Skocz do zawartości

kontrola zarządcza

wróć do serwisu Księgowość 1155 odpowiedzi w tym temacie

#601 Gość_yyy Ja

Gość_yyy Ja
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 14:44

no i znowu zamiast dyskutowania o tym jak znaleźć formę optymalną w urzędach no bo wszak można wymieniać się poglądami i szukać rozwiązań. A ci co te dwa wpisy wprowadzili to co ustalają sposób udziału w tym forum i jakieś zasady .... jedynie słuszne? Może wyrocznie moralne? Jak prowokować do dydyskusji proszę Państwa ..... a nie do obrażania. Ani mnie to grzeje ani ziębi ale to co napisaliście jest nie wporządku wobec tych wszystkich, którzy coś tam na tym wszystkim jednak skorzystali.

#602 Gość_Ala

Gość_Ala
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 15:12

no wiecie co, to przechodzi ludzkie pojęcie. Jak można tak pisać. To jest forum a nie piaskownica. Ktoś się obraża a na co? Faktycznie lepsze jest już forum audytorów bo tam jako normę postępowania wskazują krzyż na ścianie .... a tu co tam, że dzieje się dużo to co źle? Po za tym, nigdzie nie zauważyłam aby zakres tego forum był opisany ustawowo tak jak i kontrola zarzadcza. Każdy sposób może więc być i dobry i lepszy. Tak więc "xxx Ja" idź sobie gdzieś na inne forum bo tu są kulturalni ludzie z księgowości. Czytam to forum i bardzo dużo ono mi dało. A wnioski zostawiam dla siebie i są to wnioski a nie prowokacje i obelgi ;)

#603 Gość_Lida

Gość_Lida
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 15:27

Żenada - to jest jedyne słowo, które przychodzi mi teraz na myśl.......nie sztuką jest "oszukując" czerpac korzyści, ani też wulgaryzmami oceniac zachowanie innych- każdy z nas "przyszedł tu" po coś innego i sam oceni czy było warto- a swoja drogą dla mnie to forum to "poniekąd" jak napisał Janosik-skarbnica wiedzy i to nie tylko w temacie KZ :-)pozdrawiam weekendowo

#604 Gość_xxx Ja

Gość_xxx Ja
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 15:47

~yyy Ja a ty co? Jedyny sprawiedliwy?

#605 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 16:18

tak weekend za pasem .... i bardzo dobrze. No tak właśnie czytam to forum jak zwykle co jakiś czas i wiesz co Lida i dobrze że ten weekend jest już jutro. Ta kontrola zarzadcza to już mnie dobija. W tym tygodniu mieliśmy naradę z udziałem audytora w temacie kontroli zarzadczej. Zaproszono go na gościnne "występy". Była tam mowa i o ryzyku i jakiś takich trochę dziwnych sprawach. Coś tam mówił o jakiś materiałach. Język to za bardzo nie był taki normalny. Czy ktoś mi wytłumaczy na zdrowy rozum bez kolorowania o co w tym wszystkim chodzi? Zupełnie z tego wszystkiego się pogubiłam. Na końcy się zapytano no to wszystko zrozumiałe ? i .... nastała cisza.

#606 Gość_yyy Ja

Gość_yyy Ja
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 17:07

Sprawiedliwy .....a Pan to żonaty ..... chyba nie bo kto by z takim wytrzymał .... talerze to wymieniacie tak raz w tygodniu? A może choć jest Pan kawalerem ... to znacznie rozsądniej.

#607 Gość_Lida

Gość_Lida
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 10:48

Witam w nowym "ciekawym" jak mnieman tygodniu pracy, bo cóż sie okazuje? dopiero dostosowalismy nasze instrukcje i regulaminy ( czyli narzedzia kontroli) do obowiązujacych przepisów a tu ukazuje sie nowe rozporzadzenie ministra finansów z 5 lipca w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont......i co? nastepne dostosowania...i niech mi ktos powie, że naszą przewodnia zasadą nie jest biurkoracja....osobiście mam dość!do~a- jesli chodzi o kontrole zarządczą to po długiej analizie tego forum stwierdziłam, że wiekszośc piszących tu osób to pop pierwsze, albo audytorzy, albo autorzy książek i prowadzący szkolenia w tej materii lub też wkońcu osoby, których dotyczy II poziom kontroli - ja osobiście zainteresowana jestem I poziomem i kontrolą na poziomie małej placówki - z tego co czytam Ciebie dotyczy II poziom bo spotkanie z audytorem na to przynajmniej wskazuje, zatem tu sie nie wgłębiam i nie pomogę, jesli chodzi o I poziom to napisze co u mnie- 1. zarzadzenie w sprawie wprowadzenia kontroli zarzadczej w jednostce zgodnie z ustawą, 2. kontrola powinna być zorganizowana zgodnie ze standardami MF z komunikatu nr 23 wiec taki dokument stworzyłam przepisując owe standardy, środowisko wewnetrzne- przestrzeganie wartosci etycznych , kompetencje zadodowe, struktura organizacyjna placówki, Cele i zarzadzanie ryzykiem- identyfikacja ryzyka , obszary i ich analiza,określenie celów i zadań ( zgodnie zw wskazaniami OP), monitorowanie i ocena i ich realizacja w najwiekszym skrócie bo rozwinąc temat po mojemu powinien organ prowadzący lub audytor, Mechanizmy kontroli-dostosowanie instrukcji, regulaminów, zakresów czynnosci itp czyli narzedzi kontroli do nowych przepisów czyli zmiana podstaw prawnych , Informacja i komunikacja- instrukcja i obieg dokumentów , Monitorowanie i ocena- kwestionariusz samooceny i dotychczasowa kontrola finansowa kierownika czy dyrektora- teraz moze ktos ma jakies uwagi to poprosze tylko bez cytowania ustaw i przepisów jak na szkoleniu tylko normalnie po polsku proszę....

#608 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:31

faktycznie, z tymi zmianami to przesadzają. Czyli należy zmienić coś w planach kont? Ja nie pracuję w księgowości - trochę czarna magia dla mnie. Ale dobrze, że naisałaś pogadam z koleżankami.

#609 Gość_fan

Gość_fan
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:46

~yyy Ja - tak się teraz "Janosik" podpisuje? Jak kameleon,albo.........judasz pod róznymi postaciami.Znowu prowokator do dyskusji,a może bardziej do dostępu do wiedzy innych i nagonka na kupowanie wydawnictw w których ma udziału,czy udziału w szkoleniach gdzie dolę mu odpalają

#610 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:59

pomyłka, .... a chciałabym mieć jakieś udziały. Ale nie wiem o co ci chodzi? Ale z jednym masz rację, na tym forum to już nic nie można wpisać ani zapytać by nie zostać uznany za kogoś lub coś ...A po co ty czytasz to forum, poniważ masz jakieś inne udziały i akcje? Bo albo ten, albo tamten. To raczej spiskowa teoria dziejów. To kim jest Lida? Może tylko udaje, i jakieś błędy w tym wpisała aby ktoś się wypowiedział jak to ona nie ma racji. Jak tak uważasz albo masz jakieś inne planowane zmiany ustawy na tapecie to napisz - ja się ztego bardzo ucieszę.Ja się cieszyłam, że coś ciekawego napisała i ja to potwierdzam, że spytam się koleżanek bo wszystkie ustawy aby mieć na bieżąco to jest bardzo ciężko. Zresztą kto śledzi ciągle zmiany, musiałby nic nie robić tylko śledzić a zmiany są w każdej dziedzinie i ja już za tym powoli nie nadążam. To co każda kobieta to ma być Maryna?

#611 Gość_Jagam

Gość_Jagam
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 21:38

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!A było tak fajnie!!!Ludzie mieli problem... szukali pomocy... znajdowali to Forum: zadawali pytanie i otrzymywali odpowiedzi! Każdy wynosił tyle wiedzy ile potrzebował: Jedni - dostawali gotowca: sztampę zarządzenia... procedur... (do nich należała decyzja czy im to wystarcza, czy będą drążyć dalej temat)Inni - drążyli głębiej i głębiej - starając się sens zrozumieć...Jeszcze inni - czerpali wiedzę z... pytań jakie padały...Czy to źle?!Na udzielanie odpowiedzi... wysyłanie maili - sporo czasu trzeba poświęcić!Co w tym złego, że ktoś promuje swoją książkę czy szkolenia??? Wg mnie to duża odpowiedzialność promować rzecz przez siebie stworzoną!!! Janosik pomógł wielu z nas... Jakże obrzydliwym jest to, że teraz... z takimi zarzutami spotyka się!!! Czy to zazdrość "koleżeńska" czy konkurencja pełna obaw o swoje interesy????Nawiązując do pytania ~a na zakończenie poprzedniego posta odpowiem tak:Nie, nie każda kobieta to Maryna! Ale i nie każdy facet może być Janosikiem!!!Wielu natomiast... metod Margrabiego się chwyta ale... one przecież z elegancją - nie miały nic wspólnego!!!!JANOSIKU!!!!POZDRAWIAM SERDECZNIE BARDZO!!!Jakże miło było zajrzeć na to forum jeszcze niedawno...

#612 Gość_eliza

Gość_eliza
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:25

Witajcie. Znalazłam to forum i starałam się zrozumieć to co należy do głównego księgowego szkoły ale nie umiem tego ogarnąć. Muszę powołać się na noiwą ustawę o f.p.Powierzenie czynności na jej podstawie zrobiłam. Alemam pustkę w głowie, jak ma wyglądać zarządzenie o wprowadzeniu kontroli zarządczej w szkole. Pomóżcie. Jeśli ktoś chciałby mi coś podesłać to proszę na adres ksiegim@wp.pl Pozdrawiam. Przez wakacje zamierzam to coś wyprodukować i wprowadzić w życie.

#613 Gość_boniki

Gość_boniki
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 22:03

Witam. Przeczytałam wszystkie wpisy na Forum i bardzo cieszę się,że Was znalazłam. Mam zająć się wprowadzeniem kontroli zarządczej w powiatowej inspekcji sanitarnej. Nie pracuję w księgowości, nie czuję (jak dotąd )tematu i zupełnie nie wiem od czego zacząć - od jakiejś inwentaryzacji istniejących instrukcji? od powołania zespołu ? od zarządzenia o wprowadzeniu KZ? Na szkolenie nie mam co liczyć ;) więc pozostaje wiara w czyjeś "janosikowe" podejście do mojego problemu. Pozdrawiam serdecznie - mój adres: boniki@wp.pl

#614 Gość_Marina

Gość_Marina
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 13:18

Witam wszystkich! Próbuję właśnie opracować procedury kontroli zarządczej. Pracuję w urzędzie, pod który podlegają oczywiście jednostki organizacyjne. I tu właśnie pojawiają się moje wątpliwości. Czy procedury KZ powinny dotyczyć tylko urzędu, a jednostki powinny mieć oddzielne procedury, czy powinny dotyczyć urzędu i wszystkich jednostek? Ja mam być tzw. koordynatorem KZ, więc w tej sytuacji uważam, że powinnam ująć w procedurach wszystkie jednostki, ale z drugiej strony przecież kierownicy jednostek są odpowiedzialni za KZ u siebie. A jeżeli ujmę jednostki w urzędowych procedurach i zalecę stworzenie procedur odrębnie w każdej jesnostce, to będzie podwójnie. Dodam tylko, że opieram się na przykładowych procedurach ze "Wspólnoty" z 20.03.2010, gdzie został ujęty i urząd i jednostki. Pomóżcie proszę... pozdrawiam :-)

#615 Gość_.

Gość_.
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 22:34

Urząd jako pierwszy dla siebie i drugi dla jednostek. Jednostki pierwszy dla siebie.

#616 Gość_A.N.

Gość_A.N.
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 15:46

Bardzo proszę o odpowiedź - w jakim terminie trzeba wprowadzić procedurę kontroli zarządczej czy jest gdzieś określone dokąd, bo idzie mi jak po grudzie.

#617 Gość_Michał

Gość_Michał
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:42

Czy Twoje biuro spełnia wymogi ustawy o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz finansowaniu terroryzmu? Nie? Serdecznie zapraszam na stronę internetową www.giif.com.pl.Kompleksowo rozwiążemy problem związany z wywiązaniem się z obowiązków nakładanych przez ustawę z 16 listopada 2010.Tam znajdziecie Państwo kontakt.Pozdrawiam!Przy ew. kontakcie tel. można powołać się na moje imię.

#618 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 09:26

Jaki jest termin wprowadzenia kontroli zarządczej. Czy ktoś wie jak opracować system zarządzania ryzykiem w straży pożarnej. czy to dotyczy tylko księgowości, kwatermistrzostwa czy też innych komórek (prewencja, operacyjna, kadry

#619 Gość_aw

Gość_aw
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2010 - 13:30

Termin kontrola zarządcza dotyczy funkcjonowania całej jednostki nie tylko komórki ksiegowej a zarządzanie ryzykiem jest jednym z jej elelmentów. Do stworzenia systemu zarządzania ryzykiem w jednostce polecam "Podręcznik wdrożenia systemu zarządania ryzykiem w admnistracji publicznej w Polsce" opublikowany na stronach Ministerstwa Finansów napisany jest przystępnym językiem i zawiera kilka niezbędnych wzorów dokumentów można skorzystać również z Pomarańczowej księgi Zarządzanie ryzykiem-zasady i koncepcje jest również przydatna. Myslę że pierwsza proponowana pozycja na rozkecenie tematu jest wystarczająca. Proszę się zapozanć i pytać w trakcie parktycznego opracowywania tematu może będę wstanie pomóc ... jeszcze jedno kontrola zarządcza w jednostkach już funkcjonuje, nie jest tylko sformalizowana i nie jest to wymagane przez przepisy aczkolwiek dobrze widziane przez audytorów i innych kontrolujących, analiza kontroli zarządczej w jednostce pozwoli kierownikowi złozyć oświadczenie o jej stanie więc sfomalizowanie procesu daje mozliwości ustandaryzowania pewnych działań w całej jednostce, z pewnością nie dopracowane są dwa elemeny kontroli właśnie zarządzanie ryzykiem i mierzenie efektywności i skuteczności działań.

#620 Gość_;)

Gość_;)
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2010 - 16:33

a czy aw czytało projekt rozporządzenia w sprawie sposobu składania oświadczeń i zakresu ich bez ...... więc na początek może jednak to?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych