Skocz do zawartości

oczyszczalnie przydomowe

wróć do serwisu Sektor Publiczny 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 14:47

może ktoś się orientuje, czy gminy mają jakieś możliwości finansowania, wspierania budowy oczyszczalni przydomowych? bo chcę sobie taką oczyszczalnię zrobić, czy od gminy coś wyciągnę?

#2 Guest_Sabina

Guest_Sabina
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 15:04

Dotacje na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków można pozyskać z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub funduszy strukturalnych Unii Europejskiej - głównie z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 06:27

O ile wiem gminnych funduszy już nie ma. Na oczyszczalnie ścieków (przydomowe) na terenie danej gminy gmina może uzyskać środki poprzez zawarcie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Wtedy ma możliwość dofinansowania takich działań.

#4 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 15:25

Gminy startują po kolejną pulę pieniędzy przeznaczoną na gospodarkę wodnościekową. Trzeba się rozglądać i zasięgnąc informacji w Urzędach Gmin czy w najbliższym czasie będą dofinansowywać budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

#5 Kantyczka

Kantyczka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 12:26

Wszyeskiego w swojej gminie njlpeij się dowiedzieć - mi się udało zdobyć dofinansowanie na biologiczną oczyszczalnię ścieków, choć papierologii też było trochę, ale warto, bo to drogi interes.

#6 kalka

kalka

Zaawansowany użytkownik

• Sprawdzany
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 13:16

z tymi dotacja mi to nie jest tak prosto jak mogłoby się wydawać, bo osoba indywidualna ma małe szanse na pozyskanie takiś środków z UE, najczęściej odbywa się to tak, że gmina pozyskuje dotację z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, a potem jeśli Ty chcesz sobie taką przydomowa oczyszczalnię ścieków zainstalować na swojej działce dzięki tym środkom to zwracasz się z prośba o dofinansowanie już do konkretnej gminy, z tymże wszelkie prace związane z taką instalacją mozna zacząć dopiero po podpisaniu umowy na dofinansowanie, wszystko co zrobilismy wczęsniej musimy pokryć z włansej kieszeni

#7 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 28 marzec 2013 - 18:43

Witajcie!Chciałbym zauważyć jedną chyba najistotniejszą rzecz która nie została tu napisana otóż:to nie jest tak że każdy kto mieszka na terenie danej gminy może sobie ot tak wystąpić o dotację i wybudować przydomową oczyszczlnie ścieków. Rada gminy uchwala regulamin przyznawania takiej dotacji i często zawarte są w nim ograniczenia bądź warunki konieczne jakie musi spełniać nieruchomość na której planuje się wybudować taką oczyszczalnię.Generalnie w większości jeśli nie we wszystkich spotyka się takie warunki jak np.: budowa kanalizacji na danym terenie jest niemożliwa albo znacznie utrudniona; posesja jest w znacznym stopniu oddalona od ciągu kanalizacyjnego i po postu podłączenie jej do tradycyjnej kanalizacji jest nieopłacalne czy też o gospodarka ściekami w danym gospodarstwie lub firmie jest wyjątkowo szkodliwa dla środowiska i konieczne jest jej oddzielenie od kanalizacji gminnej. W związku z powyższym dotacje tą wcale nie jest łatwo pozyskać a ponadto wcale nie jest to zawrotna kwota (realnie można spodziewać się kwoty pomiędzy 4 000 - 6 000 zł) co w stosunku do nakładów jakie trzeba ponieść chociażby na same wykopy, plany i inne rzeczy które tanie przecież nie są.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#8 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 11:22

Gdzieś czytałam, że takie dotacje mogą otrzymać gminne i powiatowe osoby prawne,lub indywidualne osoby,gdzie gospodarka ściekami może być wyjątkowo szkodliwa dla środowiska.

#9 Guest_lolo

Guest_lolo
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:07

tak mozna  uzyskac ,ja kupowalem  ze  sklepu

http://e-sklepoczyszczalnie.pl/  i sie nie zawiodlem  szeroki  wybor  i

atrakcyjne ceny  polecicli  mi ten  sklep znajmoi Dołączona grafika

#10 Guest_anka55

Guest_anka55
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 18:12

jak chcesz to więcej o dotacjach możesz poczytać tutaj http://www.ekohouse-...czalnie.pl/pl/ mają bardzo fajne informacje dot. skąd brać informacje itd.. 

#11 qasanek

qasanek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:40

ja oczyszczalnie przydomowe montowałem za pośrednictwem primeko :)

Kalendarze reklamowe jednodzielne oraz trójdzielne http://drukpolska.pl

#12 Eliasz123Slas

Eliasz123Slas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 16 czerwiec 2015 - 19:09

a drogie to coś?

proponuję szkolenia HR

#13 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 11:56

To zależy czy drogie od tego co wybierzesz, ale prawda jest taka, że wiele gimn właśnei ma dofinansowania do takich inwestycji co sprawia, że czasami koszt inwestycji wynosi Ciebie 0 zł :-) Poczytaj troszkę na ten temat można też się skontaktować z dobrymi firmami, które zajmują się tematyką oczyszczalni biologicznych przykładowo Traidenis - http://www.traidenis...ie-biologiczne/same oczyszczalnie to moim zdaniem zdecydowanie dobry wybór.

#14 Guest_Marszałek

Guest_Marszałek
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 11:56

Przede wszystkim BIP danej gminy, następnie telefon do wydz. Inwestycji lub OŚ i zadanie pytania dot. dofinansowania ew. z budżetu gminnego do budowy przyd. oczyszczal. 

#15 temidio

temidio

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 10:08

chyba nie mają, ale spróbuj zadzwonić do tej firmy http://oczyszczalnieprimeko.pl/ takie doradztwo mają za free to Cię może pokierują jak zrobić żeby było dobrze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych