Skocz do zawartości

Jak jest wypłacany urlop?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_agadunia

Gość_agadunia
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 09:28

Witam.Jestem na zwolnieniu chorobowym i zastanawiam się jak będzie wypłacany urlop,czy na koniec roku,czy też na koniec umowy a umowa kończy mi się w kwietniu 2012roku

#2 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 09:59

Jeżeli nie wykorzystasz to na koniec umowy ekwiwalent

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 12:17

Witam.Jestem na zwolnieniu chorobowym i zastanawiam się jak będzie wypłacany urlop,czy na koniec roku,czy też na koniec umowy a umowa kończy mi się w kwietniu 2012roku

za czas choroby(zasiłku chorobowwego, świadczenia rehabilitacyjnego) też przysługuje urlop wypoczynkowy.Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wypłacany jest tylko w przypadku rozwiązania umowy o pracę.

#4 Gość_agadunia

Gość_agadunia
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 12:39

ROZUMIEM,ŻE NA KONIEC UMOWY,CZYLI W MAJU 2012 POWINNAM OTRZYMAĆ PIENIĄŻKI ZA ZALEGŁY URLOP JAK I RÓWNIEŻ ZA OBECNY ROK DO KWIETNIA?

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 13:36

Jeżeli umowa zostanie rowiązana z dniem np. 02 maja 2011, to urlop proporcjonalny za okres od stycznia do maja.

#6 Gość_agadunia

Gość_agadunia
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:20

Dziękuje ślicznie

#7 Gość_agadunia

Gość_agadunia
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:34

Jeszcze coś tak mnie dręczy....Jestem na zwolnieniu chorobowym już czwarty miesiąc i na pewno nie wrócę do pracy,ponieważ jestem w ciąży i datę porodu mam na luty. Umowa kończy mi się z ostatnim dniem kwietnia-więc ekwiwalent zostanie mi wypłacony od stycznia do końca umowy,czyli do kwietnia.Zastanawiam się co z moim urlopem za ten rok, czy zakład pracy nie będzie musiał rozliczyć się zemną już pod koniec roku 2011?

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:38

nie

#9 Gość_agadunia

Gość_agadunia
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:16

Wszedł przepis, dotyczący zmiany wymiarze urlopu wypoczynkowym,gdy przebywamy na zwolnieniu chorobowym dłużej niż miesiąc ???

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:59

Za czas pobytu na "chorobowym", macierzyńskim, rehabilitacyjnym liczy się urlop. Choroba nie obniża wymiaru urlopu za dany rok.
Urlop wypoczynkowy obniża tylko urlop bezpłatny i po powrocie z urlopu wychowawczego też będzie liczony obniżony urlop wypoczynkowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych