Skocz do zawartości


Umowa o pracę na czas nieokreślony - wypowiedzenie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-lukaszg

Gość_-praw-lukaszg
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 19:07

Wiem, że okres wypowiedzenia liczy się w zależności od stażu pracy do 3 lat 1 miesiąc, powyżej 3 miesiące)

Wcześniej pracowałem u tego samego pracodawcy ale na umowie zlecenie (podczas studiów).

W umowie są następujące zapisy:
1. Umowa zostaje zawarta w dniu 20.06.2008.
2. Pracownik rozpocznie pracę w dniu 01.07.2008

Czy jeśli złożę wypowiedzenie 19.06.2011 to:
- nie upłynął jeszcze 3 letni okres umowy więc wypowiedzenie = 1 miesiąc
- 3 letni okres umowy upłynie w trakcie wypowiedzenia więc wypowiedzenie przedłuży się do 3 miesięcy

Co jeśli wypowiedzenie złożę 21.06.2011:
- nie upłynął jeszcze 3 letni okres pracy więc wypowiedzenie = 1 miesiąc
- 3 letni okres pracy upłynie w trakcie wypowiedzenia więc wypowiedzenie przedłuży się do 3 miesięcy

#2 Gość_MW

Gość_MW
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 13:34

W mojej ocenie nie jest istotny tu termin zawarcia umowy o pracę a termin rozpoczęcia umowy o pracę, a więc nie 20.06.2008 r. a 1.07.2008 r.

#3 Gość_-praw-lukaszg

Gość_-praw-lukaszg
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 16:02

A co z terminem wypowiedzenia? Przedłuży się do 3 miesięcy?

#4 Gość_-praw-lukaszg

Gość_-praw-lukaszg
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 10:19

W wypowiedzeniu umowy powinieniem wpisać okres wypowiedzenia - 3 lata jeszcze nie minęły - mam więc wpisać 1 czy 3 miesiące? Czy pracodawca może nie przyjąć wypowiedzenia? Co jeśli złożę wypowiedzenie ze źle wpisanym terminem?

#5 Gość_-praw-krzysztofn

Gość_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 11:57

witam,

znaczenie ma dzień, w którym przystąpił Pan do wykonywania pracy na warunkach przewidzianych w umowie o pracę, niezależnie, czy została Panu dana w ten sam dzień, czy później; liczy się dzień faktycznego rozpoczęcia pracy pod kierownictwem pracodawcy, w miejscu przez niego wskazanym, w określonym przedziale czasowym;

pozdrawiam,

#6 Gość_-praw-lukaszg

Gość_-praw-lukaszg
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 13:09

Dziękuję za odpowiedź.

Jak w takim wypadku wygląda długość okresu wypowiedzenia, jeśli złożę przed 1.07.2011?

W internecie można znaleźć takie informacje:
Liczy się tutaj cały staż pracy, a nie tylko ostatnia umowa o pracę. W wyroku Sądu Najwyższego z dnia 11 maja 1999 r. , I PKN 34/99 czytamy: „O długości okresów wypowiedzenia (art. 36 par. 1 KP) decyduje okres zatrudnienia u danego pracodawcy liczony od dnia zawarcia umowy o pracę do daty jej rozwiązania z upływem okresu wypowiedzenia (art. 32 par. 2 KP)”



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy