Skocz do zawartości


nie nabita sprzedaż na kasę


wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 09:31

Witam, koleżanka zapomniała nabić na kasę fiskalną sprzedaży dot. osób fizycznych sprzedaż miała miejsce 24.10.2011 i 31.10.2011 co teraz zrobić? nabić sprzedaż na kasę fiskalną czy wystarczy w zeszycie korekt opisać sytuację?

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 12:41

Moim zdaniem, należy nabić na KF teraz.Zrób notatkę,że pomyłkowo nie zarejestrowano sprzedaży z dnia 24 X oraz 31.X na kasie fiskalnej na kwoty:24-X-2011netto, podatek należny , brutto.oraz31-X-2011.....Sprzedaż zarejestrowano w miesiącu listopadzie dnia .......... nr paragonów....Sprzedaż dotyczącą miesiąca października należy zwiększyć o kwoty:netto ...podatek należny ....brutto ............ zaś zmniejszyć o powyższe kwoty obroty w miesiącu listopadzie.

#3 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 15:54

Mirasek ma rację, możesz zarejestrować do czternastu dni wstecz

#4 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 08:06

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 13:03

Proponowała bym jeszcze, aby w notatce zapisać, że paragon został wydany nabywcy,lub wystawić fakturę i podpiąć do niej paragon.Przy sprzedaży masz obowiązek wydać nabywcy paragon!"... zgodnie z treścią art. 62 § 1 ww. ustawy KKS, kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku za wykonanie świadczenia, wystawia je w sposób wadliwy albo odmawia ich wydania podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto wbrew przepisom ustawy dokona sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej albo nie wyda dokumentu z kasy rejestrującej, stwierdzającego dokonanie sprzedaży (art. 62 § 4).Niewydanie paragonu przez zobowiązanego oznacza więc naruszenie § 4 art. 62. Jego sprawcą jest osoba dokonująca sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej i niewydająca mimo to paragonu fiskalnego.Z powyższego wynika, iż obowiązek wydawania oryginału wydrukowanego dokumentu nabywcy, istnieje w przypadku dokonania każdej sprzedaży rejestrowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Zatem to sprzedawca obowiązany jest dołożyć wszelkich starań aby przekazać do dyspozycji nabywcy wydrukowany z kasy rejestrującej dokument potwierdzający sprzedaż..."Pozdrawiam ;)

#6 Gość_Ela

Gość_Ela
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 13:53

U nas jest tak, że wystawiamy klientom FV a na koniec dnia drukujemy do nich paragony (drukarka fiskalna nie kasa). W przypadku nie zarejestrowania w danym dniu na kasie tej FV to trzeba ją zarejestrować np. dnia następniego?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy