Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wyrejestrować i zezłomować samochód? Poradnik

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 101279 postów

Napisano 01 luty 2011 - 17:40

Komentarz do artykułu: Jak wyrejestrować i zezłomować samochód? Poradnik

#2 Gość_Pola_Negri

Gość_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 01 luty 2011 - 17:40

dziwna kolejność, najpierw się złomuje a potem wyrejestrowuje? jeśli tak to dobrze wiedzieć :)

#3 Gość_obaMA

Gość_obaMA
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 17:35

Takie właśnie jest prawo w Polsce że najpierw trzeba mieć kwit że samochód został zezłomowany a później dopiero idziemy go z tymże kwitnie wyrejestrować.

#4 Gość_tomek767

Gość_tomek767
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 17:41

podobno teraz to wynika z ustawy, że jak brakuje kilogramów to trzeba dopłacić?Orientuje się ktoś ile to się dopłaca jak auto nie ma silnika i skrzyni?

#5 Gość_pieszy_za_kółkiem

Gość_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 19:09

Dziwne, że wszystkie dokumenty są unieważnianie po przyjęciu samochodu do kasacji, a i tak jeszcze musimy z tym iść do wydziału komunikacji. W tym państwie biurokracja momentami przechodzi wszelkie wyobrażenia.

#6 Gość_siwyy

Gość_siwyy
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 19:17

Jeśli by była inna gwarancja tego, że wyrejestrowany samochód nie będzie stał na parkingu i rdzewiał albo nie będzie wywożony do lasu to pewnie nie byłoby potrzeby najpierw złomować, a potem wyrejestrowywać.

#7 Gość_marek82

Gość_marek82
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 19:19

Jeśli by była inna gwarancja tego, że wyrejestrowany samochód nie będzie stał na parkingu i rdzewiał albo nie będzie wywożony do lasu to pewnie nie byłoby potrzeby najpierw złomować, a potem wyrejestrowywać.

Dokładnie. Takie przepisy stanowią zabezpieczenie przed plagą niczyich wraków w rożnych miejscach. Nie są one przejawem biurokracji, ale dbałości o środowisko naturalne.

#8 Gość_sable

Gość_sable
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 22:14

marek82 - dbanie o środowisko naturalne? Ciekawe zagadnienie skoro zostawiając za bramą auto-złomu swój pojazd za chwilę możesz kupić od niego wszystkie części jakie sobie zażyczysz - to jest wielki przekręt a nie dbałość o środowisko. Dlaczego nie możesz wyrejestrować i sam sobie nie rozebrać na części na podwórku? Nie można bo jest szkodliwe wprowadzać coś starego z powrotem na rynek ale po zezłomowaniu - jest dobrze - już nie jest szkodliwe! Paranoja - i zarabiają na tym szychy a Ty szary człeku bierz kilka stówek i ciesz się. Jak czegoś brakuje to jeszcze dopłacisz do wagi auta.

#9 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:35

kto ma kasacje ten ma racje :)

#10 Gość_elo

Gość_elo
  • Goście

Napisano 20 marzec 2012 - 16:40

Panowie, chce zezlomowac i wyrejestrować samochód który nie ma wykupionego ubezpieczniea OC (kiedyś bylo ale zostało wypowiedziane przeze mnie). Powinienem sie spodziewac problemów ze zlomowaniem lub wyrejestrowaniem?

#11 Gość_asdfg

Gość_asdfg
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 00:12

raczej tak.

#12 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 20:51

dzisiaj zlomowalam swoje auto, co prawda OC mialam ale wogole sie o to nie pytali i nie patrzeli na nie.

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:39

Mam auto ktore zostalo kupione umowa skarbowa jest oplacona chcialbym go skasowac bo okazal sie kompletnym wrakiem. Czy moge go wyrejestrowac w swoim urzedzie komunikacji czy musze tam gdzie wczesniej byl zarejestrowany??

#14 Gość_złomowanie

Gość_złomowanie
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 20:55

Warto powierzyć złomowanie swojego auta doświadczonej stacji demontażu pojazdów. Dodatkowo można uzyskać również pewną sumę pieniędzy z pozostałości OC jeśli się do nich zgłosimy... mi to się udało, gdyż skorzystałem z pomocy profesjonalistów na www.skup-aut-na-zlom.pl

#15 Gość_piotr

Gość_piotr
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:10

Panowie, chce zezlomowac i wyrejestrować samochód który nie ma wykupionego ubezpieczniea OC (kiedyś bylo ale zostało wypowiedziane przeze mnie). Powinienem sie spodziewac problemów ze zlomowaniem lub wyrejestrowaniem?

W dodatku będzie trzeba zapłacić karę za brak O.C.bo zarejestrowane auto musi posiadać ubezpieczenie OC

#16 Gość_tomaszck

Gość_tomaszck
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 19:57

można też wycenić na portalu dokasacji.pl, stacja która zaoferowała najwięcej dzwoni i umawia się na odbior auta

#17 Gość_ireneusz

Gość_ireneusz
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 10:54

ja dostałem ładną sumkę za auto u http://www.raankasacja.pl/ auto było powypadkowe, zezłomowałem je, bo stwierdziłem, że wolę zainwestować w nowy samochód

#18 Gość_kapik-21

Gość_kapik-21
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 14:22

A czy ktos mial okazje złomowac w http://www.kon-pol.pl/ ? Pare razy obila mi sie o uszy ta nazwa, a ze musze zezlomować auto, a ta firma jest w poblizu mnie, to stad pytanie smile.png jesli ktos ma opinie to chetnie przeczytam.

#19 Gość_boczek952

Gość_boczek952
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2014 - 11:03

Wiecie co złomować nie warto lepiej skontaktować się z firmą która skupuje używane samochody od razu je wycenia . Mam jadną zaufaną firmę która działa na terenie Śląska i Małopolski www.fhukamil.pl . Jak macie jakieś pytania typu jak to wygląda to odpowiem śmiało pytać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych