Skocz do zawartości

Do protokolantów

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-ela_1

Gość_-praw-ela_1
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 13:14

W 99,9% sądach protokołuje się obecnie na komputerze. Protokoły pisze się na specjalnie przygotowanym programie (najczęściej modyfikacja Worda - np. Tabula).

Jest kilka sposobów protokołowania - sędzia na pewno uprzedzi Panią jaki on ma sposób protokołowania. Najczęściej protokół pisze się pod dyktando sędziego. A wiec on dyktuje to co ma być zapisane w protokole.

#2 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 13:38

Ale błędów...............
Ciężko Pani będzie oj ciężko.

#3 Gość_-praw-ela_1

Gość_-praw-ela_1
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 13:14

Dzień dobry!
Do sądu mnie przyjęli no przygotowanie do zawodu. W sądzie Pani powiedziała, że będę protokolantką. Od tej pory nie mogę spać. Proszę napiszcie mi czy protokolant przechodzi jakieś kursy. Bo tak od razu to na pewno nie dadzą mi protokółować.
Jak protokołujecie to piszecie jakimiś skrótami? Trzeba zapisywać to, co i sędzia mów czy tylko to, co świadkowie. Proszę was napiszcie jak dokładnie wygląda praca protokolanta. Komu on potem oddaje te protokoły.
Wiem że protokolant musi pisać nie patrząc w klawiaturę.
Dziękuję za odpowiedzi.

#4 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 22:21

CYTAT(ela_1)Trzeba zapisywać to, co i sędzia mów czy tylko to, co świadkowie. Wiem że protokolant musi pisać nie patrząc w klawiaturę.
Dziękuję za odpowiedzi.

Było by tego wówczas tego sporo. A patrzeć na klawiaturę owszem sobie może- w sumie jest tylko od pisania- oby w miarę szybko-nadążał.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych