Skocz do zawartości

druki wymagane do pomocy de minimis

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2008 - 21:38

witam, czy ktoś z Was ma namiary gdzie można pobrać druki jakie składa się do u.s. aby zawiadomić i uzyskać potwierdzenie o korzystaniu z pomocy de minimis???

#2 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2008 - 22:27

podobno nie ma takich druków, jak chciałam zgłosić do swojego US o jednorazowej amortyzacji to pani w urzędzie się zdziwiła i powiedziała ze pierwsze słyszy żeby to zgłaszać do urzędu

#3 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2008 - 22:49

spotkałam sie taka samą reakcja w 2 u.s. u siebie/kraków/ ale w pobliskim u.s. maja opracowane komplety dokumentów jakie sa wymagane,

#4 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 09:55

Witaj mr to też mój urząd.

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 10:07

Witaj ~ mr ;-))Podaję Ci link, znajdziesz tam druk wniosku który składasz do US o wydanie takiego zaświadczenia oraz informację jakie należy dołączyc dokumenty...ZAŁĄCZNIK DO WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIAo wysokości uzyskanej pomocy de minimisw związku z dokonaniem jednorazowego odpisu amortyzacyjnego środka trwałegoINFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY WNIOSKUJĄCEGO O POMOC PUBLICZNĄ W ZAKRESIE POMOCY DE MINIMIS ://www.usjezyce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=173:pomoc-de-minimis-z-tytuu-jednorazowej-amortyzacji-rodka-trwaego&catid=37:Podatek%20dochodowy%20od%20os%C3%B3b%20fizycznych

#6 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 19:16

wielkie dzięki dobry człowieku!!!! już mnie skręcało jak chodziłam po tych ....u.s. w jednym z nich musiałam panience tłumaczyć co to w ogóle jest! ręce opadają czasami, w jednym z tych wzniosłych u.s. usłyszałam ze jestem nadgorliwa bo nie trzeba nic takiego składać! nie podaje nazw tych urzędów / wiadomo/mam tylko zgryz nie wiem jak postąpić -klient w roku 2007 korzystał z tej pomocy/sr,trwały/ i nie zgłaszał nie bardzo wiem czy teraz składać wstecz czy nie? jak sadzisz? lub ktoś jak sądzi? dorzia-co zrobiłabyś?

#7 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 19:35

ja bym tego nie ruszała, tym bardziej że to urząd ma obowiązek 2 miesiące na wydanie decyzji o pomocy. A przepisów że podatnik ma jakiś obowiązek składania takiej informacji - nie ma. Ja też mam taką samą sytuację.

#8 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 19:50

Takie zaświadczenie z US, może Ci byc potrzebne tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy firma będzie ubiegała się o dofinansowanie z EuroFunduszy w ramach pomocy de minimis. Zaświadczenie to służy monitorowaniu limitu uzyskanego wsparcia, a jego brak może doprowadzić do sytuacji, w której udzielona pomoc przekroczy 200 tys. euro. Wtedy byłaby bezprawna i w konsekwencji podlegałaby zwrotowi wraz z odsetkami.Jednorazową amortyzację dolicza się do tego limitu.

#9 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:25

kochana mirasek ja to wszystko wiem o czym piszesz wydatki o których mówię sa rzędu 6-7 tys,rocznie wiec przekroczenie limitu nie wchodzi w grę, z innych pomocy tez nie ma zamiaru klient korzystać, jedyne co motywuje do składania tej informacji i wniosku jest obawa przed konsekwencjami nie złożenia tych wniosków.wiem ze 2 miesiące od daty zakupu i skorzystania podatnik ma obowiązek zgłosić do u.s./ us niekoniecznie to wie/, mam wątpliwość czy ruszać ubiegły rok czy nie?Dorzia-dzięki za rade- ale czytałam w Rzeczpospolitej cały elaborat z podstawami prawnymi z których wynika ze ma taki obowiązek, jest to związane z faktem iż ta pomoc jest traktowana jako ulga podatkowa którą udziela u.s.

#10 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 21:46

mnie podawano podstawę prawną (nie pamiętam już co) z której wynikł obowiązek ale urzędu do wydania zaśw. a co do podatnika to nie podano mi. Jak masz taki przepis to go podeślij na forum.

#11 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 21:56

dorzia-masz racje to us ma 2 miesiące czas a nie beneficjent.

#12 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 09:12

~mr - właśnie piszę Ci Słońce, że takie zaświadczenie jest potrzebne tylko jako załącznik do wniosku " w razie " wystąpienia o dofinansowanie w ramach pomocy " de minimis" a nie do zastosowania tej ulgi w podatku.US ma obowiązek wystawic takie zaświadczenie w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku o wydanie takiego zaświadczenia. Jeżeli nie planujesz wystąpic z wnioskiem dofinansowanie w ramach pomocy"de minimis" to takiezaświadczenie nie jest Ci potrzebne."...brak zaświadczenia o pomocy de minimis nie pozbawia podatnika możliwości korzystania z przyśpieszonej amortyzacji. Natomiast brak tego zaświadczenia może uniemożliwić przedsiębiorcy uzyskanie innej pomocy, będącej pomocą de minimis, np. dofinansowania zakupu środków trwałych czy też szkoleń pracowników. W przypadku ubiegania się o tego typu dofinansowania, przed ich uzyskaniem niezbędne jest bowiem przedstawienie organowi udzielającemu wsparcia zaświadczeń o już otrzymanej pomocy de minimis. W takiej sytuacji przedmiotowe zaświadczenie będzie Czytelnikowi niezbędne..."Więc nie masz się czym martwic ;-)Podaje link:://doradca.infor.pl/dzial/jednorazowa_amortyzacja/artykuly/97433,czy_aby_skorzystac_z_jednorazowej_amortyzacji_nalezy_uzyskac_zaswiadczenie_o_pomocy_de_minimis.html

#13 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 20:06

dobra rada czytaj dokładnie to do siebie-bardzo ci dziękuje, terz mam jasność, taka ciekawostka moja przyjaciółka ma kontrolę us u jednego z swoich klientów i wyobraź sobie że panie kontrolujące w protokole zaznaczyły o braku takiego zgłoszenia do us i zobowiązały gościa do złożenia za rok 2008 i 2007 tez, dlatego ja zaczęłam ruszać swojego klienta ale widzę ze niepotrzebnie.dzięki za rade . pozdrawiam cieplutko.pa

#14 Gość_d

Gość_d
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2008 - 12:27

d

#15 Gość_julia

Gość_julia
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 13:10

czy jest ktoś w stanie pomóc mi w wypełnieniu tego wniosku ?? czekam na odpowiedź na meila juliabogdan20@gmail.com

#16 Gość_JA

Gość_JA
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 14:42

NIE JEST KONIECZNE TO ZASWIADCZENIE, CHYBA, ZE CHCESZ STRAC SIE O DOFINANSOWANIE DO SRODKA TRWALEGO, WTEDY BEDZIESZ POTRZEBOWAL TAKIEGO ZASWIADCZENIA O POMOCY DENIMIS Z US.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy