Skocz do zawartości


zajęcia komornicze


wróć do serwisu Księgowość 773 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 12:33

Wobec pracownika prowadzona jest egzekucja komornicza na wniosek Komornika Sądowego ( zadłużenie w Spółdzielni Mieszkaniowej ). Otrzymałam zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia wystawione przez ZUS wobec tej samej osoby. Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu zbiegu zajęć na wniosek której ze stron mam w pierwszej kolejności dokonywać potrąceń.

#2 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 15:00

Uważam, że pierwsze jest to, kóte wcześniej wpłynęło do zakładu pracy

#3 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 15:09

Dzięki Basiu miłego dnia Iwona

#4 Gość_Weronika

Gość_Weronika
  • Goście

Napisano 16 maj 2008 - 15:58

jaka jest kwota wolna od zajęć sodowych

#5 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 16 maj 2008 - 16:36

z najniższego wynagrodzenie nie można nic potracać tylko alimenty !

#6 Gość_zuza

Gość_zuza
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 17:17

mam wielką prośbę, mam zajęcia komornicze pracuję na 34 etatu zarabiam 860zł netto ile może mi potrącić komornik ?

#7 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 13:05

Jeśli brutto wynosi do 1126 zł i nie chodzi o alimenty, to nic.A jeśli alimenty, to 60%.

#8 Gość_Mała

Gość_Mała
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 14:47

A dlaczego nic?

#9 Gość_masza

Gość_masza
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 15:27

Wiem ze alimenty sa na pierwszym miejscu.

#10 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 15:51

Błąd - sprawdziłam dokładnie (masz 3/4 etatu)Kodeks pracyArt. 871.§ 1. Wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości:1) minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnychprzepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarzeczasu pracy, po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczkina podatek dochodowy od osób fizycznych - przy potrącaniu sum egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innychniż świadczenia alimentacyjne,.........§ 2. Jeżeli pracownik jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwotyokreślone w § 1 ulegają zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.Czyli ok 1/4, ale to się liczy od brutta

#11 Gość_zuza

Gość_zuza
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 19:49

Przepraszam - muszę się poprawić.Aniu moje wynagrodzenie brutto to 1211,60 po odjęciu składek zostaje mi 903,40 netto.Przypominam pracuję na 3/4 etatu to nie są zajęcia alimentacyjne ile może zabrać mi komornik?Chciałam jeszcze wspomnieć że wcześniej pracowałam na 1/2 etatu i miałam potrącenia z wypłaty zostawało mi 180,60zł Zastanawiam się czy to było prawne.Bardzo serdecznie dziękuje za każdą odpowiedź.

#12 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 09:37

czy to znaczy, że skoro pracownik ma netto 969,81 i mam zajęcie komornicze (alimenty) to potrącam mu 60% z 969,81 ? Czy dobrze to rozumiem?

#13 Gość_miiro

Gość_miiro
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2008 - 23:46

może ktoś wie jak wyliczyć kwotę wolną od zajęć komorniczych /Umowa o dzieło,zarobki brutto 470zł mies,zaliczka na pod dochodowy 19%.Czy z tej kwoty można coś wogóle potrącić.Strasznie to wszystko pogmatwane.

#14 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2008 - 10:08

do ali:dobrze rozmumieszbez względu ile zarabia musi "dawać" na swoje dziecko

#15 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2008 - 10:27

Iwonka poczytaj ten artykuł.//kadry.infor.pl/place/potracenia/66701

#16 Gość_agnieszka

Gość_agnieszka
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 15:14

Odpowiedź Basi jest błędna. Pracodawca nie decydue na czyją rzecz dokonjue potraceń. Podział sumy uzyskanej z egzekucji to rzecz komornika. Pracodawca ma przekazywać kwotę, która ma być nie większa niż łączna kwota wynikająca ze wszystkich zajęć i po której potrąceniu pracownikaowi zostanie kwota równa minimalnemu wynagrodzeniu(chyba że egzekucja dotyczy alimentów - wtedy pracownikowi należy się wypłata w kwocie nie mniejszej niż 40% minimalnego wynagrodzenia).agnieszka.schneider@adwokatura.pl

#17 Gość_@@

Gość_@@
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 22:03

agniszko, basia odpowiadała w kwietniu!!!, to po co ten komentarz z mailem

#18 Gość_iwona

Gość_iwona
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2008 - 13:37

mam pytanie jestem zadluzona na kwote 300 zl tz.sprawa jest u komornika nawiedzal mnie kilkakrotnie,zaznaczyc chcę ze dawno tam nie mieszkam.Ostatnio zostawil gospodyni kartkę że jeżelinie otworzy drzwi to wejdzie siła.Uzgodnilam z nim ze wplacę tę kwotę w ratach boobecnie nie staćmnie na całość napisałam oświadczenie .mam pytanie gdybym podjęła pracę pomimo ugody może zająć mi wypłatę,moze ktoś mi odpowie ja jestem w takiej sytuacji pierwszy raz

#19 Gość_seta

Gość_seta
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2008 - 17:16

Mam 1800,00 zł emerytury brutto jaka kwota może mi być potracona miesięcznie przez komornika z tytułu egzekucji - nie alimenty. Z góry dziekuję

#20 Gość_Elzbieta

Gość_Elzbieta
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2008 - 18:50

Brutto 1126 zl. jest wolne czyli 674 zl. brutto



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych