Skocz do zawartości

Odwołanie komornika

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-marekd123

Gość_-praw-marekd123
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:27

Mam nadzieję, ze nie trzeba będzie składac wspomnianego depozytu. Prawnik polecił mi napisac pismo do niej z prośbą o odwołanie komornika. Takie pismo mam zamiar wysłac w najbliższym czasie i zaznaczyc w nim, że ma wyznaczony czas na odwołanie komornika w innym wypadku wniosę sprawę o odwołanie komornika do sądu. Mam pytanie jeżli skieruję sprawę do sądu czy moge ubiegac sie o zwrot poniesionych kosztów komorniczych płaconych już po uregulowaniu wszystkich zaległosci??

#2 Gość_-praw-tomasz wojciechowski

Gość_-praw-tomasz wojciechowski
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:52

W tej sytuacji, aby umorzyć egzekucję bieżących alimentów należy:
1. wpłacić w kasie sądu do depozytu sądowego kwotę stanowiącą równowartość 6-miesięcznych alimentów.
2. potwierdzenie wpłacenia depozytu złożyć u komornika prowadzącego egzekucję wraz z wnioskiem o umorzenie postępowania egzekucyjnego w oparciu o art. 883 § 2 kpc.

Art. 883. kpc
§ 1. Zajęcie jest dokonane z chwilą doręczenia wezwania dłużnikowi zajętej wierzytelności.
§ 2. Jednakże dłużnik może żądać umorzenia egzekucji co do świadczeń wymagalnych
w przyszłości, jeżeli uiści wszystkie świadczenia wymagalne i złoży do depozytu sądowego sumę równającą się sumie świadczeń periodycznych za sześć miesięcy, z równoczesnym umocowaniem komornika do podejmowania tej sumy. Komornik skorzysta z tego umocowania, gdy stwierdzi, że dłużnik popadł w zwłokę z uiszczeniem świadczeń wymagalnych; równocześnie wszczyna z urzędu egzekucję.

#3 Gość_-praw-marekd123

Gość_-praw-marekd123
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:50

(Tomasz Wojciechowski)Ma Pan na myśli umorzenie postępowania egzekucyjnego?
Odwołać komornika nie może nawet ... wierzyciel :mrgreen:

dokładnie o postępowanie egzekucyjne mi chodzi.

#4 Gość_-praw-tomasz wojciechowski

Gość_-praw-tomasz wojciechowski
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:47

Ma Pan na myśli umorzenie postępowania egzekucyjnego?
Odwołać komornika nie może nawet ... wierzyciel :mrgreen:

#5 Gość_-praw-marekd123

Gość_-praw-marekd123
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:27

Co należy zawrzec w piśmie do wierzycielki o odwołanie komornika ? Kiedyś miałem zaległości w płaceniu alimentó jednak rok temu już wszystko uregulowałem a bieżace alimenty płacę na czas. Napisałem wniosek do sądu o odwołanie komornika ale w odpowiedzi dowiedziałem się, że odwołac go moze tylko wierzycielka. Co moge napisac w takim piśmie, żeby skutecznie wpłynąc na nia??

#6 Gość_-praw-semiramis

Gość_-praw-semiramis
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2009 - 14:05

chyba Pan nie przeczytał powyższej odpowiedzi....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych