Skocz do zawartości

Temat rzeka - podzial majatku dorobkowego

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 16:53

Tak - może Pani wnosić o podział w ten sposób, aby przyznać na Pani wyłączną własność mieszkanie z obowiązkiem spłaty męża.

#2 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2007 - 21:50

Dziekuje za odpowiedzi
jestem osoba bezrobotna na zasilku to tez jest duzy koszt dla mnie
a jesli bym wnosila o rowny podzial w tym : z prawem do mieszkania
jaki jest prostszy sposob na podzial majatku czy po rowno i ewentualnie splacic bylego ?
jesli sad by mi przyznal mieszkanie?

#3 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 23:37

Sporządzenie pozwu zazwyczaj kosztuje około 200-250 zł. Na ile wyceni Radek swoją pracę przekona się Pani zadając mu takie pytanie (mail lub wystarczy kliknąć w jego baner - patronat).

#4 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:22

Rozumiem i dziekuje
chcialabym wstepnie sprobowac napisac sama taki wniosek aby nie ponosic dodatkowo kosztow ale jesli nie dam sobie rady to wobec tego mam pytanie czy wniosek moze napisac prawnik czy poprosic o to Pania, ktora pracuje w kancelarii
Ile moge za to zaplacic?
A jeszcze jedno
wyczytalam, ze jest tu tez pomoc prawna online na tym forum prowadzona przez adw.R.Nysztal
wiec jak by to wyglalo z tej strony?

#5 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 10:43

1. wartość ruchomości określa Pani według cen dzisiejszych
2. co do lokalu spółdzielczego to należy podać jego wartość rynkową takiego lokalu.
3. ustalenie nierównych udziałów będzie trudne. W tym celu musiałaby Pani zwrócić się do spółdzielni, aby przedstawił Pani dokładne wyliczenie kto i kiedy wnosił wkład mieszkaniowy, jaka była jego wysokość i jak on ma się procentowo do wartości mieszkania.
4. Doradzałbym równiez powierzenie napisana wniosku o podział majątku profesjonaliście. Połowa drogi do sukcesu to dobry wniosek - a w Pani przypadku będzie to dość skomplikowane pismo.

#6 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 16:53

Po 6-ciu latach od rozwodu (bez orzekania o winie ) chce wniec wniosek o podzial majatku w tym także o przyznanie mi wyłącznego prawa do mieszkania, ponieważ przy rozwodzie nie było o orzekaniu co do zamieszkiwania. W dobrej wierze odstąpiłam od tego aby szybciej przeprowadzic sprawe rozwodowa.
Minelo sporo czasu wiec chciałabym te sprawy uregulowac
W moim wypadku mieszkanie pod jednym dachem z osoba wulgarna i zlosliwa nie jest do przyjecia. Przec caly czas małżeństwa jak i po rozwodzie ponosze wieksze koszty utrzymania tego mieszkania.
Mam pytanie w związku z tym:
Jaka wycene mebli, sprzętu AGD-RTV trzeba przyjąć ( wszystko było zakupione w latach1980-1990r)
Jaka wycene wpisac do mieszkania typu lokatorskiego przydzielonego w 1989r.
Jakie dokumenty sa potrzebne w tego typu sprawie
O jakie dokumenty mogę prosić ze S-ni Mieszk.
Książeczkę mieszkaniowa mialam przed wstapieniem w związek malzenski
i tylko ja jestem członkiem S-ni. Kredyt mieszkaniowy splacony . Odsetki od kredytu już spłacałam po rozwodzie.
Chce wnieść o ustalenie nierownego udzialu w powstaniu majatku, ponieważ moja dodatkowa praca i nakłady w pracy w gospodarstwie domowym w domu i wychowywaniu dwojki dzieci przyczynily się do większego powstania majatku wspolnego.
Czy na czas podzialu majatku i na czas zamieszkiwania bylego meza mogę wnosic o zabezpieczenie kosztow , ponieważ koszty z tytulu czynszu za mieszkanie oplacam caly czas ja, a były maz oplaca prad,energie,wode. Bądź tez wnieść o rowny podzial
Czy mogę wnioskowac na ten czas aby przyznano mu wyłącznie jeden mniejszy pokoj tylko do jego dyspozycji.
Jak poprawnie napisac taki wniosek? Chce rozwniez wnieść o zwolnienie mnie z kosztow sadowych w całości bądź w czesci.
Bardzo bylabym wdzieczna za porade

#7 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2008 - 11:31

No wlasnie chodzi mi oto ze 12 letnia pralka' ktora ledwie co chodzi juz nie ma wiekszej wartosci a jak sad przyzna ze mam za nia zaplacic np.200zl .bylemu to czy ja moge powiedziec ze nie chce tej pralki?[byly powiedzial ze bedzie sie domagal podzialu nawet magnetowidu ,ktory byl zepsuty jeszcze jak mieszkalismy razem a na dodatek koszt naprawy jest wyzszy niz kupienie nowego DVD] prawie wszystko co mamy pochodzi z mojego osobistego majatku ale ex. mowi ze wynajmie adwokata ktory skutecznie zalatwi ze bedzie na jego korzysc, : :szok

#8 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 17:13

CYTATUstalacie zarówno wartość jak i to komu dana rzecz przypada. Jeśli się nie dogadacie o tym co komu przypadnie rozstrzygnie sąd.
W moim przypadku musi sad rozstrzygnac , poniewaz byly twierdzi, ze to wszystko jego i jaki ja mam majatek -smiech-co ty chcesz dzielic itp.
Podalam wartosc wyposazenia mieszkania wg. cen ( w granicach rozsadku bez zawyzania) obowiazujacych na dzien zlozenia pozwu, pomimo ze to, wszystko ma juz swoje lata
a jesli bedzie sie upieral ze chce to albo tamto ? ja nie mam sily walczyc z nim
chcialabym aby jak najszybciej miec ten podzial sprawiedliwy i co sad mi zasadzi pewnie sie zgodze
Nie wiem czy to tez bedzie brane pod uwage ale mysle i o takim rozwiazaniu
pozdrawiam

#9 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 21:54

Ustalacie zarówno wartość jak i to komu dana rzecz przypada. Jeśli się nie dogadacie o tym co komu przypadnie rozstrzygnie sąd. Z natury rzeczy więc strony zawyżają wartość tego co ma przypaść stronie przeciwnej, a zaniżają wartość tego co dla nich.

Na jednej sprawie miałem taki właśnie przypadek, że aż sąd mało nie sikał ze śmiechu. Facet podaje: pralka 1.000 - przyznać dla wnioskodawczyni. Rozwija się dyskusja, w końcu facet zmienia zdanie - "pralka dla mnie, ale po przemyśleniu stwierdzam, że jej wartość to 200 zł" :mrgreen:

#10 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 19:34

Mam pytanie czy w sadzie mozna postapic w ten sposob ze gdyby ex podal jakas kwote za np .wyposazenie mieszkania to mozna sie zgodzic ale odwrotnie tz. zeby zabral sobie wyposazenie i mnie splacil z polowy jego wartosci?

#11 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 11:58

CYTATPrzygotowanie powinno polegać na zabezpieczeniu się dowodami - jeśli ponosi Pani koszty utrzymania domu po rozwodzie - przedłożyć na to stosowne rachunki. To samo tyczy się książeczki mieszkaniowej, spłacanych rat kredytu, odsetek. Przygotować to zza wczasu i złożyć razem z wnioskiem o podział majątku.
Bardzo bardzo dziekuje
wszystko to juz mam zrobione
oczywiscie zdaje sobie doskonale sprawe, ze to jest bardzo trudna sprawa i dlatego bede szla nawet na pewne ustepstwa w granicach rozsadku
ex..nawet nie chcial przyjac do wiadomosci o podziale..wysmial mnie i mowi, ze jestem psychicznie chora i mam pusta glowe itp.
ale taka kolej rzeczy i musze to zrobic bo im dluzej sie bedzie odwlekac to bedzie napewno trudniej
dziekuje jeszcze raz

#12 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 10:01

Te sprawy są o tyle trudne, że wymagają pewnego sprytu i nawet ustępstwa - aby w finalnym rozrachunku wyjść na swoje.

Proszę bowiem pamiętać, że wyposażenie mieszkania również stanowi wasz majątek wspólny. I tu również niezbędne jest ustalenie cen poszczególnych składników. Parodoksalnie może dojść do sytuacji, że będzie powołany biegły do wyceny taboretów kuchennych czy dywanu. Dlatego rozsądek z obu stron jak najbardziej konieczny - bo jak zaczniecie się spierać o te taborety to sprawa może trwać latami.

Przygotowanie powinno polegać na zabezpieczeniu się dowodami - jeśli ponosi Pani koszty utrzymania domu po rozwodzie - przedłożyć na to stosowne rachunki. To samo tyczy się książeczki mieszkaniowej, spłacanych rat kredytu, odsetek. Przygotować to zza wczasu i złożyć razem z wnioskiem o podział majątku.

#13 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2008 - 20:06

Dziekuje jak zwykle za szybka odpowiedz
Napewno nie bedzie do dogadania z ex
ale mi wszystko jedno
ja ze swojej strony nie bede sie upierac przy wszystkim
licze na to, ze sad zrobi to lepiej
Inaczej nie bylo by sprawy aby wnosic o podzial
Z wczesniejszych postow wywnioskowalam, ze w razie czego moge jeszcze pisac pismo o zwolnienie z wydatkow w sprawie w razie powolania bieglego
Moze Sad tez wezmie pod uwage, ze caly czas mieszkaja ze mna dzieci , chociaz juz sa pelnoletnie ale poki co mieszkaja
Wogle nie wiem jak sie przygotowac do tego typu sprawy
juz sie bardzo stresuje na sama mysl
zeby mi tylko mowy nie odebralo bo dziwna jest reakcja mojego organizmu
nie moge sie denerwowac itp.
Jak to wyglada? czy mam czym sie martwic?

#14 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2008 - 19:32

Jeśli nie dogadacie się co do ceny tego lokalu to sąd wystąpi o biegłego.

#15 Gość_-praw-esmeralda00

Gość_-praw-esmeralda00
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:49

Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi
Niestety Sad odrzucil mozliwosc co do zwolnienia z kosztow, poniewaz ta sprawa sie nie przedawnia i mozna sobie uzbierac te pieniazki
Wiec pozyczylam aby za dlugo nie odwlekac z tym podzialem
Sprawa juz niebawem. Wystapilam o nierowne udzialy.
Przegladam akta jak tylko mam mozliwosc i satd moje pytanie bedzie dotyczyc :
w jakim przypadku Sad zwraca sie o wycene mieszkania wynajmu na wolnym rynku
i do jakich celow jest to potrzebne? bo znalazlam taka informacje w aktach
gdzie podaja cene 1000-1200 zl za m-c
jest to mieszkanie spoldzielcze-lokatorskie
z gory dziekuje

#16 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 15:45

Dziekuje za odpowiedz........mysle jednak ze moj byly nic nie bedzie chcial zabrac bo mieszka za granica i juz na pewno kupil sobie wszystko nowe jedynie mnie straszy ze bede musiala go splacic [czesc juz zabral ]

#17 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 16:06

nie ma problemu..w pozwie przy podziale ruchomosci podajesz
jakie rzeczy mozesz oddac bylemu (wyszczegolnic ) a jakie sobie zostawiasz
badz juz na sprawie powiedziec jakie rzeczy przyznajesz na wylacznosc bylego
sad i tak bedzie pytal o ten podzial i czy obydwie strony sie zgadzaja
pozdrawiam

#18 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 01 marzec 2008 - 17:25

Chcialam jeszcze raz zapytac-moze ktos mial podobna sprawe jak napisalam w poprzednim poscie-czy przy podziale majatku moge nie zgodzic sie na splacenie wyposazenia mieszkania bylemu mezowi inaczej mowiac czy sad moze mnie do tego zmusic jezeli ja nie chce tych rzeczy [wole z czasem kupic sobie nowe jak placic majatek za stare]?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych