Skocz do zawartości

VAT - jak rozliczać

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_LAP

Gość_LAP
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 17:21

Witam,od niedawna prowadzę DG (usługi), na zasadach ogólnych (KPiR), jestem Vatowcem. Mam pytanie dotyczące rozliczania Vat-u, tj. czy rozliczamy każdy m-c z osobna, czy narastająco tak jak pod.doch.?W książce Vat sprzedaż/zakup na końcu podsumowuję bieżący m-c z poprzednimi ale jak to wygląda jeśli chodzi o deklaracje? W końcu rozliczam konkretny m-c więc wpisuje tylko kwoty dot. tego m-ca? Jak rozliczyć Vat na koniec roku?Mam nadzieję, że dobrze to opisałam, bardzo proszę o pomoc bo trochę się zamieszałam w temacie, pozdrawiam

#2 Gość_vatis

Gość_vatis
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 18:30

a składasz dekl.vat7 czy VAT7K ?jak VAT7 to rozliczasz miesięcznie . Nie ma rocznego rozliczenie tak jak w p.doch.i nie liczysz tego narastająco

#3 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 00:25

Witam i proszę o pomoc. Do 25 września muszę jak co miesiąc złożyć VAT7. Ale w sierpniu nie miałam żadnego dochodu,to co tam napisać,jak taka deklaracja ma wyglądać? Czy w ogóle ją składać? Proszę napiszcie.

#4 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 08:19

Jeżeli nie miałaś sprzedaży, nie wypełniasz części C- rozliczenie podatku należnego.Deklarację sporządzasz na podstawie rejestrów VAT - sprzedaży i zakupów.Masz zapewne zakupy w sierpniu - podatek naliczony podlegający odliczeniu od należnego?Wypełniasz dział D.2. ( nie wiem jakie masz zakupy?)Skoro nie miałaś sprzedaży, z rozliczenia będziesz miała kwotę do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy.Deklarację VAT składasz co miesiąc, do 25-go dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.Polecam przeczytać objaśnienia do deklaracji VAT-7. Wszystko już jasne?Pozdrawiam

#5 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 10:32

prowadzę działalność gospodarczą od niedawna-sama zajmuję się :księgowością", używam programu z gazety "mala księgowość",nie jestem zbyt dobra w tym i mam problem, który polega na rozdzielenieu vatu i podatku dochodowego. Mam jakby dwa zakresy działalnosci - sklep i usługi bhp. chciałabym wyliczyc ile vatu jest do zpłacenia ze sklepu a ile z bhp i tak samo podatek dochodowy.Prosze o pomoc-bardzo prosze.

#6 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 10:34

niech mi ktos pomoze-prosze

#7 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 15:27

Mirasek-DZIĘKUJĘ! Wydrukowałam sobie objaśnienia do VAT7,poczytam zanim zacznę znowu panikować. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych