Skocz do zawartości

KONTO 976

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_976

Gość_976
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2012 - 09:19

Witam. czy ktos był na szkoleniu i moze mi przyblizyc ksiegowanie na koncie 976? Nie wiem co z tym zrobic i nie ma za duzo publikacji.

#2 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2012 - 09:23

Witam. czy ktos był na szkoleniu i moze mi przyblizyc ksiegowanie na koncie 976? Nie wiem co z tym zrobic i nie ma za duzo publikacji.

a może lepiej nie kombinować i nie podstawiać pod pracownika jakiejś fikcji tylko zaksięgować tak jak jest na faktach .

#3 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1680 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 27 kwiecień 2012 - 13:07

nowe konto i każdy jest zielony z tego jak ksiegować

#4 Gość_Barbara

Gość_Barbara
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2012 - 18:56

Ja zalożyłam konto w układzie klasyfikaji budżetowej po stronie Wn księguję wszystkie koszty związane z wyłaczeniami, a po stronie Ma przychodyna koniec roku będę miala gotowe do rachunku zysku i strat . Nie wiem czy to będzie dobrze ale tak zrobię jest to tylko konto pozabilansowepozdrawaiam aka

#5 Gość_aka

Gość_aka
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2012 - 18:58

Ja zalożyłam konto w układzie klasyfikaji budżetowej po stronie Wn księguję wszystkie koszty związane z wyłaczeniami, a po stronie Ma przychodyna koniec roku będę miala gotowe do rachunku zysku i strat . Nie wiem czy to będzie dobrze ale tak zrobię jest to tylko konto pozabilansowepozdrawaiam

#6 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 28 kwiecień 2012 - 19:37

jak dla mnie konto bezsensowne. to samo księguje się na 201

#7 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2012 - 21:03

co to w ogóle jest za konto?

#8 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 07:45

Byłam na szkoleniu i powiedziano,że konto służy do re faktur. Jestem pracownikiem szkoły i re fakturuje mi Strostwo fakturę za rozmowy telekomunikacyjne. Tłumaczono mi,ze jeżeli np. w grudniu nie zdążę zapłacić re faktury to kwota , która widnieje jako zobowiązanie na koncie 201 będzie też miła saldo na 976. Zobowiązania , które jest na 976 nie wykazuje się w bilansie. Natomiast wykazuje się ,je w informacja bilansu. Mając rozbudowaną analitykę 976 wówczas widać jakich wartości zobowiązań z konta 201 nie ujmujemy w bilansię. Czyli innymi słowy saldo z konta 201 nie zawsze będzie wykazane w tej kwocie w bilansie. Będzie wykazane różnićą sald 201-976

#9 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 15:23

no nie bardzo tylko do refaktur bo na tym koncie należy księgować koszty i wydatki jak i dochody i przychody wobec powiązanych jednostek budżetowych

#10 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 18:05

To miałam na myśli. Starostwo jest powiązaną jednostką. Podałam tylko jeden z przykładów jeżeli chodzi o re fakturę

#11 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 18:08

Gabi, możesz podać przykład dochodów? Temat jest nowy i najbardziej rozumie się to na przykładach.

#12 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 21:07

temet nowy jak ogarnę to napiszę w tej chwili też jestem zielona jak inni

#13 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 01 maj 2012 - 09:55

976ma wyłącznie zwiazek z operacjami z jednostakami wewnetrznymi. To ma na celu nie powielanie ich. Starostwo przykladowo wykazuje zobowiązania w bilansie skonsolidowanym i jak bywykażemy swoje to bedzie to powielanie. tego cha uniknąć.

#14 Gość_karol

Gość_karol
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2012 - 20:55

Może Ktoś podpowie mi, czy na 976 księgować nieodpłatnie przekazywane i otrzymywane materiały. Materiały otrzymujemy w ramach centralnego zaopatrzenia i przekazujemy je jednostkom równoległym. dzięki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych