Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przebiega kontrola opłaty viaToll? Jakie są kary za próbę oszukania przy opłacie e-myta za pośrednictwem viaToll?

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_efik

Gość_efik
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 21:33

A czy te płatne odcinki odcinki mają jakieś oznakowanie? Bo jakoś nie widziałam, a na S8 w Warszawie też trzeba podobno płacić. Co prawda nie jeżdżę ciężarówką, ale czasami ciągnę przyczepę i DMC jest wtedy wyższe niż 3,5 tony.

#22 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2011 - 18:43

czytamn to wszystko i to jest żenada co wy wiecie o transporcie przecież jak są opłaty coraz wyższe za przejazd drogami dla tirów to przecierz logiczne jest to ,że na końcu za to wszystko zapłaci przeciętny zjadacz chleba

#23 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:52

Czasem podróżuje z autem 3,5 t + przyczepa .... Co grozi za omyłłkowe wjechanie na drogę z viatoll'em ?

#24 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 10:27

Kara jest jedna - 3000 PLN

#25 Gość_Arek

Gość_Arek
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 17:09

Witam wszystkich ja za swoje niby wykroczenie mam zaplacic 3tys zl.Pisze niby bo mam zaplacic za blad inspektora , ktory w mojej firmie uswiadomil mnie ze nie musze posiadac urzadzenia viatoll na pojazd specjalny.Musze dodac ze w dowodzie rejestracyjnym jest zawarte wlasnie takie okreslenie pojazdu.Jezdzilem wiele razy autostrada i zawsze przepuszczano mnie bez problemu az do polowy lipca tego roku w ktorym zatrzymano mnie na bramce i zaczely sie problemy jak sie okazalo inspektor sie mylil nie wiem tylko dlaczego ja mam placic za jego bledy i bledy tego co ten viatoll wymyslil jak glupia jest i jeszcze bedzie ta ustawa na ktora wszyscy kierowcy ciezarowek narzekaja i dlaczego ja mam teraz za to zaplacic a nie inpekcja drogowa lub GDDKIA CZEKAM NA SENSOWNA ODPOWIEDZ...

#26 Gość_Arek

Gość_Arek
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 17:24

Dostaniesz karę 3 tyś zl może być viatoll to porażka naszych rządzących

#27 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 17:35

Witam wszystkich ja za swoje niby wykroczenie mam zaplacic 3tys zl.Pisze niby bo mam zaplacic za blad inspektora , ktory w mojej firmie uswiadomil mnie ze nie musze posiadac urzadzenia viatoll na pojazd specjalny.Musze dodac ze w dowodzie rejestracyjnym jest zawarte wlasnie takie okreslenie pojazdu.Jezdzilem wiele razy autostrada i zawsze przepuszczano mnie bez problemu az do polowy lipca tego roku w ktorym zatrzymano mnie na bramce i zaczely sie problemy jak sie okazalo inspektor sie mylil nie wiem tylko dlaczego ja mam placic za jego bledy i bledy tego co ten viatoll wymyslil jak glupia jest i jeszcze bedzie ta ustawa na ktora wszyscy kierowcy ciezarowek narzekaja i dlaczego ja mam teraz za to zaplacic a nie inpekcja drogowa lub GDDKIA CZEKAM NA SENSOWNA ODPOWIEDZ...

Dodac moge jeszcze tylko tyle dla madralinskich ktorzy nic nie wiedza o viatolu a sie glupio wypowiadaja na ten temat. Bylem u inspekcji zeby ta sprawe wyjasnic, mam napisac odwolanie,jedno potem drugie i jeszcze nie wiem ile.Poinformowany zostalem ze odwolanie spotka sie z rozwiazaniem w sadzie tylko nie wiadomo ktore, nie ukrywam ze pracuje w firmie gdzie nie mam czasu by biegac po sadach gdyz praca pochlania moj czas wolny.Teraz wiec wypowiedzcie sie na temat systemu viatoll madrale ciekawa zagadka prawda.Powodzenia w wymyslaniu rozwiazania sytuacji ja znam tylko jedna skrzyknac wszystkich kierowcow narazonych na bledy tego systemu i obalic go zapraszam...

#28 Gość_ZOMO

Gość_ZOMO
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 21:24

ITD dalo mi mandat za to ze viatol dal d*py i spie.....lony system zle dziala a ludziom w całej polsce napierdalaja mandaty i urzad skarbowy ściaga pieniadze z kierowcow Tylko za co????????

#29 Gość_Grzegorz . T

Gość_Grzegorz . T
  • Goście

Napisano 30 listopad 2011 - 23:34

Jeżdże buseem z lawetą ok 25lat ostatni raz jechłem przez Kołbaskowo w czerwcu 2011r. Wczoraj dopadła mnie inspekcja .spożądziła [rotokół zatrzymania i poinormowano mnie że za brak tego użądzenia grozi mi 3000zł o ile nie słapała mnie po drodze jakas bramka od Gdańska do Kołbaskowa.Przyśięgam ndy nie słyszałem o tym VIATOLU a przynajmniej że może dotyczyć takiego małego przewożnika jak ja .Tak naprawdę mój ciężar żeczywisty ważył ok. 3000 kg.Dlaczego w takich przypadkach nie mają oni wag ?bo kidy ceżarówki są przeładowane to jakimś dziwnym sposobem nie obowzuje MC.CO mam teraz robić czekać na karę ? czy gdzieś się usprawidliwiać.

#30 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2011 - 23:41

ja dosta łem 3000zł o ile jeszcze nie złapeła mnie bramka .ale za każdą bramkę jest 3000 zl

#31 Gość_Wadolek

Gość_Wadolek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2011 - 11:46

Ja przejechalem ciezarowka 21 lipca pod kilkoma bramkami...Nie wiedzialem nic wtedy o Viatollu bo mnie wczesniej nie dotyczyl ( naczepa specjalna ).. Do dzis przychodza do mnie listy z powodu przekroczenia bramki.. (Kazda bramka to oddzielna sprawa administracyjna) .. Juz nie jezdze.. Czekam w domu na kolejne listy ktore przychodza - kara 3 tys zl za kazda sprawe... To jest jakis armagedon po prostu.. Co ja mam robic? Chyba sie podpalic pod palacem

#32 Gość_marcin

Gość_marcin
  • Goście

Napisano 05 marzec 2012 - 11:58

zapraszam każdego poszkodowanego na stronę internetowa gdzie staramy si pomagać takim osoba.http://viatoll.naczasie.eu/wiem jak to jest bo sam otrzymałem kare za brak viatola

#33 Gość_pilot50

Gość_pilot50
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2012 - 20:54

Ja ostatnio otrzymalem 12tysiecy zlotych kary za przejazd odcinkiem ze zgorzwelca do wroclawia . Zastanawia mnie tylko jedno jakie prawo to ustalilo bo w tresci kar pisze ze za przejazd bez urzadzenia pobierajacego oplaty kara wynosi 3tysiace . Teraz sie odwolalem sprawe prowadzi adwokat i jestem ciekaw czy zostanie mi nieprawnie nalozona kara 9 tysiecy. To przeciez zbrodnia przeciwko czlowiekowi ,ten co podpisywal wysokosc tych kar chyba sam ich nigdy nie placi placi podatnik . Definicja odcinka jest dlamnie jasna od Zgorzelca do wezla na bielany wroclaw ,a nie 4 razy na tym odcinku ,mam racje?

#34 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 17:26

A ja mam pytanie... czy te urzadzenia na autostradach robią zdjecia również kierowcy czy tylko tablicom rejestracyjnym?? Wie ktoś może??

#35 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2012 - 09:31

nie tiry tylko niech zrobią drogi odpowiednie dla tych pojazdów

#36 Gość_aplikantradcowskikrakow

Gość_aplikantradcowskikrakow
  • Goście

Napisano 15 listopad 2012 - 01:00

istnieje możliwość w miarę sprawnej obrony przed niekorzystnymi działaniami organów inspecji transportu drogowego

#37 Gość_aplikantradcowskikrakow

Gość_aplikantradcowskikrakow
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 11:42

Osoby posiadające problemy z systemem opłat VIATOLL zapraszam do kontaktu- postaram udzielić pomocy.

#38 Gość_ralffik79

Gość_ralffik79
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 17:31

Do pilota 50Jak tam twoja sprawa.Mam podobną.Może jakiś numer kontaktowy.Podaje swój 696-47-56-50

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy