarza w postepowaniu przygotowawczym przez prokuratora- natomiast w postepowaniu sądowym może zostać wrunkowo umorzona na okres próby. Co do podstaw postawienie Panu zarzutów to nie jestem w stanie odpowiedzieć- zapewne musiały być zgromadzone dowody ku temu.

#4 Gość_-praw-ronin

Gość_-praw-ronin
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:09

Wszystko rozumie tylko prosze mi powiedziec na jakiej podstawie teraz jestem podejrzany przepraszam za zawracanie glowy ale dreczy mnie ta sytuacja bo nie wszedlem nigdy w konflikt z prawem a pracuje w takiej pracy ze moze mi to zaszkodzic i moge byc nawet zawieszony.Czy sprawe umarza policja czy sad?Pozdrawiam

#5 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2008 - 22:02

Po prostu pokrzywdzony zapewne złożył stosowne zażalenie na postanowienie o umorzeniu postępowania i stąd sprawa jest w toku.

#6 Gość_-praw-ronin

Gość_-praw-ronin
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2008 - 18:25

Dziekuje za pomoc wlasnie odebalem dzisiaj pismo z urzedu pocztowego ze mam stawic sie na posterunek w charakterze podejrzanego.Powiem prawde ze nic z tego nie rozumie dwa razy sad umarza postepowanie w sparawie,a teraz jestem podejrzany.

#7 Gość_-praw-radek07

Gość_-praw-radek07
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2008 - 17:57

CYTATbo pokrzywdzone wziol bieglego i ten podwazyl opinie lekarza
prywatna opinia biegłego ( nie powołanego przez prokuraturę lub sąd) jest tylko informacją która może lecz nie musi być wzięta pod uwagę przez sąd aby powołać biegłego ale nie jest dowodem w sensie procesowym inaczej mówiąc prywatna ekspertyza nie może być podstawą do wydania wyroku

#8 Gość_-praw-ronin

Gość_-praw-ronin
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2008 - 15:28

Witam serdecznie moze ktos zechce mi pomoc i doradzic co mam zrobic.W ubieglym roku w grudniu zostalem oskarzonny o pobicie sprawa zostala umozona po jakims czasie wrocona do sparawy i przesluchano swiadkow z mojej strony i ponownie zostala umozona.Dodam ze oskarrzony nie mial zwolnienia powyzej 7 dni wczoraj zostalem wezwany na policje i najprawdopodobnie zostana postawione mi zarzuty bo pokrzywdzone wziol bieglego i ten podwazyl opinie lekarza czy jest to mozliwe po takim czasie przypominam ze sprawa miala miejsce w grudniu.Jezeli ktos moze pomoc prosze o pomoc

#9 Gość_-praw-ronin

Gość_-praw-ronin
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2008 - 15:10

Witam wlasnie wrocilem z policji i mi rece opadly zostaly postawione mi zarzuty.zeby bylo smiesznie to jedyny dowod to opnia bieglego zadnego swiadka ze strony pokrzywdzonego,z mojej strony 4 swiadkow.Co ja mam teraz robic?

#10 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 09:54

CYTATJakim cudem prokurator postawil mi zarzuty mimo braku swiadkow ze strony pokrzywdzonego przeciez to jakis absurd

Po prostu przyjęto, że była to bójka- obustronna walka.

CYTATArt. 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

#11 Gość_-praw-radek07

Gość_-praw-radek07
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 09:40

CYTAT(ronin)Jakim cudem prokurator postawil mi zarzuty mimo braku swiadkow ze strony pokrzywdzonego przeciez to jakis absurd
pokrzywdzony jest też jakby nie było świadkiem...

#12 Gość_-praw-ronin

Gość_-praw-ronin
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 09:17

Jakim cudem prokurator postawil mi zarzuty mimo braku swiadkow ze strony pokrzywdzonego przeciez to jakis absurd

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy