Skocz do zawartości

ograniczenie praw rodzicielskich ojcu

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-monika8605

Gość_-praw-monika8605
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2009 - 00:45

Ograniczenie władzy rodzicielskiej nie daje wyłączności w podejmowaniu decyzji względem dziecka.Taką możliwość daje zupełne pozbawienie praw rodzicielskich.
Wzór do pobrania w zakładce "Pozwy"

#2 Gość_-praw-monika8605

Gość_-praw-monika8605
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2009 - 00:45

Witam. mam 3 letniego synka, ojciec dziecka widuje sie z nim raz na około dwa miesiące, jeśli akurat ma czas poza tym nie ma zadnego wkładu w wychowanie dziecka. Nie interesuje sie nim, nie pyta o niego, nie uczestniczy w jego wychowaniu. Nie płaci alimentów ponieważ go o nie nie podałam, nie potrzebuje od niego pieniędzy, jednak chciałąbym ogrniczyć mu prawa rodzicielskie żeby mieć wyłaczność w podejowaniu decyzji względem dziecka. Czy jest to możliwe? W jaki sposób należy napisać wniosek, czy jest jakiś wzór?

#3 Gość_-praw-koli

Gość_-praw-koli
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:09

Miałam identyczną sytuacje,nie mogłam jednak pozbawić ojca praw ponieważ musiał by nie kontaktować sie z synem zupełnie przez conajmniej 2 lata...to co mogłam wówczas zrobić aby nie miał takich samych praw jak Ja to ograniczenie praw rpdzicielskich .CZyli sąd ustalił miejsce dziecka przy matce i wszelkie decyzje względem syna podejmuje Ja sama ,ojciec ma głos jedynie w sprawach poważnje choroby syna i decyzji z nia zwiazanie ,natomiast jeśli chciał by dziś zobaczyc syna ..niech zapomni.Musi sądownie uztalić sobie kontakty .I to bym pani radziła zrobić .ograniczenie praw rodzicielskich a potem to co ja właśnie mam zamiar zrobic ...alimęty ..bo ja tez znakomicie daje sobie rade bez jego pieniedzy..tylko dlaczego dać ojcu dziecka tę przyjemnośc nie płacenia...zamiast na dziecko wydaje na Tailandie np.czy potrzebuje pani tej kasy czy nie przy ograniczonych prawach nadal ma obowiezek płacić alimety.powodzenia ...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych