Skocz do zawartości

kto płąci za czynsz jak jest dwóch właścicieli i jeden się wymelodwał???

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-sweeteva24

Gość_-praw-sweeteva24
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 13:47

Witam, ja mam takie pytanie. Mieszkanie jest własnościowe na mamę i tatę. Są po rozwodzie ale oboje tam mieszkali. Cały czas mama opłacała mieszkanie. Teraz się wyprowadziła i zameldowała tymczasowo gdzieś indziej, by tata jej nie wymeldował. Czy mama ma obowiązek dokładania się do czynszu tacie??? On twierdzi, że sam nie będzie płAcił - jest na emeryturze najniższej i ma kupę długów pozaciąganych na picie wódki, W PROVIDENTACH ITP..... Mieszkanie wkoło jest zadłużone a my musimy potem regulować jego długi we wspólnocie mieszkaniowej. Czy mama jak nie przebywa w mieszkaniu musi płacić? Jak ja mieszkam jako córka zameldowana to się dokładam do prądu, wody, czynszu...itp....ale jak mieszkam czasem u mamy to czy muszę też płacić za ojca. Czy jest możliwość eksmisji??? Nie płaci, robi długi i jak dostaje emeryturę to przepija. I tak od jakiegoś dłuższego czasu. Co mamy zrobić z takim delikwentem??? A mieszkanie jest małe, do remontu, i jak on nie chce płacić to nam wspólnota odetnie ciepłą wodę i ogrzewanie. Pomóżcie. Ja jestem w ciąży i chciałabym tam mieszkać bo mam już mieszkanie - ale z ojcem nie da się żyć, który tylko pije i sika pod siebie. PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 18:49

Mama jako współwłaściciel bez względu czy mieszka czy nie ma obowiązek regulowania połowy stałych kosztów związanych z mieszkaniem.

Natomiast z racji tego, że jest Pani osobą pełnoletnią ojciec nie ma obowiązku utrzymywania Pani. Jeśli korzysta Pani z tego lokalu - również powinna Pani partycypować w kosztach jego utrzymania.

#3 Gość_-praw-sweeteva24

Gość_-praw-sweeteva24
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 12:34

Oczywiście, że dokładam jeśli tylko mieszkam. Ojciec mnie nie utrzymuje, a raczej ja jego. To on przepija a ja muszę płacić za mieszkanie wtedy w całości, jedzenie też moje bierze i żyje jak król jak ma pieniądze. A jak nie ma to chleb ze smalcem i tak miesiąc w miesiąc. Mama płaciła 20 lat a o n nie dawał nawet złotówki a teraz mama dokłada nie mieszkając 100zł jemu a on woli nie płacić za mieszkanie tylko pić. Co będzie w chwili jak mieszkanie zostanie bardzo już zadłużone przez niego. Ja będę musiała regulować potem jego długi???? Dziękuję.

#4 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 15:41

Za zadłużenie czynszowe odpowiadają wszyscy lokatorzy solidarnie. Skoro Pani tam mieszka - to również jest ryzyko, że dług przypadnie Pani.

#5 Gość_-praw-sweeteva24

Gość_-praw-sweeteva24
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 11:38

Witam, a co zrobić jeśli mama jest po rozwodzie mieszkanie jest wspólne a tata nie chce wcale płacić. Bo on musi miec na swoje raty, które wział na picie a na mieszkanie nigdy mu nie starcza. Wspólnota mieszkaniowa postanowiła odciąć centralne i ciepłą wodę za nie zapłacony czynsz w kwocie ok. 1000 zł. Czy mają takie prawo??? I czy mama może wystąpić do sądu o podział majatku, czyli tylko tego mieszkania. ???? Z góry dziękuje.

#6 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 19:42

Należy wystąpić do sądu o podział wspólnego majątku poprzez sprzedaż lub ustanowienie własności dla jednego z małżonków ze spłatą drugiego. Wspólnota moim zdaniem mogła to zrobić, skoro są zaległości. Najpewniej były wysyłane wezwania do zapłaty z informacją o możliwości odcięcia mediów, na które nie było odpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych