Skocz do zawartości

mąż się wyprowadził, nie wymeldował, nie płaci czynszu

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-anilah777

Gość_-praw-anilah777
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 01:07

jeśli mieszkanie jest spółdzielcze lokatorskie lub własnosciowe to jak najbardziej powinien pokrywać połowę kosztów utrzymania mieszkania. Co do wymeldowania, skoro mąż nie mieszka od grudnia 2007r to ma pani prawo wymeldowac go z urzędu, wystarczy nie mieszkac trzy miesiące. Co do zwrotu czynszu (w przypadku gdy mieszkanie stanowi waszą własność) może pani żądać zwrotu kosztów ale tylko za trzy lata wstecz w pani przypadku za całość czyli za okres 7 miesięcy

#2 Gość_-praw-nika weronika

Gość_-praw-nika weronika
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 06:11

Moim zdaniem to wszystko zależy od tego czy mąż jest właścicielem czy też współwłaścicielem mieszkania .Bo jeżeli jest to powinien pokrywać koszty ( lub cześć kosztów )utrzymania swojej własności.

#3 Gość_-praw-natka72

Gość_-praw-natka72
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 01:26

Raczej nie.Skoro nie mieszka to logiczne,że nie płaci,bo z jakiej racji ma płacić za coś z czego nie korzysta?

#4 Gość_-praw-anilah777

Gość_-praw-anilah777
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 01:07

Mąż wyprowadził się z mieszkania 27grudnia 2007r. Nie wymeldował się. Ja na razie równiez nie złozyłam wniosku o wymeldowanie. Nie został również złożony wniosek o rozwód. Mąż płaci alimenty dobrowolnie. Zamieszkał u swojej matki, Wymeldować dobrowolnie się nie chce., ale nie płaci (jako osoba zameldowana) cześci czynszu> Czy mogę domagac się za ten okres wyrównania części czynszu? JAk to załatwić? gdzie złozyć wniosek? Proszę pomóżciemąż się wyprowadził, nie wymeldował, nie płaci za czynsz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych