Skocz do zawartości

sprawozdanie RB 27S w szkole PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nika

Gość_Nika
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 12:35

Mam pytanko, co się wpisuje w rubryce dochody wykonane, a co w rub. dochody otrzymane ? Wszystkie osoby, którym w styczniu wystawiłam rachunki zapłaciły mi wstyczniu, ale jedna osoba zapłaciła mi dodatkowo za luty w styczniu za wynajem sal, rachunek jej dopiero wystawiłam w lutym. Jak ta sytuacja ma się do sprawozdania RB 27S za styczeń, a jak za luty? Pilne. Proszę pomóżcie!!!!!!!!

#2 Gość_111

Gość_111
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 13:18

Nikt nie powinien ci tutaj pomagać!!!!!!!!! Weź rozporządzenie o sprawozdawczości + komentarz i naucz się bo ci się to przyda

#3 Gość_Nika

Gość_Nika
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 13:49

Przeglądał i czytałam różne komentarze i nie bardzo to rozumiem. Pomóżcie. Pierwszy raz mam taki przyapadek

#4 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 14:40

W poszczególnych pozycjach sprawozdania należy ująć następujące wielkości: "Plan (po zmianach)" – dane o planowanych dochodach, zgodnie z planem finansowym po ewentualnych zmianach. "Należności" – należności przypadające do zapłaty w danym roku budżetowym, których wielkość ustala się, dodając: salda początkowe (czyli należności pozostałe do zapłaty na koniec poprzedniego okresu sprawozdawczego zmniejszone o nadpłaty) i kwoty przypisów należności z tytułu dochodów budżetowych, których termin płatności przypada na dany rok budżetowy, po zmniejszeniu ich o kwoty odpisów. Jeżeli kwota nadpłat i odpisów przewyższa kwotę należności pozostałych do zapłaty i przypisów, to różnicę wykazuje się jako liczbę ujemną. W przypadku dochodów budżetowych, dla których odrębne przepisy nie przewidują przypisu, w kolumnie "Należności" należy wykazać kwoty faktycznie zrealizowanych dochodów. "Dochody wykonane (wpływy minus zwroty)" – dochody wykonane na podstawie ewidencji analitycznej do rachunku bieżącego – subkonto dochodów. "Dochody otrzymane" – kwoty równe dochodom wykazanym w kolumnie "Dochody wykonane (wpływy minus zwroty)". "Saldo końcowe" – należności pozostałe do zapłaty, w podziale na zaległości oraz nadpłaty ustalone na podstawie danych wynikających z kont analitycznych. "Należności pozostałe do zapłaty" – kwoty stanowiące różnicę pomiędzy kwotami wykazanymi w kolumnie "Należności" oraz kwotami wykazanymi w kolumnach "Dochody wykonane (wpływy minus zwroty)" i "Potrącenia", z uwzględnieniem nadpłat. Podstawowy błąd spotykany w jednostkach budżetowych realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej, wynikający z niezrozumienia zasad finansowania jednostek budżetowych, polega na wykazaniu w sprawozdaniu Rb-27S nie tylko wpływów z tytułu dochodów pobranych przez jednostki w związku z realizacją ich zadań, ale także środków, które otrzymują z budżetu jednostki samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na pokrycie swoich wydatków.

#5 Gość_Nika

Gość_Nika
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 08:21

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam

#6 Gość_anja

Gość_anja
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 09:42

odprowadzasz te dochody na konto dochódów gminy?? u mnie takie dochody ida bezpośrednio na konto gminy, nie przechodzą przez moje konto (szkoły) przez to nie robię wcale RB27S. Wg mojej jst nie mogę robic rb27Sbo nie mogę miec dochodów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych