Skocz do zawartości

uniewaznienie aktu notarialnego

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_zoltaczek

Gość_zoltaczek
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 23:07

witam ,mam takie pytanko : czy można unieważnić akt notarialny kupna - sprzedaży nieruchomosci , jesli tak to czy są jakieś określone terminy w jakim czasie trzeba tego dokonać?

#2 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 11:31

To zależy od podstawy unieważnienia. Proszę zapoznać się z art. 82-88 KC o wadach oświadczenia woli. Bez żadnej podstawy nie ma możliwości unieważnienia aktu.

#3 Gość_MARTA 47

Gość_MARTA 47
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 21:15

Witam. W 2001 roku rodzice przepisali mi i mezowi jako wspolnosc dom i 2 ha ziemi. Cztery tata pozniej maz porzucil mnie i syna dla innej kobiety.Rozwod zostal orzeczony z wylacznej winy meza.teraz grozi mi ,ze bede musiala go splacac. Czy jest jakas mozliwosc,aby uniewaznic akt notarialny? Musze jeszcze dodac ,ze maz prowadzil wlasna firmr stolarska,a dla potrzeb sadowych i alimentacyjnych pozbyl sie wszystkiego ,przepisal na rodzine ,a sam wyrobil sobie rente.Nadal ja prowadzi ,ale pod przykrywka rodziny.W swietle prawa stal sie biedakiem i grozi mi ,ze mam go splacac.PROSZE O JAKAS PORADE!

#4 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 12:59

Można się co najwyżej zastanawiać nad możliwością odwołania darowizny przez rodziców. Opis sprawy nie upoważnia do podważenia prawidłowości zawarcia umowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych